Telefonból PC -t, hogyan?

Figyelt kérdés
A szitu a következő : adott egy telefon hardwer része ( 2x1.2Ghz armv7 proci, 512mb ram, adreno 220-as videóvezérlő, mem.kártya foglalat, micro hdmi kimenet ) és az elképzelésem az lenne, h egy linux disztróval pc-t csinálok belőle, csak nem tudom hogyan is fogjak hozzá. Ha van vki aki csinált már telefonból ilyesmit örülnék a segítségnek. Hogy mi is kellene még hozzá, meg maga a folyamat stb. Beszólásokat lepontozom!:)

2013. máj. 9. 21:20
 1/9 A kérdező kommentje:
Tudom,h rossz kategória, de kidobták ide mielőtt felajánlotta volna a kategória választást, úgyhogy ezért nem kell kötözködni!:(
2013. máj. 9. 21:29
 2/9 Vortrex ***** válasza:

Én sokat kísérleteztem ezzel, Windows 95 egész szépen, XP szörnyen, MicroXP viszonylag törhetően futott.

Sajnos hardveresen egy mobil nem hozható össze egy számítógép rendszerrel, viszont lehet emulálni egyet androidon.

Ez az elv: egy Bochs nevű app-el létrehozol androidon egy virtuális számítógépet, amiből egy előre megírt rendszert (egy lemezkép fájlt) elindítasz.

http://www.youtube.com/watch?v=EUE-gJmcGKk itt a videó, ahonnan én a legtöbbet tudtam meg ezzel kapcsolatban. XP vel magyarázza a srác, de igazából attól függ hogy a virtuális lemezre mit telepítesz.


Lassú és nem lesz túlságosan hasznavehető, de kísérletezésnek jó. Nem árt ha root-olt a mobil, mert RamExpanderrel lehet, hogy még 1gb ram-ot hozzá kell dobnod a rendszerhez, hogy nem fagyjon le.

2013. máj. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Vortrex ***** válasza:
Ez tök érdekes kísérletnek néz ki :) Minimum 4gb-os SD kell hozzá, és mindenképpen kell a ram-ot bővíteni, legalább 1gb-ig. Ha ez lenne az egyetlen feladta a mobilnak, akkor RootUninsaller-rel mindent letörölnék róla, a Bochs-on kívül (telefon, üzenetek, google play stb.) minden ami nem kell a mobil működéséhez.
2013. máj. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Természetesen nem elsődleges használati ezköznek szánom, csak úgy ünaloműzésnek.:) A hardwer már szűz és nem is szándékozom visszatenni rá a droidot, így a virtualizáció kiesett. Konkrétan én úgy gondoltam, h az usb csatin v a bluetoothon menne hozzá a billenytyűzet, a hdmi kimenetén meg a monitor, a tápot meg ugye adná a tőltő. SD már van 16gb-os, a ram bővítést nem igazán tudom még h hogyan oldjam meg ezért is gondoltam vlmi minimál igényű disztróra pl. Suli puppy ra.
2013. máj. 9. 23:11
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon gyatra teljesítmény lesz, ha "működni" fog a dolog, nem akarok hülyeséget mondani, de szerintem még egy mostani felsőkategóriás készülék se bírná a Win Xp-t
2013. máj. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Könyörgöm olvassátok már el rendesen a kérdést, én LINUX -ról beszélek, NEM windowsról! :)
2013. máj. 10. 10:33
 7/9 Vortrex ***** válasza:

Jó, csak ez nem így működik. A mobil szoftverében van egy kernel, ami kezelni tudja az adott hardver CPU-, GPU-, Ram-ját. A számítógépben, meg egy Bios, ami ugyan ezeket látja el, csak teljesen máshogy (mivel az HDD-, Floppy-, CD-t kezel és teljesen más CPU, Ram kiosztást).

Hogy csak egy pc legyen rajta, ahhoz egy olyan Kernel kéne, ami kezelni tudja a mobil részeit + Bios-ként a pc működteti. Na, ilyen kernel nem létezik, ezért az egyetlen lehetőség, az ha egy működő android rendszeren állítasz fel egy működő bios-t, ami kezelni tudja a gépet.


Én tudom, hogy nem win-ről van szó, viszont amire a windows-t lehet telepíteni, arra mást is.

2013. máj. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Tudom, h egész más a két hardwer, az egész ötletet a Canonical féle, natív Ubuntu tabletekre fejlesztése adta, ezért gondoltam talán akadt már vki aki már bróbált ilyet. Na mindegy legfeljebb jegelem a dolgot amíg beérik ez a Canonical féle fejlesztés.
2013. máj. 10. 11:40
 9/9 anonim ***** válasza:
Már a monitor csatlakoztatásánál elbukik a dolog. A telóban levő videovezérlő nem tudja meghajtani egy monitor bementét. A teló cpu-ja pedig csak számokban hasonlít egy pc cpu-jához. Még a linuxot sem bírná futtatni.
2013. máj. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!