Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Az igényeimnek megfelelően...

Az igényeimnek megfelelően milyen TABLET-ot ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Nézegettem pár Tabletot, és sokan írták, hogy nagyon sok Tabletnál nem működnek rendesen az office cuccok és a menüt is nehezen kezelik.

Nekem az lenne a legfontosabb, hogy rendesen működjön rajta (minimum) a 2007-es Word Office, lehessen rendesen zenét hallgatni, internetezni és a menü se legyen bonyolult. A legjobb, ha magyar nyelvű lenne. Az sem ártana, ha lenne rajta hátlapi kamera. Árban nagyon maximum 30-35 ezret vagyok érte kiadni.

Az igazság, hogy nem értek hozzájuk, elég gyorsan jött az az ötlet, hogy szeretnék egy Tabletet....szóval tényleg nulla tudásom van róluk. Kinek mi jött be? Ki tud olyat, ami árban is és az igényemnek is megfelel? Előre is köszönöm a válaszokat. :)



2013. jún. 23. 13:07
 1/5 anonim válasza:

Fontold meg, hogy tényleg tabletet akarsz-e MS office dolgokhoz. Szerintem sokkal jobban járnál egy használt netbookkal.

A pénz, amit rászánsz szerintem nem lenne elég egy új vagy használt de jó állapotú Windows alapú tabletre. Engedd meg, hogy megjegyezzem, hogy tableteknél nem igazán működik az, hogy 'csak úgy' lecserélem a rajta futó operációs rendszert (sajnos).

Egy Windows 8/Windows RT alapú tablet kb. ~400-500 USD. Arról hogy mit tudnak, mi van hozzájuk pl itt tudsz olvasni: [link]


Android alapú tabletet biztos kapsz ennyiért amennyit rászánnál, viszont azokra NINCS MS Office. Vannak alternatív irodai szoftverek viszont, a marketen (play.google.com) keress rájuk, nézd meg őket, és döntsd el, hogy tudnál-e velük dolgozni.

2013. jún. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ok, szal nem értesz hozzá, akkor azt tisztázzuk, hogy itt nem menü van. Android-ot futtat (mivel az ár 30-35 más nem jöhet szóba). Az android minden készüléken hasonlóan néz ki, valahol némileg átalakítják, de kinézetben mind hasonló, nincs bonyolultabb s egyszerűbb. 3.7 óta minden android multilanguage, szóval mindegyikben található magyar nyelv, hacsak a gyártó ki nem "szedte", de ilyesmi nem szokott előfordulni. Az elvárásaidnak minimum egy két magos, 1GB rammal megáldott tablet felel meg, ebből a rockchipet ajánlom (RK3066). Nem tudom melyik nem birkózik meg office fájlok szerkesztésével, nekem túlságosan lityi-lötyi tablet még nem volt a kezemben, túl sokszor mondjuk még nem próbálkoztam szerkeszteni, de az RK3066 biztos, hogy elégséges erre a célra. MyAudio-t kerüld, ha magyar piacról van szó, én a prestigio pro duo-t ajánlanám neked (de nem fér bele az árba), magyar piacon az összeg amit szánsz rá, kissé szűkös, kínai piacon viszont több, mint elégséges. Ennyiért négy magos készüléket kapsz. Amire érdemes odafigyelned, hogy a kijelző ha 7 colos, akkor legalább 1024×600-as felbontású legyen, s IPS panellel szerelt, a normál TN kijelzők betekintési szöge borzalmas, oldalról nézve elszürkülnek, lehangoló látványt nyújt. Mivel dokumentumokról van szó, minél nagyobb felbontás, annál jobb, így természetesen 7 colnál az 1280×800-as felbontás még jobb. Ha sokat írsz rajta, s nincs billentyűzet csatlakoztatva, akkor érdemesebb 7 colnál nagyobb készüléket választani, s mivel a virtuális billentyűzet kivesz a hasznos részből a kijelzőn így talán jobb a 4:3 arányú tablet, tehát a 8; 9.7; 10.1 colos tabletek. Itt viszont ismét közbejön az ár, ami már a kínai piacon is kissé sovány lesz, de amennyiben nem fontos a gar. körülnézek neked, mi a bestbuy, ha fontos, akkor nem sok minden fér bele magyar földön. 8-10.1 col között gyakorlatilag semmi. 7 colnál a Wayteq XTAB-70DCI; Concorde tab SPEED; Prestigio Multipad 7.0; Colorovo citytab vision 7 s ebből is csak a Wayteqet s a Prestigiot merem ajánlani.
2013. jún. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ja annyit kifelejtettem, hogy androidra íródott office programok csak alap dolgokra képesek, tehát makró ilyesmi ezt ellehet felejteni, ha dokumentumot akarsz szerkeszteni, alap dolgokat táblázatban megoldani, arra elégséges, de túlságosan nem professzionális egyik sem. Javaslom, hogy egy ismerős tabletjén próbálj ki pár office programot, avagy nézz pár youtube videót róla, s döntsd el elégséges-e.
2013. jún. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Mind a kettőtöknek nagyon köszönöm a válaszokat. Lehetséges, hogy akkor mégis maradok a notebooknál, mert nagyon sokat írnék rajta. A válaszaitok alapján még átgondolom mi legyen, bár szerintem ezen nem kell túl sokat gondolkozni. :D
2013. jún. 23. 13:47
 5/5 anonim ***** válasza:

Árban talán jobban jársz a notebook-al. Ha otthonra kell, akkor bármilyen billentyűzetet/egeret csatlakoztathatsz tabletre, de ha hordoznád, akkor érdemes billentyűzetes tokot venni, az min. plusz 3 ezer forint. De akkor max. 10 colon nyomulsz, s nem tesz jót a szemnek, ha nagyon sokat gépelsz, mintha csak netbookon írnál, az sem túl jó dolog hosszútávon. Ellehet vele prüntyögni, ezt is tabletről írom, de regényeket nem írnék rajta, az biztos. Nem is ez a fő feladata, úgy gondolom. Nem erre hivatott. Jó dolog a mailjeidet a fotelből, ágyból megnézni, vezérelni vele a TV-t, reggel megnézni rajta híradót, elolvasni a reggeli híreket akár a wc-n ülve =), pár mail-t írni, csekkolni a rendszeren látogatott fórumokat, chatelni csevegőn skype-on beszélgetni, akár a TV-t, PC-t vezérelni, ilyesmi, ezt próbálja képviselni, ill. az ipad mást, az csak egy sz@r szintetizátor. =)))

Sokan vesznek akár könyvolvasásra is, én még arra sem ajánlom, arra sokkal, sokkal jobb egy Kindle vagy más e-ink kijelzős e-book olvasó.

Nagyon kényelmes dolog, aki azt hiszi, hogy nem kell neki, az is hasznát veszi, csak maradjon a kezébe 1 napnál tovább.

2013. jún. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!