Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » PS3 vs XBOX360. Melyiket érdemes?

PS3 vs XBOX360. Melyiket érdemes?

Figyelt kérdés
A kérdés adott, tervezek konzolvásárlást, de nem nagyon tudok dönteni.
2008. jún. 18. 18:18
❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯
 211/304 anonim ***** válasza:

22:56

Hát nem tudom a PS3 exkluzívok programozásával nincs gond!

2011. febr. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 212/304 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes,az elején, amikor még az ÖSSZES XBOX 360 3ledes volt,akkor az XBOX rajongók nem voltak olyan verseny szelleműek a PS3-al szemben.

Ez egy olyan téma,amit legalább 1000 oldalról lehet feszegetni,de teljesen fölösleges mert a " jobb " szó alatt nem mindenki ugyanazt érti.

Az igazat megvallva én még mindig azon az egyszerű kérdésen vagyok fönnakadva hogy miért mondanak jobbnak egy olyan konzolt,ami azt se tudja mi az a Blu ray lemez??

Lehet hogy én vagyok a pinentagyú,de ez egyszerűen nem fér a fejembe.

Akármennyire is jó az XBOX 360,és akármennyire is felveszi a versenyt a PS3-al,sajnos mindig csak egy utánzat marad. A PS3 utánzata.

Épp úgy mint a sima XBOX a PS2 utánzata.

És ezen egyik XBOX fan sem tud változtatni.

Ha valakinek a kalóz,írott DVD lemezek vagy a fizetős online miatt jobb az XBOX akkor csak gratulálni tudok neki.

És még mielőtt jönne az üzenet hogy " de az XBOX jobban kiadja a játékok grafikáját " .. nos igen talán ez tényleg így van. De ezért cserébe a PS3-tól kb. 100 olyan dolgot kapsz amit a Microsoft még nem ért el sem színvonal terén sem pedig technikailag.

Én megértem azt aki az XBOX mellett dönt az anyagi helyzete miatt,olcsóbb konzol,olcsóbb játékok stb.

Sokan nézik ezt a témát erről az oldalról.

De ettől már jobbnak kellene hinni a PS3-nál??

Hát nem fogom jobbnak hinni.

( csak hogy ne Suzukit írjak.. ) Egy Fiat Grande Puntot sem mondok jobbnak egy BMW-nél csak mert az kevesebb üzemanyagot fogyaszt.

És megint egy ideillő példa: cserébe a BMW-ben sokkal több olyan dolog van ami a Fiat-ban nincs

Pl. Blu ray driver,ingyenes PSN,sokkal nagyobb HDD,3D tecnológia,DLNA,PS3 Move stb.

Még folytathatnám a sort a folyamatosan bővülő újításokkal.


Tehát: A Sony Play Station lesz a legjobb konzol mindíg,minden körülmények között :D

2011. febr. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 213/304 anonim ***** válasza:
13:25: +1! ;)
2011. febr. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 214/304 anonim ***** válasza:
13:21 +1
2011. febr. 20. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 215/304 anonim ***** válasza:
Jajj elírtam! 13:25 +1
2011. febr. 20. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 216/304 K!ll3R válasza:
Én, megmondom őszintén az XBOX 360-ra szavazok, mert már van Blu Ray lejátszónk, és nem kell, és egy csomó játéknál nem lehet zenét lejátszani közben... XBOX LIVE pedig nagyon otvvan! Azt hiszem vezsek egy XBOXOT :))
2011. febr. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 217/304 anonim ***** válasza:
13:25 A Xbox360 miért PS3--utánzat?? Úgy tudom a xbox360 hamarabb kijött mint a PS3
2011. febr. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 218/304 anonim ***** válasza:
utolsó előtti VAN BLU-RAY AZ XBOX360-BAN??? XD
2011. febr. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 219/304 anonim ***** válasza:

14:28

Pl azért is mert a ps3 vezeték nélküli joystick-al jelent meg alapból és utána hirtelen az xbox 360-hoz is elkezdték gyártani a vezeték nélküli joystickokat!

2011. febr. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 220/304 Szerdzso ***** válasza:

Hali Srácok! Remélem még él a topic és kapok reakciót az írásomra. Nos én régebben sokáig PC-s voltam, noha én is konzollal kezdtem. Régen Atari-m volt nekem is, utána következett a Nintendo-s korszak. Aztán volt még Segám meg hasonlók. Majd kaptunk bátyámmal egy Commodore 64.Szétnyűhetetlen volt. Rengeteget toltuk azon joystick-okkal. Majd haladtunk tovább a korral és lett 286-osunk. Ekkor léptem át a PC-s korszakba. Párhuzamosan fejlesztgettük testvéremmel néha versengve is a gépeinket. Jó pár generációs gépeken túl vagyok és jó sokat költöttem bele. Persze nagy PC-s játékos vagyok én is. Azután haverom vett PS2-őt. Átmentem játszottunk vele párszor és engem is nagyon megfogott. Persze tudtam már én korábban is hogy van konzolos játékozás is(XBOX360,PS2,Wii,stb.),de addig nem nagyon foglalkoztatott. Elvoltam én világ életemben a PC-s játékokkal. De egy idő után én is belefáradtam az állandó gép fejlesztésekbe. Most is éppen nem rég fejlesztettünk gépet. Korábban mikor láttam a PS2-őt havernál én is lázas keresésbe kezdtem. Azért szerettem volna szintén PS2-őt mert akkor el tudtam volna kérni a játékokat havertól. Mivel akkorra ő is chippeltette így vitte neki is az írott játékokat és nekem is ez volt az első számú szempont. Így felkerestem néhány boltot a környéken. Nem szerettem volna messzebbről rendelni. Ekkor találtam rá egy kisebb játékbarlangra. A srácnak volt ugye XBOX, PS2 és akkor érkezett meg hozzá az akkor még vadi új PS3 is. Akkor és ott láttam először PS3-at. Már akkor is láttam, hogy tolják rajta a GTA 4-et, amikor én még bőven vártam, hogy kiadják pc-re is. Ez volt az első számú ok hogy vettem konzolt, mert azt tapasztaltam, hogy konzolra mindig előbb érkeznek meg a játékok. Hát mondtam a srácnak hogy vennék egy PS2-őt. XBOX-ban is gondolkodtam hogy azt vegyek mert ismertem hogy az is milyen klassz,de úgy hallottam hogy arra nagyobb méretű játékokat adtak ki és oda 400 Ft-os DL lemez kell míg a PS2-höz elég egy mezei 50 Ft-os DVD. Hát megkérdeztem a srácot és mondtam hogy chippelet kellene hogy tudjam játszani az írott játékokat. Azt mondta semmi gond. Visszamentem hát egy rémálom fogadott. Ideadott egy vastag PS-2őt hozzá két kopott DualShock 2-vel, meg adott hozzá még 3 játékot is hogy tudjak mivel játszani otthon. Rákérdeztem hogy elromlik-e a ps hogy chippelt mert hallottam hogy jobban igénybe veszi a gépet. Azt mondta hogy ebbe ilyen hiper szuper chip van és azért ajánlja a vastag gépet mert azzal a chippel a legjobb. Sajnálatomra egy szatyorban hoztam el az egész konzolt. De meglepődtem erőteljesen. Már vagy 2 éve megvan az is talán és azóta semmi baja nem volt. A lemez tálca tiszta por volt. Látszott a gépen hogy szerintem korábban a gyerek ezzel tolta bent ott a kuncsaftokkal. Szóval kifizetett egy összeget a kuncsaft és játszottak ezen a konzolon. Mint úgy ahogy máshol is megy. De furcsa mód azóta is jó. Viszi az összes írott lemezt semmi gondom nem volt vele. Emiatt hajaznék a PS3-ra. A régebbi PS2-vel nem volt semmi gond akkor a PS3-mal sem lesz. De mint PC-s sok bosszúságot okozott nekem Bill Gates a szutyok Microsoftos termékeivel. Emiatt is kételkedően nézek az XBOX360-ra. Bár mondtátok hogy a PC és a Konzol a Microsoft részéről teljesen más téma, de azért mégis bennem van a félsz. Bár kétség kívül az XBOX nagy presztizzsel rendelkezik nálam. Nos igen én is konzol vásárlás előtt állok mint úgy sokan mások akik idefordultak segítségért mint most én. A helyzet most úgy áll hogy én a PS3-ra hajaznék. Mint sokan írtátok, hogy árban kb ugyan ott vannak, ha felszereltséget nézzük. Igaz hogy egy XBOX-ot olcsóbban meg lehet kapni mint egy PS3-at,de a kiegészítőivel együtt ugyan azon az áron van mintha vennék egy PS3-at. De segítsetek eldönteni az én elvárásaimnak melyik felel meg jobban! Ugye írtátok hogy az XBOX-ra talán jelenleg több játék van mint a PS3-ra,de ezt a PS próbálja behozni. Ne felejtsük el mikor Nolan Bushnell megalapította az Atari-t csupa remek játékokat csináltak a csapatával. De miután kirúgták és az Atari elkezdett olyan játékokat gyártani amelyek az akkori főnökök ízlésének felelt meg, Nolan megalapította az Activision-t és folytatta jobbnál jobb játékok előállítását. Az Atari látta az Activision sikerét és nem akarták hogy elveszítsék a küzdelmet elkezdték gyártani a rosszabbnál rosszabb játékokat. Persze a mennyiségre mentek és nem a minőségre. Persze ezzel nem azt akarom mondani hogy az XBOX rengeteg játék van és mind rossz minőségű hanem azért mondom ezt, mert nem az számít nekem hogy az XBOX-ra gyártottak 100021 játékot míg a PS3-ra 100020 játékot kész az XBOX nyert hanem csupán arról van szó hogy mostanában ezek az új generációs konzol játékok(Metal Gear Solid Rising/4, God of War 3,Gran Turismo 5) felkeltették az érdeklődésemet az új konzolok iránt. Csak nem tudom melyik az a konzol ami nagyobb részben lefedi azokat a játékokat amikkel én játszani szeretnék. Ja PC-s téma. Tudom lehordtátok a PC-seket, amiatt hogy ez egy konzolos topic. Oké legyen nem is arról van szó, csak ugye PC-re nem jelenik meg minden játék ami mondjuk konzolon megjelenik. Ezért tekintek ki a konzolok felé is. Illetve írtátok sokan hogy sokatoknak fontos tényező a neten való játék. Igen. Kezd elterjedni PC-n is hogy inkább az emberek már online szeretnek játszani más játékosokkal szemben mint bús magányukban singleplayerben. Én is szeretek játszani PC-n a Call of Duty 2-vel online más emberek ellen. Ugyan úgy el MMO-ztam én. Csak még konzolon keresztül sosem játszottam interneten. Ezt úgy is kipróbálnám vásárlás előtt valami nyilvános játék helyen hogy vajon milyen lehet és van-e rá nekem egyáltalán szükségem. Mert ha nem annyira tetszik multiplayer mint ahogy azt elvártam akkor inkább XBOX360. Azt még nem döntöttem el hogy flashelt vagy anélküli állapotban. Mert ha nem tetszik az online game akkor amúgy sem fizetnék elő az XBOX Live-ra és akkor nekem localban nagyon is megteszi az XBOX. Talán míg nem járna le a garancia addig nem chippeltetném. Amúgy ha jól értelmeztem akkor ha PS3-nál akarsz online játszani akkor adott hozzá minden. A PS3 alapból tudja a wifit és mivel a net is ingyen van akkor csak a wifi-s routerre fel kell csatlakozni és akkor mehetek is a világhálóra netezni meg játszani. Míg az XBOX-nál kell venni bele külön wifi-t meg miegymást. De persze ha az online játékról leteszek akkor ezek a dolgok nem kellenek hozzá és akkor olcsóbban megúszom XBOX-xal? Mert ugye az XBOX mondjuk 50 ezer a PS3 70 ezer. De ahhoz hogy XBOX-xal is tudja neten nyomulni még kb annyi mindent kell vásárolni hozzá hogy ugyan ott vagyok mint a PS ára de akkor még évente ki kell fizetni érte a 8000 Ft-ot. De ha nem kell net eleve, akkor azt a 20 ezer forint különbözetet mondjuk játékra tudok költeni. Ja és igen a játékok. Nos igazság szerint még soha egy játékot se néztem meg hogy a különböző konzolokra mennyibe kerülnek, de én sosem voltam annak a híve hogy én eredeteibe megvegyem a játékokat. Jó persze néhány eredeti játékom van PC-re. Csupán fejet hajtottam a fejlesztők előtt hogy milyen remek játékot készítettek. Ezek után nem hiszem hogy egy 15 ezer forintos de legyen csak 10 ezer forintos játékot én megveszek. Talán egy 4-5 ezres játékot még megvennék. Tudom hogy mit választok direkt úgy megyek oda tudom mit akarok venni és azt hosszú ideig nyomnám. Majd ha meguntam vásárolnám a következő, ami azért így kibírható lenne. Havonta 1-2 játék. Ilyen szempontból nekem a PS3 és a XBOX ugyan úgy bejön. Sokan írtátok hogy az XBOX fagyni szokott, ami amúgy jellemző néhol a PS3-ra is. Nos Microsoftos termékből kiindulva inkább az XBOX-ból nézném ki hogy fagyogat. Ja és igen mondjátok hogy ha mind a két konzol controllere tyúkbél nélkül van akkor az egyik 30 a másik 40 órát bír ki töltés nélkül. Könyörgöm ki az az őrült aki másfél napig játszik egyfolytában a géppel? A szeme kigúvadna. Nagy játékos vagyok de legesősebb napokon se játszok többet 10 óránál. Ha meg nem játszok nyugodtan fel lehet tenni a kontrollert töltőre. Ezt mondjuk pozitívumként tudom felhozni mindkettőnél, hogy saját maga tudja tölteni a kontrollerét és nem kell akkumlátorokkal töltőkkel és adapterekkel kínlódni. Apró popó a nagy híres neves Blue Ray. Oké persze a PS3 azzal van szerelve, mert a játékok olyan lemezre vannak kiírva. De emellett Blue Ray lejátszónak is használható. Én mikor filmet töltök le mindig azt nézem hogy Divx Avi-ban legyen vagy valami kis formátumban. Akar a nyavaja csili vili filmet nézni hogy 10 gigás a film. Minek. Én gépen nagyon élvezem a kis 1,2 gigás avikat is. És akkor innen kanyarodjunk át a tv-mhez. Nekem is régi crt tv-m van. Képátmérője kisebb mint a számítógép 22"-os LCD monitora. Ebből kifolyólag tv-re inkább az XBOX-ot ajánlanátok biztosan tudom állítani. Bár pár PS3 fan mondaná hogy kösd rá az LCD monitorra tűrhető lesz ott is. Nos én nem vagyok az a nagy grafika zabáló bolond. Ha egy gép minimum gráfon indul el PC-n de nem szaggat és babán játszható akkor engem nem érdekel a grafika. Játszottam én már ruszki Enter The Matrix játékkal is. Gyanús volt hogy az amerikai 5 CD-s változat helyett 3CD-re ráfért. Hát a kocsinak szabályos kocka kereke volt és még zakatolt is :). De megfordítva a gondolatsort, és innen elkanyarodok 2 témához is. Ha gondolunk egy régebbi játékra. A játékélmény magasan a csúcson van és a grafika tök bóvli pixeles takony, mert mondjuk akkor még ennyire tellett. Akkor is a játék élményéért játszol vele és nem azért hogy egy mentést 60x betöltesz mert jajj de szépen szaladt ott az ember. Az árnyék megjelenítés olyan szépen kidolgozott volt. Ha a játékélmény mellett még a grafika is szép akkor az már hab a tortán. Engem annyira a grafika nem vonz inkább a játékélmény bár ebből a szempontból mindkét konzol kb ugyan ott áll, szóval ezt nem is firtatom. De a másik téma amihez ki akartam kanyarodni az a gép maga. Hiába dobálóztok hogy fúúú ezen 56 ezer magos processzor van annak meg 10x pixel shader 8.0c-es GPU dolgozik a gép alatt a szántóföldeken. Az XBOX játékokat XBOX-ra írják és a PS3 játékokat PS3-ra. Nem lesz köztük kompatibilitás. Hogy hm itt van ez az XBOX360 játék. Játszunk vele PS3-on, mert ha még vinné is biztos gyorsabban menne a játék. Ha meg a PS3-as játékot tennéd be XBOX-ba akkor "szaggatna". ÉS itt most emlékezzünk meg PS360 vagy XBOX3 barátunkról :). Bár ez egy erőteljes pozitívuma mindegyik konzol fajtának hogy a ráírt játékok nem fognak szaggatni mert arra a configra készültek. Azért mondom, hogy fölösleges a gép teljesítménnyel erőlködni. Maximum annyi hogy a PS3-nak ahogy írtátok van még hova terjeszkedni, míg az XBOX már közel áll a teljesítőképességének a csúcsához. Akkor lesz ott vége az XBOX 360-nak és jön az XBOX 720 :D.


Szóval mit ajánlotok melyiket válasszam ezek tükrében? Illetve tudnátok adni egy leírást,linket arra nézve hogy melyik játék mire jelent meg. Yotubeon néztem összevágott bemutatókat és ott tetszett meg néhány igen ütős játék. Azokat szeretném tolni. Szóval a lista alapján ki tudnám választani azt a konzolt ami jobban lefedi a játékokat amikkel játszani szeretnék. Persze az volna a legegyszerűbb és valószínűleg így is tervezném hogy veszek előbb egy XBOX360-t(tök mind1) utána pedig később egy PS3-at. Bár ahogy írtátok érdemes lenne megvárni a következő XBOX szériát. Ez esetben akkor a PS3-t venném előbb. Akkor PS3-mal tolnám multiban neten, mert nem fizetős és alapból megvan hozzá minden és akkor az XBOX360-t fasheltetném plusz hozzá az óvintézkedések: hűtő,led hiba stb. Azzal pedig csak localban játszanék. Megspórolnám így a kiegészítő alkatrészek árát és az éves XBOX Live díjat. Ja még azt írja már le valaki hogy míg hallottam az XBOX-nál van Elite meg Arcade meg nem tom milyen csomagok addig PS3-nál van-e ilyen ? Vagy csak veszel egy PS3-at vagy slimet vagy vastagat és ott a gép vagy van ott is másféle összeállítás mint az XBOX-nál ? Kérném mind a kettőnél a csomag leírást. Pl PS3 ez a csomag 120 GB vinyó míg a másik csomagnál 320 GIGás vinyó van hozzá. A PC fejlesztést szerintem elfelejtem. Régebben vettünk nekem kb 4-5 éve 80 ezer forintért egy gépet. Az 5 év alatt annyit gyengült el hogy a mostani legújabb gammákat full gráfon nem is viszi. Az Assassin's Creed II-t pl minimum gráfon néhol szaggatott. Emellett most megkaptam tesóm gépét ami már azért visz minden játékot szaggatás nélkül de azért a gráf le van húzva erőteljesen és tesóm vett azért közel 200 ezer Ft-ért gépet. Arra azt mondom hogy azon tényleg megy minden max gráfon minden, de vajon meddig ? Azért is nem tervezem már gépet tuningolni. Inkább veszek egy konzolt. Úgy is sokat szeretek játszani. Amit meg gépen csinálok arra elég a mostani is. Ja és valaki írta hogy jön az újabb generációs konzol(XBOX 720 ?), aztán a régit ki lehet dobni a kukába. MIÉRT ? Azokkal miért nem lehet tolni továbbra is ? Csak egy konzol számára van hely a tv alatt ? Azzal ugyan úgy lehet játszani továbbra is. Maximum annyi hogy az új gépen még élvezhetőbb játékok érkeznek és már nem akarsz a régin nyomulni,de az már a te bajod :D.

2011. febr. 28. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!