Melyik a jobb smart tv LG vagy Samsung?

Figyelt kérdés
LG , Samsung , smart , tv , led , lcd ,

2013. máj. 25. 17:30
1 2
 11/20 anonim válasza:

Köszi a választ!


Melyik típust vetted?


Én most ezek között vacillálok, a 4-es felé húz a szívem.



1) UE32F6400

[link]

[link]

kb. 135.000 Nincs mozgásérzékelős távirányító, 200 Hz kép


2) UE32F6200

[link]

kb. 135.000 Nincs mozgásérzékelős távirányító, csak 100 Hz kép

Szerintem ez kiesett a versenyből ,mert a 6400-hez képest kisebb a Hz, de árban ugyan annyi, és semmi más komoly különbséget nem látok.



LG:


3) 32LA620S

[link]

[link]

kb. 135.000 Nincs mozgásérzékelős (magic remote) távirányító, csak 200 HZ


A mozgásérzékelőd távirányító használatára elő van készíve tévé, és külön lehet hozzá venni, pl:

[link]

Kb 10.000 Ft



4) 32LA660S

[link]

[link]

145.000 Ft, mozgásérzékelős (magic remote) távirányító, 400 Hz Jó akciós ár!!

2013. aug. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

32NL570R-ZA vettem


igazából szerintem ha a 3D-re hajazol akkor válaszd a 4est :)

2013. aug. 3. 11:53
 13/20 A kérdező kommentje:
illetve 32LN570R
2013. aug. 3. 11:54
 14/20 Gabi33 ***** válasza:

Mindegyiknek van egy elönye és egy hátránya ,legyen az aktiv vagy passziv szemüveg!

Aktiv igaz tudja a majdnem a full hd 3d de a szemüveg hamar lemerül vagy szédül ha sokáig nézed esetleg ha elfordulsz vele akkor már nem tudod nézni kevés a betekintési szöge 60képkocka másodpercenként!

Passziv szemcsi még akkor is tudod nézni ha oldalt fekszel nagyobb betekitési szög 240 kép másodpercenként,nem szédülsz nem kell tölteni egyetlen hátrnya van hogy nem tud csak 1920x540 képet fogadni mig a aktiv 1920x960 tud!

Ugyhogy mindegyik jó ez akkor lesz jó ha 4k tévé lesz ami ultrahd 3840x2160x ami csak passziv szemcsivel lehet nézni,mivel még a 3d nem jól van kifejleszve,mint egy régi hagyományos tévé hisz azon tiszta kép van rajta ezen a Fullhd 3d tévéken pedig vannak elmosódott kép mert ez egy betegség a tévének mindegy hány herz a képfrissitése!

2014. aug. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Az aktívnak az az egyetlen hibája, hogy lemerül benne az elem, viszont cserébe nagyon szép tiszta képe van.


Létezik, sőt a mozik egy részében már úgy működik a 3D, hogy az aktív váltogatást a képernyő előtt lévő szűrő csinálja és a nézőn csak passzív szemüveg van. Az is aktív rendszer adó (képernyő) oldalon. A szemüveg ugyanolyan, mint amit a passzív hiányos felbontású otthonihoz adnak.


Ez a Z-screen rendszer.

itt meg tudod nézni a tömb vázlatát:


[link]


Erre még várni kell.

Itt még sok érdekeset lehet találni a témában:

http://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__szorako..

2014. aug. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
...:o...na neee...
2014. aug. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Akkor ezt nem is tudtad, hogy a legtöbb moziban aktív 3D technika működik, csak ott a vetítő előtt váltogatnak?


Ez pontosan ugyanazon az elven működik, mint az otthoni aktív, csak a vetítő előtt válogatják a két szemnek szánt képet. Legfeljebb az IMAX-ban van dupla vetítő hozzá kettő folyamatos csatornával.

2014. aug. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 karibimbo válasza:

Most vettem magamnak samsung smart led TV 3D

Illetve egy LG led smart TV-t is.A samsung az enyém az LG-t anyukámnak vettem. 2 nap után a samsung bekrepált lefagy amint nethez csatlakoztam. Mindegy,hogy böngésző vagy gyári appok. Vagy épp megosztottam telóval vmit. Vissza vittem persze 72 órát kibírt így már csak szervíz...Azóta nem láttam. Most az LG-t használom ami sokkal gyorsabb sokkal szebb élesebb kép...sokkal jobb szerintem. Telefonom is volt samsung az is egy kalap .... :) Most LG telóm van G2 2éve megvan és nem fagyott le soha!!! Már csak abban reménykedem,hogy javíthatatlan a TV és fel ajánlnak egy másik TV-t... akkor LG lesz nekem is! SOHA DE SOHA TÖBBÉ SEMMI SAMSUNG!!!

2015. febr. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Mindenhol azt olvasom, hogy az LG bedöglött és meghibásodott, em bíznak benne sokan.

Volt aki annyira fél már az LG dolgoktól, hogy azt írta egyik fórum topikban, hogy "LG-t többet soha".

Aztán van akinek másik márka nem jött be, mint látjuk.


Ha neked a 3D-je számít teljes felbontásban, akkor vigyázni kell az LG-vel, mert az LG felezi a részletességét, vagyis csak hagyományos régi tv felbontásban lehet csak nézni a passzív LG 3D-t.

Ami azt jelenti, ha elég közelről nézed ahhoz, hogy élvezni lehessen a FULL HD 3D felbontást, akkor sűrű fésű szerü csikokat láthatsz a képernyőn.


A Samsung viszont teljes felbontásban mutatja a 3D-t is.

Tehát azt a fullos minőségnek megfelelő kisebb távolságból is nagyon finom részletekben lehet látni.

Végül is azért veszünk korszerű full hd tv-t, hogy kihasználjuk a felbontását 3D-ben is. Az LG-nél ez nem lehetséges. Persze ha valakinek nincs igénye a jobb minőségre 3D-ben, akkor mindegy.

2015. febr. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
#7 Ezen nincs 4K
2018. febr. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!