Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mit takar pontosan a "digitáli...

HalkHogen kérdése:

Mit takar pontosan a "digitális átállás"?

Figyelt kérdés

Csak azért, mert én úgy gondoltam, kukába dobják az egész analóg műsorszórást.


Erre múltkor fölhívtam az Invitelt, hogy váltanék digitális csomagra, s azt mondták, nekem nem feltétlenül szükséges, csak azoknak, akik nincsenek semmilyen szolgáltatónál. Náluk megy szépen tovább az analóg adás...


Pár napja meg az itteni szerelővel beszéltem, s ő az én verziómat erősítette meg: október 31. után egyszerűen nem lesz analóg műsorszórás az országban. De akkor az Invitelnél miért tájékoztatnak félre??? Hiába kötök most új szerződést analóg adásra, ha már csak pár hónapig nézhetem, s utána intézkedhetek a váltás miatt... Akkor már ésszerűbb MOST lerendeznem a dolgokat.


2013. jún. 4. 14:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A analóg földfelszíni (fontos!) szórás szűnik meg, amit tető antennával tudsz venni 3 csatorna: mtv1, rtl klub, tv2.

Az Invitel neked nem ilyent szolgáltat. Te kábelen keresztül kapod az analóg adást, az más tészta. Az majd akkor szűnik meg, amikor az Invitel úgy dönt.

2013. jún. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A digitális átállás a földfelszíni sugárzást érinti.

A kábeltelevíziós hálózatokon maradhat az analóg adás.

2013. jún. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Minden szolgáltatóra érvényes.Kérdés: Milyen határidővel tudnak "átállni"...

Link: [link]

2013. jún. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Kedves Freedline!


Elolvastad a cikket? Második mondat: "A digitális átállás a földfelszíni televíziózás számára azt jelenti..." Harmadik bekezdés: "A digitális átállás közvetlenül azokat érinti, akik jelenleg hagyományos szoba- vagy tetőantennával az analóg földfelszíni adást nézik..."


A kábelszolgáltatóknak semmilyen kötelezettségük nincs, majd átállnak, ha akarnak.

2013. jún. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Elnézést hogy válaszolok...

Értsd "A digitális átállás mindenkit érint: a nézőket, a műsorszolgáltatókat és a televíziózáshoz szükséges készülékek gyártóit és forgalmazóit is."

Illetve:"A digitális átállás KÖZVETLENÜL azokat érinti, akik jelenleg hagyományos szoba- vagy tetőantennával az analóg földfelszíni adást nézik otthonukban, illetve azokat, akik valahol máshol, de ilyen módon is tévéznek."

Közvetetten a szolgáltatókat...

Ism.Magam:Kérdés milyen határidővel?

2013. jún. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Aham, értem.


Érdekes, hogy még az ezzel foglalkozók se értik néha, hogy pontosan hogy lesz... :-/


Köszönöm szépen a válaszokat!

2013. jún. 4. 15:20
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!Teljesen jól érted...:)

"Igazán

csak itt mosolyoghatsz, itt sírhatsz.

Magaddal is csak itt bírhatsz,

óh lélek! Ez a hazám"

2013. jún. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Csak azokat a szolgáltatókat érinti, amelyek az analóg földi hálózatról illesztik be a 3 földi sugárzású csatornát a saját rendszerükbe. Azonban az analóg kábeltévére előfizető nézőt ebben az esetben SEM ÉRINTI az átállás, hiszen a szolgáltatónak kell megoldania, hogy az ezentúl digitálisan beérkező jelet analógra konvertálja az előfizetői számára.


A kábeltévé-hálózat a szolgáltató saját belső rendszere és olyan szolgáltatást nyújt rajta, amilyet akar.

2013. jún. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ja és még valami.


Az analóg földi sugárzású helyi, városi tévéadókat sem fogják lekapcsolni az országosakkal együtt, ugyanis 2017-ig haladékot kaptak az átállásra. Úgyhogy még egy darabig élvezhetjük az analóg tévéműsorokat.


[link]

2013. jún. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!