Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » A szimmetrikus és aszimmetriku...

A szimmetrikus és aszimmetrikus dugaszokhoz való csatlakozáshoz, a gyűrűt és a dugasztestet át kell hidalni sztereó dugasz esetén. Miért?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy Behringer keverőpultom és most gyártom hozzá a Jack kábeleket.

1.Eddig a laptopot egy Stereo 3,5 jack kábellel kötöttem össze és a végére tettem egy 3,5 -> 6,3 átalakítót.

Kimértem a kábeleket minden stimmel: csúcs a csúcs, gyűrű a gyűrű, a dugasztest a dugasztest.


2.Az új kábel amit csináltam azt is így csináltam csak annyi különbségek hogy 3,5 -> 6,3 stereo jacket használtam. Ki is próbáltam de visszhangos, mintha nem lenne mély! :( Ekkor összeérintettem a gyűrűt meg a dugasztestet és akkor volt mély is!


Ami működik az 1. pontban akkor a 2 -es be miért nem?


2013. júl. 7. 13:55
 1/5 anonim ***** válasza:

A laptoppal felvenni akarod a keverő kimenetét, vagy a laptopról akarsz lejátszani valamit a keverő bemenetére?


Sokat segítene a keverő pontos típusa is.

2013. júl. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Típus: Behringer xenyx 1002 FX

Lejátszani szeretnék.

2013. júl. 7. 15:41
 3/5 anonim ***** válasza:

A keverő vonalbemenetei szimmetrikusak. Ha jól láttam úgy van, hogy Bal/Monó és Jobb jack hüvely. Ha a jobbhüvelybe nincs semmi dugva, akkor a bal jele megy arra is.

Mivel a laptop kimenete nem szimmetrikus, össze kell kötni a "-" fázist a testtel, jól ráéreztél, a gyűrűt a fém házzal.


Neked egy speciális "Y" kábelt kell gyártani: egyik végén egy 3,5-es sztereó jack (laptop kimenet), és a másik két vége egy-egy 6,3-as jack, a bal és a jobb csatorna (vagy két sztereó jacken összekötöd a gyűrűt a testtel, vagy monó jackeket használsz). A laptop kimenet jack közepe a bal csatorna, a gyűrű a jobb.

Ha maximálisan korrekt akarsz lenni, akkor teszel bele még egy dupla leválasztó és szimmetrizáló trafót is.


Ha valami földhurok, brumm lesz, akkor mindenképpen kelleni fog a trafó is...

2013. júl. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Nem szeretnék két mono Jacket használni mert nincsen helyem csak egy stereo jacket használok a keverőpulton.

2013. júl. 7. 16:19
 5/5 anonim ***** válasza:

Mindegy mit nem szeretnél, a keverő tulajdonságai adottak.

A keverőnek a jobb és bal csatornára két külön jack hüvely bemenete van a 3-4, 5-6, 7-8, 9-10 csatornákon.

Ha sztereóban akarsz bejátszani, két jack kell.

2013. júl. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!