A WayteQ xBook-60w e-book olvasón milyen formátumú fájl lehet a legjobban olvasni?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nagyon sok fájlt támogat, de melyik a legjobb?

Köszi a válaszokat előre is. :)



2013. jún. 29. 18:15
 1/4 anonim ***** válasza:

A legelterjedtebb, legjobb e-book formátumok az epub, mobi, prc.

A legtöbb ebook-ot úgyis ilyen formátumban találod meg.


A txt esetén nincs szövegformázás,

a pdf pedig az egyik legrosszabb, legnehezebben kezelhető formátum ebook olvasóra, de egyszerűen konvertálható a Calibre programmal.

2013. jún. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Komplikato ***** válasza:

"a pdf pedig az egyik legrosszabb, legnehezebben kezelhető formátum ebook olvasóra ..."


Ez így nem igaz a PDF maga pont a leguniverzálisabb formátumok egyike Más kérdés, hogy nem hozzá nemértők által warezolt szkennelt képekkel vagy képekből kéne csinálni. És persze akkor lesz jó, ha direkt 6-7 colosra valaki betördeli szépen. Na minőségi PDF eBook-ból van kevés.

2013. jún. 30. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Szoval akkor a PDF fajlokat ar lehet konvertalni ezzel a Calibre programmal es akkor jobb lesz?


Egyebkent koszi a valaszokat (:

2013. jún. 30. 19:06
 4/4 anonim ***** válasza:

Én szoktam pdf-eket letölteni, igen drága idegen nyelvű könyveket. Ezeket e-book olvasón olvasni rettenetes, át szoktam konvertálni, ami elég macerás és nehézkes. Először a Pdf-ből Rich Text-et készíttetek, és akkor más Word-ben tudom szerkeszteni. Oldalszámokat kiszedem, élőlábakat, élőfejeket eltávoláítom, beállítom a betűtípust és betűméretet, az oldaltöréseket és üres oldalakat is eltávolítom, a képeket és illusztrációkat kimásolom a pdf-ből, és beillesztem a word-be, szóval rámegy egy kis idő. Utána elmentem Unicode kódolásban weblap formátumba, majd azt alakítom át a Calibre programmal epub-ba, mert az a legjobban olvasható és legszebb formátum e-book olvasón. Elég nagy munka, de vagy ezt teszem, vagy kinyomtatom a pdf-et. Mindez azokra a pdf-ekre vonatkozik, ahol illusztráció is van, mert ha csak sima szöveg, azzal semmi gond nincsen.


Az előttem szólónak abban igaza van, hogy a pdf a leguniverzálisabb formátum, de azt hozzá kell tenni, hogy ahhoz a legjobb, hogy pdf-eket küldjünk, nyomtassunk, de e-book olvasón nagyon nem jók a pdf-ek.

2013. júl. 2. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!