Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Melyik a legjobb ár/érték...

Melyik a legjobb ár/érték arányú router? TP-Link TP-LINK TL-WR841N? TP-link általános vélemény?

Figyelt kérdés
Teljesen kezdő vagyok router témában, csak a legalapabbakat értem! :D

2013. jún. 25. 23:22
 1/9 uno20001 ***** válasza:
TP-LINK TL-WR841ND router-ünk van, eddig sose volt vele gond.
2013. jún. 25. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Több forrásból is hallottam, hogy a TP-link ledobja a wifit. MEg kihagy, szaggat a net, meg újraindul a router. Ezek igazak?
2013. jún. 26. 00:45
 3/9 P.O.C. ***** válasza:
Ilyen jelenség mindegyik gyártónál előfordulhat. Láttam már zsír új, drága 20 eFt -os Linksys/Cisco -t is szarakodni, mikor meg teszt célból bekötöttem egy TP-link -et a helyére minden pöpecül ment. Nem vagyok elfogult, de TP-Link -től kapod a legjobb ár/értéket.
2013. jún. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
mindenki rengeteg baromságot ír, hogy 1 naponta 3x-or telepíti újra a routert persze ennek valami igazság alapja is van de az a gyakorlat hogy általában 2-3havonta van 1 lefagyás persze én is láttam már 38.000 ft-os Asus routert müködésképtelen állapotban
2013. jún. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszaitokat!

@ P.O.C. Írtad még régebben egy másik kérdésnél, hogy nagyon fasza routered van, Linuxot is tudsz rá telepíteni meg minden. Meg tudnád adni a típusát?

2013. jún. 27. 20:21
 6/9 P.O.C. ***** válasza:

TP-Link TL-WR1043ND, de ha okosítani akarod akkor ne ezt vedd mert kevés benne a kakaó és már kicsit elavultnak is számít. Inkább TP-Link TL-WDR3600 -at vedd, sokkal erősebb hardveresen és átlagban csak 2 ezer forinttal drágább..


TL-WR1043ND:

CPU: Atheros AR9132 @400 MHz, RAM:32 MB, Flash ROM: 8 MB


TL-WDR3600:

CPU: Atheros AR9344 @560 Mhz, RAM:128 MB, Flash ROM: 8 MB


Utóbbi ugyan csak 2 antennás MIMO, de a gyakorlatban ezzel nem ér veszteség, cserébe viszont tudja az 5 GHZ -et és 2 db USB portja van.

2013. jún. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
És hogy telepíted fel rá a Linuxot, ha nem is látod? Vagy PC-vel kapcsolod össze?
2013. jún. 28. 11:53
 8/9 P.O.C. ***** válasza:

Igen a PC segítségével, mint mikor firmware -t frissítesz.

Mivel ehhez nem köthetsz monitort, utána egy Putty nevű programmal tudsz vele kommunikálni Linux parancsokkal vagy akár webes felületen.

Bővebb infó:

[link]


De a fenti linken lévő geccsolások felét elkerülheted, ha előre összeállított csomagot telepítesz a routerre. A PH.-n vagy egy Vargalex nicknevű fiatalember, Ő elég jó kis csomagokat állított össze, ami már alapból tartalmazza a hálózati fájl megosztót, torrent klienst, stb. Szinte minden benne van ami csak kellhet.

[link]


Viszont ha valami gáz van, ne engem okolj. Én nem beszélek rá senkit semmire. Ez még mindig nem egy veszélytelen művelet. Mondjuk a PH. fórumon találsz pár palit, akik a félre flash -elt routert is meg tudják csinálni, csak ehhez szét kell szedniük, hogy soros portot forrasszanak a nyákra.

2013. jún. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Rendben, nem téged foglak okolni! :) De azért köszönöm szépen!
2013. jún. 29. 12:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!