Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hogy lehet lemérni az erősítő...

Hogy lehet lemérni az erősítő teljesítményét?

Figyelt kérdés
Erre külön műszer kell? Vagy ki lehet valahogy számolni? Hangfal vásárlás előtt állok, és nem tudom mennyit ad le az erősítő, mivel a dobozban nem az eredeti alkatrészek vannak, ezért nem lehet google-ban megkeresni.
2009. okt. 14. 18:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Mérni lehet, de ehhez azért kell néhány műszer.

Pl. hanggenerátor, hangfrekvenciás voltmérő, ez a minimum.

Esetleg lehet számolni ha ismert az erősítő tápfeszültsége és az áramfelvétele valamint a hangszórók ellenállása.


Vagy esetleg a végerősítő elemek tipusából lehet saccolni egy maximális értéket.

2009. okt. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kérdés, hogy mennyire pontos eredményre van szükséged. Az első író megírta, a legprecízebb megoldás, ha meghajtod a rendszert egy hanggenerátorral, és méred a kimenet feszültségét és áramát, vagy elég a feszültséget is mérned, mert a hangfalak impedanciájából kiszámolható az áram, és így is megvan a teljesítmény. Ha nem akarsz megsüketülni a mérés közben célszerű a hangfal impedanciájával megegyező értékű ohmos műterhelést alkalmazni a mérés idejére ( ugyanis az nem fog ordítani a füledbe :) ). De vigyázz, a műterhelés teljesítménye legyen magasabb a várható kimeneti teljesítménynél! De valóban, a legtöbbször elegendő, ha megméred terhelésnél a hálózatból felvett áramot, és a feszültség ismeretében máris van egy értéked, aminél BIZTOSAN kevesebb lesz a kimenő teljesítmény, a veszteségek miatt. Hozzáteszem, de gondolom nyilvánvaló, hogy a méréseket teljesen feltekert hangerőnél kell(ene) mérni.
2009. okt. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Aham, értem, hát én finoman szólva az elektronikához sík h**** vagyok, inkább megkérem egy elektrotechnikus ismerősömet. Kösz a válaszokat!
2009. okt. 18. 12:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!