Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Megéri a Samsung Galaxy Note...

Megéri a Samsung Galaxy Note 8. 0 tablet?

Figyelt kérdés
Elsősorban teljesítményét nézve...

2013. jún. 2. 11:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Megéri, hardveresen is jó, meg elég jóra sikerült, szerintem csak az UI-val van baj, de az relatív, meg azt le is lehet cserélni.
2013. jún. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Bár az árát csak most néztem, 120k-ért nagyon sok. Oké, hogy egy sokkal gyengébb iPad mini is már lazán 90k, de az is sok annyiért.
2013. jún. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Aha...

Még annyi lenne a kérdésem, hogy ez a tablet mikor jelent meg Mo-on?

Egyáltalán újnak számít?, mert akartam nézni pl. a Mobilarénában,de sajna nem találtam értékelést. :(

2013. jún. 2. 18:33
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom mikor jelent meg itthon, de külföldön is csak áprilistól elérhető, szóval újnak számít.

De a helyedben várnék kb egy hetet, június 10-én állítólag bejelentenek egy újabb Nexus 7-et, ami verhetetlen lesz egy ideig.

2013. jún. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Komoly??

június 10-én??

Azt nem is tudtam...köszi:)

2013. jún. 2. 21:45
 6/11 anonim válasza:

Én is ilyet tervezek venni.

Válaszolva a kérdésedre és reagálva a kommentekre.


Nemrég lehet csak kapni, viszonylag nagyon friss, áprilisban jelent meg, Magyarországon később.


Hardveresen is nagyon a toppon van, a S-pen még csak ráadás.

Hogy őszinte legyek veled, sok tabletet kipróbáltam már, és sokat vártam egy hardveresen is számomra, mind képernyő méretet és felbontás tekintve megfelelő tabletre.


Úgy látszik eljött az ideje, hogy vegyek magamnak egyet.

Nekem a Nexus 7 képernyője nem tetszett, nem a felbontás miatt, a méret miatt. Nekem a 7 col kicsi volt, valahogy annyira nem élveztem, viszont az ipad mini 7.9-es képernyőmérete nagyon tetszett.


De sajnos nem tetszett benne a hardver, illetve az iOS-ért sem vagyok oda, igaz, hogy zárt, stabil környezet, de valahogy nem fogott meg.


Egyrészt márka, Samsung, nem hinném, hogy idegesítő apró hibákkal találnád szembe magadat, az ára szerintem még elfogadható.


Térjünk át a Nexus 7-re, egyrészt biztos vagyok benne, hogy június 10.-ig biztos nem fog kijönni, még egyetlen kézzel fogható bizonyítékot se adtak ki, hogy egyáltalán tervezik-e idén kiadni, nemhogy június 10.-i megjelenést.


A másik dolog, az egy teljesen más árkategória, és őszintén mondom neked, 200 dollárért nem fogod azt kapni amit a Galaxy Note 8.0 nyújt neked most, 400 dollárért.


Ez már akkora árkülönbözet, hogy kötve hinném, hogy tudná azt nyújtani, amit a Note 8.0 nyújt.


Ez a 200 dollár plusz biztosítani fogja neked azt az érzést, hogy pár évig a lecserélés gondolata eszedbe sem fog jutni.

Ha most ránézel a Nexus 7-es közösségre, azt fogod látni, hogy a több mint a felük azon nyomban eladja és veszi majd meg az újabbat.


Azért a Nexus 7 direkt erre van kitalálva, hogy évente cserélgessék, legyen valami inger ami miatt a fogyasztó lecserélni az újabbra. Figyeljétek meg, mint a mostaniban a kijelző, a következőben is lesz majd olyan dolog ami miatt benned lesz, hogy megveszed jövőre is.


Én azon az elven vagyok, hogy táblagépet 100 alatt nem éri meg megvenni.


Ezt a Samsung ár/érték specifikáció szinten nagyon ott van, én is veszek egyet. Megéri, felveszi a versenyt a next gen dolgokkal. Az S-pen pedig csak ráadás.

2013. jún. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Hát köszönöm véleményed erről a dologról! Igazán hasznosnak bizonyult:)


Ui:. ha lesz információd a pontos nexus 7 megjelenéséről, nagyon megköszönném neked!

2013. jún. 4. 21:01
 8/11 anonim válasza:
reddit.com/r/nexus7 itt bármi fejlemény lesz, rögtön kiteszik
2013. jún. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#6


Abban igazad van, hogy június 10-én biztos nem lesz még kapható, én sem ezt írtam, vagy ha ezt írtam nem azt akartam írni, hanem hogy akkor várható bejelentés. Viszont semmi másban nincs igazad (mármint a Nexus-os résszel kapcsolatban, az elejét nem olvastam el).

"Kézzel fogható bizonyítékból" akad pár. Természetesen egyik sem tény, hisz csak a bejelentés után biztos, de amiért már nagyon várható egy újabb Nexus 7:

- jövőhéten lesz Google-nek több rendezvénye is, ami tökéletes helyszín lenne a bejelentésnek

- jövőhéten lesz az Apple-nek is rendezvénye, szóval így jó stratégiai lépés lenne a Nexus bejelentése, hogy ne csak az Apple-ről szóljanak a hírek

- egy Asus reklámban látható volt egy Neus 7, ami szinte ugyanúgy nézett ki, viszont volt rajta notification LED, ami a mostanin nincsen

- nyílt titok, hogy készül, hisz minden gyártó kb évente kijön egy pár újabb termékkel

És még pár ilyet biztos tudnék írni, de ennyi elég szerintem.


Na de menjünk tovább:

"A másik dolog, az egy teljesen más árkategória, és őszintén mondom neked, 200 dollárért nem fogod azt kapni amit a Galaxy Note 8.0 nyújt neked most, 400 dollárért."


Az árkategóriával ne foglalkozz, a Nexus termékeket direkt nyomott áron árulják. Ennek oka nem az, hogy rosszabb a hardver, bár pár dolgot tényleg ki kell spórolni (pl. Nexus 4-ből LTE, Nexus 7-ből kamera), hanem az, hogy Google-nek a piaclefedés a célja, hogy minél több ember használja az ő termékeit. Ez miatt talán veszteséggel is árulja a Nexus 7-et, a gyártási költséget épp fedezni tudja az eladásokból, viszont a szállítás, marketing meg ilyenek miatt tényleg veszteséges, vagy csak nagyon minimális a haszon.

És hiába olcsóbb, meg hardveresen tényleg valamivel rosszabb, de nem az ára miatt, hanem mert majdnem 1 évvel a Note 8.0 előtt jött ki. A Nexus 7 várható specifikációi szépen mondva is alázni fogja a Note 8.0-t, és szintén feleannyiba fog kerülni.

Illetve ez a gyengébb hardver még ma is nagyon erősnek számít, és minden játékot bír, szóval hiába erősebb talán 20%-kal a Note 8.0, sehol sem látszódik meg.


"Ez a 200 dollár plusz biztosítani fogja neked azt az érzést, hogy pár évig a lecserélés gondolata eszedbe sem fog jutni."


Hülyeség. Rengeteg Note 8.0 tulaj ugyanúgy lefogja cserélni a tabletjét jövőre, amikor jön az újabb, nem azért, mert szüksége van rá, hanem mert újabb, és ma az embereknek az újabb kell.


"Ha most ránézel a Nexus 7-es közösségre, azt fogod látni, hogy a több mint a felük azon nyomban eladja és veszi majd meg az újabbat."


Ez pont azért van, mint amit előbb írtam. Mindenkinek elég lenne a Nexus 7 is, de az újabb újabb lesz. Természetesen erősebb, jobb is lesz, és ezért is lefogják cserélni, de nem azért, mert a régi olyan szar lenne.


"Azért a Nexus 7 direkt erre van kitalálva, hogy évente cserélgessék, legyen valami inger ami miatt a fogyasztó lecserélni az újabbra. Figyeljétek meg, mint a mostaniban a kijelző, a következőben is lesz majd olyan dolog ami miatt benned lesz, hogy megveszed jövőre is."


Még szerencse, hogy a Samsung nem csinálja ezt, csak a Google a Nexus-okkal (szarkazmus volt, ha nem esett volna le). MINDEN gyártó úgy csinálja a termékeit, hogy azt később lecseréljék. Nézzük csak a Samsung-ot, hisz Samsung vs Nexus-ról van szó. Galaxy Tab 2 7.0, ami mondhatni a Note 8.0 "elődje" (nem teljesen, hisz a Galaxy Tab 3 elődje lesz majd, mert ez a Note tabletek terén új család, de ez most mindegy) mikor is jelent meg? Ja tényleg, hónapra pontosan 1 évvel a Note 8.0 előtt. De akármit nézhetük, Galaxy S sorozatnál is évente jönnek az új tagok, pl SGS4 is megjelent, pedig nem lett sokkal jobb, mint az SGS3, ami 1 éve jelent meg. Nagyobb felbontású kijelző, erősebb hardver, de az SGS3 is simán megállná a helyét évekig. Mégis rengetegen lecserélik.



Szóval az egyértelmű, hogy nem értesz a tabletekhez, de pár egyértelmű dologba is hatalmasakat tévedsz.

2013. jún. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Elég hosszú lett az írásom, és nem tudom mi jön majd le belőle, de nem a Note 8.0-át akarom fikázni, mert jó tablet, csak nem éri meg.
2013. jún. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!