Hogyan Lehet PSP-vel az internethez kapcsolódni? Már csomóféle képen megpróbáltam de nem megy mert valahogy a WPA-PSK kulcs nem jó szóval Az internet fehasználó nevet és a hozzátartozó jelszavat írjam vagy mit?

Figyelt kérdés
2009. szept. 26. 19:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nos, először be kell lépned a router menüjébe(router IP címét beütöd a böngészőbe, megadod a jelszót, amivel be tudsz lépni a beállításokhoz) és ott MINDEN BIZTONSÁGI KULCSOT(WEP, WPA, WPA 2 vagy MAC szűrő) KIKAPCSOLSZ! Ezek után a PSP-vel rácsatlakozol, kap egy IP címet, ez megjelenik a router beállításánál is, majd visszaállítasz mindent. Nekem így sikerült:)
2009. szept. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
de mi az a router?:D tudom,hogy tudnom kéne de tényleg nem tudom...:D
2009. szept. 27. 21:26
 3/11 A kérdező kommentje:
Meg én nem vok otthon az iylenekben szal légyszives ugy mondd el mint egy 2 évesenek:)
2009. szept. 27. 21:29
 4/11 anonim ***** válasza:

Bocs, hogy ilyen későn írok, de nem érek rá mindig és ezt - a kérésedre - bőven akarom leírni:

1. A router az egy olyan eszköz, amire ha rádugod(rácsatlakoztatod az internetet), akkor nem kell kábelekben hasra esned, nem kell tehát kábel, vezeték nélkül netezhetsz(általában akik bekötik neked a netet, rá szokták csatlakoztatni a routerre is - ha akarod). Erre való a wifi - ugyanis ez fogja és ez van meg a te PSP-dben is.

És akkor lássuk:

Először is be kell kapcsolnod a számítógépet és ott elindítanod a böngészőt!

A router IP címe általában matricaként vagy a router alsó részén vagy a router dobozában szerepel(úgy néz ki kb., hogy 2x3+1+1 pontban 1-9-ig terjedő számok vannak benne. pl. 192.168.1.2), ezt keresd meg és ezt üsd be a böngésződ címsorába(ahova az oldal nevét írod, pl. www.ps3hungary.hu stb.). Most megjelenik egy kis ablak, ahol jelszót és fn.-t kér. Ez is azon a kis matricán van. Ha a szerelő nem változtatott rajta, akkor az alapnak, vagyis a matricán szereplő kis szövegnek kell lennie(nekem pl. admin admin az fn. és a password is), ezt beírod, megjelenik a router menüje. Na most, először meg kell tudakolnod, hogy milyen biztonsági kulcsfajta van rászerelve a routerdre, 4 típusú van:

1., a WEP - ez egy jelszóhoz hasonlítható cucc

2., WPA - olyasmi, mint a WEP, csak már erősebb(hosszabb+asszem számokat is meg kell adni)

3., WPA2 - a WPA-nál erősebb:)

4., a MAC szűrő - hozzáadod a gépeet a routerhez(IP címük alapján) és csak azok a gépek használhatják a netet, amik IP cím alapján hozzá vannak adva.

Na, kb. eddig tartott a nehezebb rész. Most már (szerintem) könnyebb lesz. Miután megtudakoltad, hogy mivel van levédve a neted/routered(az előbbi 4 közül vmelyik), azt keresd meg ÉS KAPCSOLD KI! Ez nagyon fontos! Utána PSP-vel felcsatlakozol, kap egy IP címet(regisztrálja magát a routerhez) és kész. Utána visszaállítod a biztonsági cuccost és ennyi!


Na, kb. így kell csinálni, nekem legalábbis így sikerült. Pár tanács:

- Ha kikapcsoltad az adott biztonsági beállítást, de még úgy sem csatlakozik, nézd meg, hogy a többi is kikapcsolt állapotban van-e?

- Ha valahol elakadtál, hívj szakembert!:)

- Illetve némi kis angoltudás is kell, tehát ha nem tudsz angolul, legyen melletted egy szótár(nem olyan veszélyes szavak vannak, csak hogy tudd őket)


Nos, ennyi volt. Remélem sikerülni fog! Sok sikert!:)

2009. okt. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
köszi most már értem!!:)
2009. okt. 2. 19:00
 6/11 anonim ***** válasza:
És mit kell csinálni, ha modemem van?
2010. jan. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Simán kábellel kösd rá és ott, ahol be kell állítanod az új kapcsolatot.
2010. jan. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mit kössek mihez? Nekem is úgy kéne elmondani mint egy 2 évesnek. Please!
2010. jan. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
És nagyon részletesen!
2010. jan. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A használati útmutatóban lehet, hogy találsz vmit. Ha nem: www.ps3hungary.hu. Leírnám neked is, csak én még nem kötöttem rá kábellel. Kb. annyi, hogy kihagyod a routeres részt és a PS3-ban állítgatod be.
2010. jan. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!