Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Samsung Galaxy Tab 2 vs. Ipad...

Samsung Galaxy Tab 2 vs. Ipad mini?

Figyelt kérdés

Az ipad mini-hez "volt szerencsém" olyan formában hogy koleganőm vette amerikában, de mivel nem ért hozzá, megkért állítsam neki be. Mivel addig nekem sem volt még dolgom apple termékkel, elég nagyot csalódtam hogy itthon mennyire rosszul lehet kihasználni, mivel szinte minden program fizetős. Szóval csalódtam.

Samsugot ajánlottak helyette, hogy azt jobban megéri venni.

Tapasztalatok?



2013. máj. 28. 19:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Mert az androidon minden program ingyenes?:) oh wait.. androidon elég felmásolni az apk-t és máris települ a warez.


Egyébként meg ipad mini, a tab2 roppant gagyi, pláne egy ipadhoz képest.

2013. máj. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Nem mondtam, hogy minden ingyenes, de talán többminden mint az ipaden. És ami fizetős is olcsóbb, mint az ipad esetében. 7,8 euró elég borsos ár egyetlen egy applikációért. És mivel mindenre különn app van, az úgy már elég sok.

És már maga a vételár előnyösebb. Ami a mostani fizetésekhez képest nem kicsit szempont..

2013. máj. 28. 20:18
 3/13 anonim ***** válasza:
Mi 7,8 euró?
2013. máj. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom M.o-on mennyi, de itt (románia) sokminden ezen a skálán mozog. Pl egy szótár, ami érdekelt volna 8,5 euró volt. Zenének is, 2,3 euró/db. ,Vagy 10-15 egy album. Szerintem rengeteg. Konkrétan ezekre emlékszem, őszintén, hamar elment tőle a kedvem, nem is nézegettem tovább.
2013. máj. 28. 20:45
 5/13 anonim ***** válasza:

Mindennek van ingyenes alternatívája, tudtad?


Sőt, van olyan ingyenes szótárprogram, iTranslate, ami diktálás alapján szöveget tud fordítani és ki is tudja mondani, még egzotikus nyelveken is, pl. koreai?


Az átlag programár 0.8 euró, azaz 1 dollár.


Miért, ha zenét akarsz vásárolni, máshol mennyibe kerül egy album?


Androidon pl.?


Arra nem is gondolok, hogy nem jöttél rá, hogy az ipad bármilyen (letöltött) mp3 fájlt (de akár lossless-t is) elfogad..?

2013. máj. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Mondom, annyira nem tanulmányoztam át, hogy tudjam pl hogy van mindennek alternatívája. Első látásra meg nem igazán nyerte el a tetszésem.
2013. máj. 28. 21:00
 7/13 anonim ***** válasza:

Ok, akkor nem is értem ezt a kérdést.. elég nagyot csalódtál, írod, ugyanakkor meg azt is írod: "annyira nem tanulmányoztam át, hogy tudjam pl hogy van mindennek alternatívája. Első látásra meg nem igazán nyerte el a tetszésem."


Ez nekem kicsit ellentmondás, pláne, hogy a véleményedben lévő állítások kb nettó butaságok, már bocs.

2013. máj. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Lehet. Mint mondtam, nem az enyém, kb. kétszer volt nálam. PC-hez vagyok szokva, az is igaz. Biztos azért tűnt hirtelen annyira... másnak. Biztos meg lehet szokni, nem mondom. De nekem, mivel jelenleg bankkártyám sincs, furának tűnt, hogy mindenért fizetni kéne. Mindenért alatt értsd a zenét, filmet, könyvet. Amikre elsőkörben lettem volna kiváncsi. Biztos vagyok benne, hogy vannak alternatívák is, ahogy írtad, de elsőre sajnos nem ez jött le. Bár én túlságosan is elfogult vagyok, mert már ott fennakadt az ipad, hogy a wifi-kódomat nem akarta elismerni helyes passwordnak. Holott tudom, hogy az a kódom. Meg kellett változtatnom, mert egyszerűen nem fogadta el a sok kis és nagy betűt.

Laikusként meg szerintem elfogadható, ha hülyeségeket hordok össze ezzel kapcsolatban, nem?

Lényegtelen.

Továbbra is inkább húzok az android felé. Az az egyetlen előnye, ami kétség kivül megvan neki: a kindle itt ingyenesen letölthető (és, igen, tudom, az ipaden is, mert letöltöttem), viszont androidon könyveket is kapok (és a már meglévő könyveimet hozzá tudom adni) míg ipaden semmit az égatta világon. És ez nálam már nagy plusz pont. Amúgy is előbb sima kindle-t akartam volna venni, csak utána jutott eszembe, hogy némi plusz pénzért ezt sokkal több mindenre tudnám használni.

2013. máj. 28. 23:05
 9/13 anonim ***** válasza:

Ipad-ra is azt másolsz fel, amit nem szégyellsz, zene, könyv, film - akármilyen fura, a feliratos mkv-kat, divxeket simán megeszi.


Bankkártya nélkül is lehet regisztrálni, kindle nálam ugyanúgy kezeli a megvett és a feltöltött (kindle touch-on) könyveimet. De pl. van Mek alkalmazás, szintén ingyen. Sőt, bármikor felmásolhatnék többezer epub-ot, ha lenne türelmem ennyit olvasni lcd-kijelzőn az e-ink helyett.


A wifi-problémád meg érdekes, szerintem szimplán rosszul írtad be a jelszót, mivel nincs olyan titkosítás, amit ne támogatna az ipad.

2013. máj. 28. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Nem írtam be rosszul, ez biztos. Egyszer előfordul, meg kétszer is. De ha kívülről tudom a jelszóm, és már ráadásul évek óta használom, nem létezik hogy hússzor elrontom egymás után amit máskor, a saját gépemen, azonnal elfogad.


Akkor mostmár csak egyetlen érv szól a samsung mellett: olcsóbb a vételár. Az apple kétszerannyiba kerül. Najó, nem kétszerannyiba, de számomra lényegesebben drágább.


Egyébként még annyit (ezzel is mutatva laikusságom) ipadre tudok/tudnék pl. kábelcsatlakoztatással feltölteni dolgokat? Zenét/filmet/képet - vagy amit akarok? (Nem tudom az illetőnek milyen tartozékai vannak a minijéhez)

2013. máj. 28. 23:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!