Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Melyik most a legjobb router...

Melyik most a legjobb router 20-25 000 Ft környékén?

Figyelt kérdés
Már le kéne cserélni a régit, így elhatároztam, hogy most veszek egy újat. TP-LINK és D-LINK előnyben. Nagyjából mindegy milyen, csak gyorsabb legyen a jelenlegi TP-LINK TL-WR542G-nél.:)

2013. júl. 10. 14:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Minek vennél annyi pénzért? Ez tökéletesen megfelel:

[link]

2013. júl. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 P.O.C. ***** válasza:

Ha már ennyit is rászánnál, akkor ne a 1043ND -t vedd mert kezd már kicsit kifutni. Hardveren sokkal erősebbek vannak már ennél, ráadásul dual band -esek.

[link]

[link]

2013. júl. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!:) Természetesen ha olcsóbb, az nem nagy akadály.:D Nem csak a fenti 2 márkát veszem, ha van jobb más márkanév alatt, arra is vevő vagyok. Csak az évek alatt ezek a termékek okoztak kellemes csalódást.:) Közben nézelődtem én is, a már linkelt TL-WDR3600-at és 4300-at találtam, és őt:

[link]

2013. júl. 10. 15:52
 4/7 P.O.C. ***** válasza:
A D-Link se rossz, de árához képest a tudás messze elmarad, akár a TL-WDR3600 -hoz képest is.
2013. júl. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ok, köszi! Akkor szerintem a TL-WDR4300-at veszem.:) TP-LINK-ben még nem csalódtam. (kop-kop :D) Olvastam valahol, hogy ezekre akár Linuxot is lehet telepíteni. Mi értelme? Mire jó? Ezt még elmagyaráznátok nekem?:)
2013. júl. 10. 16:44
 6/7 P.O.C. ***** válasza:

Ha bármi baj van a gyári firmware -el, pl. adott körülmények instabil vagy elégedetlen vagy a gyári firmware lehetőségeivel, akkor a Linux alapú firmware -ek (OpenWrt, DD-WRT) gyakran megoldják a dolgot.

(Csak egy példa: a 1043ND gyári firmware -el egy 150 Megabites folyamat WAN oldali terhelésnél, megrogyik. OpenWrt -vel viszont a 250 Megabit meg se kottyan neki)


Nekem is 1043ND -m van, amit az első ajánlott. Ezen OpenWrt -t használok, mert csak így tudom elérni, hogy a számítógép használata nélkül a router -re kötött külső USB vinyóval torrent -ezzek. Ezen kívül még kismillió más lehetőség van, de csak azoknak, akik értenek komolyabban a Linux-hoz és a hálózatokhoz vagy nem restek utánajárni.


Azért mondtam, hogy ne a 1043ND -t vedd, mert a WDR -ekhez képest csak negyed annyi RAM van benne és gyengébb proci. És ez nem csak "Linuxosításnál" jön rosszul hanem amúgy is észrevehető.

2013. júl. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:)
2013. júl. 10. 18:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!