Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mi a véleményetek a Canon...

Mi a véleményetek a Canon 1100D-ről?

Figyelt kérdés

Lehetőség nyílt rá, hogy új fényképezőgépet vegyek.

A Nikon D3100-ra esett - volna - a választásom.

Aztán megláttam a Canon kérdésben említettjét, 100 ezerért, de úgy, hogy kártyával és táskával együtt. Tudtommal a fényképezőgép kb. 90 ezer - ezt azóta több helyen is megnéztem -, nem biztos, hogy kijöttem volna minőségi táskával és kártyával ennyiből külön-külön. Úgyhogy megérte, szerintem.

Bár DC III-mal vettem, ez elég nagy gond, mint utólag kiderült.


Azért vettem meg a gépet az üzletben, mert kb. minden adatban kicsit rosszabb a Nikonnál, de olyan jelentéktelennek tűnnek azok.

Most az, hogy 9 fókuszpont van csak, amannak meg 11... Nem hinném, hogy gondot fog okozni.

12 MP vs. 24 (nem is tudom... a 3200-nak 24 vagy a 3100-nak is?)..... Minek 24? A 12 se kellene :D

Az érzékelő picit kisebb. De most két jó érzékelő méret közül lényegtelennek tűnik.

Arra gondoltam, hogy megveszem a számok alapján rosszabbat, és a pénzmegtakarításból fejlesztek (polárszűrőt tervezek, makroelőtétet (makroobjektívre nem lesz keret)).


Most tartok ott, hogy kezdenek elbizonytalanítani a dolgok.

Ugyanakkor nem tudom...

A DC III "gáz", azt tudom, de így jártam...

Amúgy a vázra azt szokták mondani, hogy igénytelen műanyag (nem tudom, engem nem izgat, úgyis tudom, hogy nem fémváz, nekem nem kell, hogy álcázzák).

Meg, hogy kicsi a markolat, kényelmetlen - namost kis kezű lány vagyok.


Előbb-utóbb úgyis új objektívet veszek, mert az 55 elég hamar túl kevés lesz.

Akkor talán mégis jó vétel volt?


Igazából gondolom a váznál a lényeg a strapabíróság, nem?

Strapabíró rendesen??


2013. máj. 4. 00:22
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Amatőr szinten a 18-55 IS II korrekt. a következő, amit érdemes ebben a tartományban megvenni, már 100 ezer felett van (15-85, vagy Tamron 17-50 non VC, esetleg Canon 17-55.)

Viszont a DC-re nem pazarolnék pénzt, nem is nagyon fogot tudni majd eladni.

2013. máj. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Hát most nem akarok IS II-est venni, akkor már használom tovább ezzel a DC III-mal.
2013. máj. 4. 19:16
 13/22 tetro ***** válasza:
nem kell nagyobb látószög mint a DC 28mm-re? :\
2013. máj. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Egyelőre nem.
2013. máj. 4. 19:27
 15/22 tetro ***** válasza:
akkor a 17-55 tökéletes választás, mert az lényegében ugyanaz a tartomány, csak normális a rajzolata
2013. máj. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

És akkor hozzá egy 55-200? vagy 55-135? Nem kell nagy tele, csak korrekt tele. Ha egy mókust meglátok, vagy egy szarkát, legyen esélyem. Kb ennyi.


Olcsóbban kijövök, mint egy 18-135-tel?

Azt néztem, annyi mint az 1100D maga. De vajon kettő együtt is ugyanannyi-e :D

2013. máj. 4. 20:03
 17/22 tetro ***** válasza:
A kettő együtt is ugyanannyi... Nem tudom mit vennék. Nekem van egy 70-200 2.8 is, de szinte soha elő se veszem... Legtöbbször egy fix 24est használok.
2013. máj. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Akkor 135 elég lesz valószínűleg?

A teléhez nincs viszonyítási alapom, se így, se felszorozva sem.

2013. máj. 4. 20:14
 19/22 tetro ***** válasza:
én sokat fotózok beltérben, és én inkább a nagylátót igénylem. de ez a fotózási szokásoktól függ. majd rájössz magadtól, mit akarsz. meg mire lesz pénzed...
2013. máj. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
A 135 portréra jó, mókusozni rövid. Arra a 70-300 lenne a jó megoldás.
2013. máj. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!