Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Nincs műholdas TV és Mindig...

Nincs műholdas TV és Mindig TV sem, ha rossz az idő. És még ez lesz a jövő? Nem fogunk TV-t nézni, de azért még fizessünk is érte?

Figyelt kérdés

Ha rossz az idő, akkor elmegy mind a kettő típusú adás. Ilyenkor át kell váltani a sima analóg TV-re, ha épp azt a csatornát szeretném nézni, amelyik ezen elérhető. Ha pedig nem, akkor rábasztam (?)....


Ez lesz a jövő? Szarabb adás több pénzért? Felhívtam még korábban a T-home-ot és ott azt mondták, hogy kijönnek és megnézik, hogy szükség van-e a tányér állításán (de persze pénzért). Mivel mások is panaszkodnak így gondolom nem nálam van a hiba....

Mit lehet ez ellen tenni? A szerződésben nincs esetleg valami olyan rész, hogy állandó adást kell mutatniuk?


Miért kell digitális átállás, ha szarabb, mint a sima analóg? Ez NEM modernizálás!



2013. máj. 28. 19:12
 1/6 anonim ***** válasza:
A hiba az antennáidban vagy szolgáltatódnál van. Nekem tányéros upc van de nagyon extrém idő kell ,hogy ne menjen.
2013. máj. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

új antenna, t-home előfizetés 3 éves, akkor hozták a tányért is. A környékünkön mindenki panaszkodik a Mindig TV-re és egyéb műholdas szolgáltatókra is (úgy, mint Digi...).

Ha az antenna lenne rossz, akkor nem lenne 90%-os jelszint a Mindig TV-n szép időben.

Nyíregyháza mellett lakok egy kis városban.

2013. máj. 28. 19:19
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül igazak állításaid de vannak vitathatatlan elemek.

Megfelelően beállított és rögzített műholdas antennával csak igen extrém időjárási körülmények között esik a jelszint.Ha például az amúgy sem megfelelően beállított antenna akár 0,5 fokban eltér az ideálístól máris szétesik az adás.Én szakmabeliként a testvéremnél felszerelt digi műholdas rendszerben az elmúlt 5 éveben kevesebb mint 5-6 alkalommal tapasztaltam jelentős jelszintesést.

Ilyen panasz igen-igen sok van főként a Digi előfizetői és némely T-home ügyfélnél de nem szolgáltatói hiba miatt és ezt sokan nem tudják! Itt az a probléma hogy a szolgáltatás telepítését jórészt semmiféle szakmai képesítés nélküli külsős vállalkozó csinálja akinek az a lényeg hogy mindent beüzemeljen legyen kép és kész(UPC és HelloHD a kivétel mert képzett külsős vállalkozók telepítenek.)

Ha műszeres beállítással beállítják az antennádat kis túlzással csak a tornádó rontja a vételt.

A MindigTV viszont más igaz itt is leginkább a szakszerűtlen beállítás a fő bajforrás.A tetőantennás digitális vételhez nem elég sacc/kb odafordítani az antennát mint az analógnál hanem fokra és szögre pontosan az adó irányába kell állnia és minden egyes fizikai árnyék rontja a jelet még a sűrű eső is.És itt jön a másik tényező, ma itthon még nem túl erős és kedvező a digitális jelszórás tehát én inkább még próbaadásnak mondanám a jelenlegi rendszert.

2013. máj. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nevezhetjük próbaadásnak a mindigTv-t, de ha lekapcsolják? Pár hónap alatt nem fog ennyit javulni a helyzet. Akkor javítsá és csak aztán kapcsolják le, ha már éles szórásnak nevezhető.


A T-home-os szerelő emberkének lógott a nyakába egy csipogó műszer, amikor állította a tányért...


Mint szakmabeli, megtudod mondani, hogy:

Honnan tudom, hogy normálisan van beállítva a tányér? Mert kijönnek, rárakják a gépet és azt mondják, hogy minden jól van beállítva és elkérnek 5 vagy 10 ezer forintot a semmiért. Tudnak róla adni papírt, hogy itt jártak és jól van beállítva?

2013. máj. 29. 09:11
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát elég pengeélen táncolhat az hogy azt mondják hogy igen jól van beállítva az antenna.

De szerintem ha szolgáltató szerelői végzik és nem külsős magánvállalkozók és látod hogy komolyabb műszert használ(nem kulcstartónyi csipogós-ledes vacakot) akkor megbízhatsz abban hogy minden rendben lesz.

És elvileg a szerelőnek ki kellene állítani egy papírt(jegyzőkönyv,szerelési lap stb.) arról hogy mikor és milyen munkát végeztek milyen eredménnyel.Későbbiekben ezzel a papírral már jogosan tudsz reklamálni bárhol ha mégsem az elvárt szinten működik a rendszer.

2013. máj. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
addig nem lehet egyes adótornyok teljesétménét növelni, amíg az analógot le nem kapcsolják. Egyébként az Antenna Hungária folyamatosan indít új átjátszóadókat. Nemsokára például hatot is. De tény, hogy csak a lekapcsolás után üzemelhet minden adó teljes teljesítménnyel, valamint lesznek még frekvenciacserék is. Az adások lekerülnek a 61-es csatornán felülről. Lejjebb még kisebb antennával is jobb a vétel.
2013. júl. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!