Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Polarizált (passzív) vagy...

Armaniboy kérdése:

Polarizált (passzív) vagy Színes lencsés 3D-s szemüveg jó laptophoz?

Figyelt kérdés

szeretném 3d-ben tolni a James Camerons: Avatar c. játékot a laposomon ,de nem tudom hogy milyen 3d-s szemüveg lenne jó hozzá.

UI:De nem csak játszani szeretnék 3d-ben, hanem videókat és képeket is szeretnék 3d-ben nézni.



2013. máj. 14. 21:16
 1/10 anonim ***** válasza:
És 3d-s a laptopod kijelzője?
2013. máj. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
ú de idióta vagyok ... ezt a leg fontosabb gondolom... nem 3d-s... :/
2013. máj. 14. 21:29
 3/10 anonim ***** válasza:

A színes lencsés megoldással elvileg lehet 3D-ben tolni, de attól hamar kikészül az ember szeme.

Polarizált lencsés megoldással, akkor akkor működne, ha a kijelző 3D-s lenne.

2013. máj. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Értem, de én hallottam valamilyen Z Screen megoldásról, arról tudsz valamit mondani nekem?
2013. máj. 14. 21:35
 5/10 anonim ***** válasza:
Csak amennyit a barátnőm (Wiki)
2013. máj. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

most igy estefelé nincs nagyon nyitva semmilyen bolt sem ezért inkább nekiláttam a házilagos 3d-s szemüveg gyártásnak(színezett lencsés 3d-s szemüveg) de nem működik erre tudnál válaszolni hogy miért nem működik???

UI:youtube-n néztem 1 videót róla és mindenki azt irta hogy működik......

2013. máj. 14. 22:23
 7/10 anonim ***** válasza:
A "nem működik" fogalmát kicsit pontosíthatnád!
2013. máj. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
úgy értem , hogy nem látom 3D-ben a képeket és a videókat, petig bal lencse vörös, jobb lencse kék.
2013. máj. 14. 23:23
 9/10 anonim ***** válasza:

lehet, hogy a videó nem úgy jelenik, meg, vörös-zöld a bal-jobb kép színezésével?


Szerintem ezt próbáld nézni: http://www.youtube.com/watch?v=Hc0oYHx198U Ha ez sem látszik 3D-ben, akkor ott más a gond. Pl nem jók a szűrő színei. Az elején látod a 3D felirat betűinek a színét. olyan szűrők kellnek hozzá.


Van egy másik hasonló videó, amit át lehet kapcsolni anaglif megjelenítésre.

http://www.youtube.com/watch?v=fCZsrJ3jhP0

Ennél magad állíthatod be, hogy milyen módon nézhesd térben. Sőt az anaglif szemüveg színeit is magad választhatod ki annak megfelelően, hogy milyen szemüveged van. Rá kell kattintani a videó alatt a fekete sávon a 3D feliratra. Ott lehet válogatni. Sőt ha a legalsó "egyéb beállítások" feliratra kattintasz akkor még bővül a választék. tanulmányozd és próbálgasd.



Egyébként a Z-screen egy passzív 3D technológia.

Ott nem egymás alatti sorokban jelenik meg a bal-jobb szemnek szánt információ ellentétes polarizációval, hanem ugyanazon a képernyőn félképenként felváltva, mint az aktív rendszernél is.


Az egész képernyő előtt lévő átváltható síkú körpolarizációs szűrő a vezérléstől függően egyik vagy másik irányba polarizálja a képernyőn megjelenő fényt. Ezáltal a passzív szemüveggel egyik vagy másik szemmel látod. Mindig a saját oldalhoz tartozó kép jut a szemedbe ezáltal.


Pl a gödöllői moziban így működik a 3D.

Persze ehhez kell egy olyan körpolarizációs szűrő, ami elektromosan átkapcsolható síkú és akkora a felülete, itt mint a laptop képernyő mérete, hogy a teljes képernyőt azon keresztül lásd mindkét szemmel egyszerre. Aztán a szűrő úgyis kapcsolgatja az információ polarizációs síkját, hogy a passzív szemüveggel térben láthasd.


Persze a lényeget még nem mondtam. A számítógépnek kell jelet kiküldeni, hogy minden első megjelenített kép 1/120-ad másodpercre csak a bal szemnek szánt képet tartalmazza és a szűrőt egyik irányú polarizációs síkba fordítja arra a rövid időre.

Aztán megjeleníti a másik szemnek szánt képet 1/120-adra és a polarizációs szűrőt a másik irányba kapcsolja át és a másik szemnek szánt képet teszi ki arra a villanásra a képernyőre. Ehhez megfelelő szoftver és speciális hardver kell, ami a vezérlést elvégzi és ami a polarizációs szűrőt is átkapcsolgatja.


Szóval elméletben egyszerű de a gyakorlathoz összehangolt precíz rendszer kell.

2013. máj. 15. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen az infókat :D
2013. máj. 16. 23:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!