Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Segítséget kérnék, hogyan...

Buccy112 kérdése:

Segítséget kérnék, hogyan lehetne beszerezni olcsón ezt a 2 db ic-t? D1717;B1162 Kenwood KA-4040R-es erősítőhöz kellene, sürgős!

Figyelt kérdés

#tranzisztor #Kenwood #tranyók #ka-4040R #végtranyók
2013. máj. 15. 22:16
 1/7 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de ennyi tudással ne akard javítgatni az erősítőd. Ugyanis amit te keresel az nem integrált áramkör, hanem tranzisztor! Azért egy tranyót illene felismerni.


2SD1717 és 2SB1162, ezek egymás komplementerei, nincs előttem a kapcsolás, de biztos vagyok benne, hogy ezek a végtranyók.

2013. máj. 16. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

De ha nem találsz ilyet, akkor tudod helyettesíteni is.


[link]

[link]


Ezzel a párral helyettesíthető, de inkább hozzáértő csinálja, mert lehet, hogy a bázisáramot is állítani kell.

2013. máj. 16. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igazad van ne haragudj elnéztem nem ic-t akartam írni hanem tranyót, és azért cseréltem fel mert hetekig kerestem egy nec japag 1289V-ic-t és már a hócipőm televolt vele. Tranyót akartam írni bocs, igazad van nem nagy hozzá a tudásom de hidd el ez most egy baklövésvolt, de legyen ez a legnagyobb! Már sokmindent szereltem szerelek tehát van annyi h megjavítsam :)
2013. máj. 18. 09:50
 4/7 A kérdező kommentje:
végtranyók, jól tudod, és tudom párban vannak ezért keresem a ketőt együtt:)
2013. máj. 18. 09:51
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm megnézem ezeket a tranyókat hogy jók e hozzá és ha jók nagyon sokat segítettél! :) bár ha valaki eredetit tudna nekem ajánlani az lenne A LEGJOBB :) használtan is megveszem :) (utolsó gondolot az a legelső kommentelőhöz, a kereső szókhoz is tranyókat írtam)
2013. máj. 18. 09:54
 6/7 anonim ***** válasza:

Én írtam az összes választ. Sajnos tapasztalat, hogy tényleg van olyan, aki azt se tudja egy alkatrészről, hogy micsoda, csak "javít".


Biztos jó bele a két tranyó, adatlap alapján. Ez a legközelebb álló tranzisztor pár. Még talán picivel jobb minőségű is. Bázisáramot szinte biztos, hogy után kell állítani, de azt már majd tudod akkor.

2013. máj. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget :) szerintem akkor le is rendelem
2013. máj. 18. 22:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!