Trophy kérdése:

Orion hs 280-as hangfalat használok orion se 1025b erősítővel. Az érdekel, hogy a hangfalak szempontjából mennyire kell vigyázni a hangerővel? Ki tudom őket véletlenül nyírni? Ja 8ohm-os változat.

Figyelt kérdés
bónusz kérdés: aki ért hozzá, elmondhatná, hogy mennyire életképes ma egy ilyen kombó? nem koncertezni akarok, de szvsz elég szép a hangja, kicsit kevés mély, de azért jobban járok vele, mint egy 30 ezres 5.1-gyel, vagy kezdjek gyűjtögetni?

2013. jún. 24. 01:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én nem hajtanám túl. Nem azért, mert a hangszórók nem bírnák, hanem mert az erősítő végfokjában nincs igazán hűtőborda.
2013. jún. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

30 ezres 5.1 szóba sem jön, ennek nem alternatívája.


Az említett erősítő kimondottan jó darab + a 280-asok is relatív jók. Nem valószínű, hogy kinyírod, főleg "lineárban", de én sem hajtanám.


40-50 körül már össze tudsz rakni használt Hi-Fi-ben olyat, ami jobb ennél valamivel.

2013. jún. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, úgy látom, hozzáértő emberekkel van dolgom :)maximum a 3/4-ig szoktam tekerni az erősítőt, de nagyon ritkán. az apám cucca volt anno, de mivel nem használta, így most én zenélgetek rajta. fórumokon nagyon lehúzták a hangváltója miatt (?), én viszont nem értek hozzá, nekem az a lényeg, hogy még vagy 20 évet kihúzzon nálam is. sajnos puruttya módon laptopról szólaltatom meg, de nekem még így is tetszik a hangja.
2013. jún. 25. 23:30
 4/6 anonim ***** válasza:

Mondjuk egy védelmet megérdemelne. [link]

Üdv.

2014. jan. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Amúgy pár ezer Ft-ból vehetsz használt Philips cd játszót hozzájuk a 600-as sorozatból, azok jók!

Vagy esetleg egy hazsnált, de jó Hi-Fi lemezjátszót és akkor igazi retro Hi-Fi lesz! :D

2014. jan. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ja, ezek zárt hangdobozok, célszerű rátolni a falra őket, hogy több legyen a mély!!!
2014. jan. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!