Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Melyik a jobb az erősítő? Az...

Melyik a jobb az erősítő? Az "A" kategóriás vagy a "D"?

Figyelt kérdés

Üdv!


Manapság erőteljesen gondolkozom nagyobb hangrendszeren. Ki is vannak nézve a dolgok csak az erősítőkkel nem vagyok kibékülve mert nem tudom mit jelentenek ezek a kategóriák hogy "A" "B" "C" "D" . Esetleg ezek minőségi osztályzatok hogy mint pl "A" csúcstechnológia a "D" célnak megfelelő gyenge minőségű erősítő?! Valaki segítsen ezt megérteni


Előre is köszönöm a választ



2013. máj. 3. 11:26
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
jah és példa képpen elfelejtettem írni, hogy mint például a sonicelectronix.com/ oldalon lehet ilyen osztályozást vagy mit találni az erősítőknél.
2013. máj. 3. 11:27
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
Műszaki cikkeknél az "A" kategória az energia felhasználásra vonatkozik magyarán az "A"minősítés a pénztárca kímélőbben fogyasztja az áramot.
2013. máj. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
100%

Ezek nem minőségre utaló besorolások, hanem az erősítő felépítését jelzik. Az "A" az analóg, amíg a "D" vagy D-Class a digitális erősítők.

Mind a kettőnek vannak előnyei és hátrányai.


Az analóg erősítő, egyszerűbb szerkezet ezért olcsóbb is. Nincs jelátalakítás, ezért kevésbé torzul a bemenő jel.

Viszont rosszabb hatásfokkal dolgoznak, nagyobbak és nehezebbek is.


A digitális erősítő, újabb technológia, bonyolultabb szerkezetű ezért drágább is. Cserébe nagyobb a hatásfokuk, kisebbek és könnyebbek. Nem olyan kiforrott technológia, mint az analóg, ezért az olcsóbb digitális erősítők hangminősége nem közelíti meg egy minőségi analóg hangját. De a minőségi digitális erősítőknél már szinte nem is érezhető ez a különbség.


Végezetül, én azt ajánlanám, hogy abban az esetben, ha nem akarsz sokat költeni a rendszerre analóg erősítőt vegyél, ha nagyobb összeget szánnál rá, akkor beruházhatsz egy jó minőségű digitálisra is.

2013. máj. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
100%
Még annyit hozzátennék, hogy a "B" és "A/B" az analóg erősítők egy fajtája. Az A/B osztály a legjobban elterjedt, a legtöbb analóg erősítő, amit kapni lehet az ilyen.
2013. máj. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ. Amúgy egy komoly D kategóriásba akarok befektetni most. Jelen pillanatban ez lenne:


[link]


Itt láttam a kategorizálásokat és úgy gondoltam hogy mivel akciós a termék utána kérdezek hogy akkor hogy is van ez. 124 ezer a mostani lista ára csak most akciósan 50 ezer. Szerinted ez már a komolyabb digit technikák közzé tartozik amibe érdemes bele fektetni? tehát lesz olyan jó mint egy analóg?

2013. máj. 3. 16:23
 6/13 anonim ***** válasza:

Autóba kell az erősítő?



[link]


Itt egy cikk a kategóriákról, hogy mi a lényegük.

2013. máj. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:

A 3. vagyok. Nem dolgoztam még ezzel a márkával, de már hallottam róla. Egy hangnyomás versenyekre járó ismerősöm használ hasonlót és eddig még rosszat nem mondott róla.


Egyébként milyen rendszert szeretnél építeni?

Gondolom nem komolyzenéhez kell ilyen 1 csatis :-).

2013. máj. 3. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

hát most konkrétan ami ki van tervelve az:


SPL GLA1-6000D (6000W) erősítő amire kötnék egy Ground Zero Radioactive GZRW 30SPL extreme mélyet saját tervezésű mélyládával. Vennék még hozzá egy GZ kondenzátor és valami komolyabb Alpine fejegységet. Csak már azt nem tudom hogy a mostani rendszert majd rákössem e :D Mert most jelenleg egy JBL CS1214 (1000W) van egy Sony Xplöd XM-GTX6020 (350W) os erősítővel és Sony Xplöd CDX-GT35U fejegységgel. Gondoltam rá hogy a JBL mélyet erősítővel még mellé tenni a Radioactivnak csak szerintem szét sülne a JBL miközbe a Radioactiv még élné magát :D

2013. máj. 3. 19:43
 9/13 anonim válasza:
Semmi értelme mellé rakni a JBL-t. Ami a kondenzátort illeti, az már szinte kötelező egy ilyen erősítő mellé(mono). A Sony erősítőt én meghagynám, és arra kötnék egy jó első szettet. Jó rendszernek tűnik, amit leírtál. Az erősítő kényelemesen tudja majd hajtani a mélyet, és ha később úgy döntenél, hogy nagyobb nyomóra ruházol be, akkor már lesz egy jó erősítőd. Jó építést!
2013. máj. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Ez a 6000 watt elég vicces :) Azzal már sportcsarnokot lehetne erősíteni.Egy komoly otthoni erősítő ami ténylegesen tudja az 1000 wattot az 300-500 ezer ft körül mozog.Viccet férretéve itt egy erősítő ami tényleg tudja azt az rms teljesítményt ami rá van írva. [link]
2014. márc. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!