Fotózással kapcsolatos a kérdésem: Canon obit és Sigma Telekonvertert össze lehet társítani?

Figyelt kérdés
A minap kaptam ajándékba egy új Sigma APO 2X-es telekonvertert Canonokhoz! A Gépem egy Canon 1000 d típusú fotómasina melyhez van egy Canon EF 75-300mm-es obim! Sajnos ez nem passzol a konverterhez. Van erre valami megoldás, hogy az obit és a konvertert össze tudjam hozni?
2009. okt. 12. 16:31
 1/4 anonim ***** válasza:
A konvertert fel tudod rakni a vázra, vagy már az sem megy?
2009. okt. 13. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Dede! a Vázra fel tudom tenni a konvertert, csak a Canon obimat nem tudom hozzá csatlakoztatni! Nincs ezen probléma megoldására valami adapter?
2009. okt. 13. 08:57
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy csak EF objektív megy a konverterhez, EF-S-sel nem működik? Egyébként szerintem ha sikerül is összerakni, nagyon gyatra képminőséget fogsz kapni, valamint óriási hátrány, hogy az autofókuszod se fog működni. A konvertereket fényerős fixekhez tervezik, ez pedig egy olcsó zúmobi. 300-as végén f/11 lesz az induló rekeszed, és mint mondtam készülj fel orbitális képi hibákra.
2009. okt. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Azt írta, hogy EF obija van... De eleve izgis, hogy a vázra rámegy (EF-S), de az EF obi meg nem megy rá a konverterre.
2009. okt. 13. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!