Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Magassugárzó db csillapítás?

John J. Rambo kérdése:

Magassugárzó db csillapítás?

Figyelt kérdés

Erősítőm Harman/Kardon AVR 158 5x70W


Adott a hangfalam 4 hangszórós 3 utas, 100w RMS, 6ohm, 89db, mélysugáró 20cm 30-500hz aluláteresztő szűrővel, 2db mély-közép 40-50hz-től már szólnak nem tudom pontosan meddig mennek fel, ezek telibe kapják, magassugárzó dóm egy kondenzátorral sorosan. Na most következő lenne a problémám ezeket a hangfalakt jó áron vettem, de halott magasokkal vettem is hozzá szép újakat 1500hft 2 perc után az egyik kuka volt érdekessége, hogy ezt kb olyan 15W zeni hangerőn produkálta, ezt sikeresen megjátszottam még 1x egy másik márkával itt már soros kerámia ellenállással próbáltam csillapítani az eredmény nem is maradt el bírta 1 óra hosszát magas hangerőn, ekkor kezdtek szemeim vérben forogni a gyári 3 cm-es dómokat lecseréltem,kis átalakítás után 10cm-es M.N.C. dómokra, 8ohm, 100/200w, 104db az eredmény magáért beszél most már csak a db eltérést szeretném megoldani kerámia ellenállással, hangváltót NEM veszek, nem vagyok műszaki analfabéta, tudom h a forrasztó melyik végét kell a konnektorba dugni :) hozzáértőek hozzászólását várom, ha nem értesz hozzá hülyeséget ne írjál az itt is van bőven, köszönöm. Jó hosszúra sikeredett remélem nem hagytam ki semmi fontosat.


2013. máj. 31. 19:16
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!