3D monitor képét a falra vetítve ugyan úgy 3D-s lenne?

Figyelt kérdés
Láttam olyanokat,hogy monitorból csináltak projektort. Ha ezt egy 3D-s monitrral csinálnám akkor megmaradna a 3D-s képe a falról nézve?

2013. júl. 11. 13:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%
Nem:D
2013. júl. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 JulesM111 ***** válasza:
48%
Micsoda ötlet...
2013. júl. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
miért nem?
2013. júl. 11. 23:08
 4/12 doni1201 ***** válasza:
74%
Mert egy hagyományos 2D-s projektor nem képes 3D megjelenítésre. Nincs akkora frissítési sebessége, az aktív szemüvegekkel nincs szinkronizálva. Passzív, polarizált szemüvegekhez pedig speciális fény kell, amit ki tudnak szűrni.
2013. júl. 11. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 doni1201 ***** válasza:
74%

A speciális fényt úgy kell érteni,hogy a lencsén két féle polarizált réteg van, ugyanolyan mint a szemüvegen. És a két különböző rétegen keresztülmenő fényből csak egyet-egyet engednek át a szemüvegen lévő rétegek.

Amúgy nem értem mit jelent az, hogy monitorból csináltak projektort...

2013. júl. 11. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
de én nem projektort akartam használni,hanem lencsékkel és tükrökkel a monitor fényét kivetíteni a falra
2013. júl. 12. 12:16
 7/12 doni1201 ***** válasza:
100%
Ja, értem. Ebben az esetben előfordulhat, hogy működik. Ilyet mondjuk még nem láttam soha :)
2013. júl. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 JulesM111 ***** válasza:

Jah, hogy így :)

Ezt ki kell próbálni!

2013. júl. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
szívesen ki próbálnám a monitorommal csak még kell valaki aki meg tudja "tervezni" nekem hogy hogy legyen és milyen lencsék kellenek
2013. júl. 12. 16:19
 10/12 anonim ***** válasza:

Tehát van egy 3D monitorod, és annak a képét akarod kivetíteni valami jókora fresnel lap optikával?


A 3D monitor többnyire passzív rendszerű, tehát arról polarizált fényt vetíthetnél ki, ami bármilyen közönséges vetítő felületen elveszti a polarizáltságát és onnan már vége a 3D-nek is.


Viszont speciális fémes felületre vetítve megtartja a polarizációs síkját. Erre a mozikban úgynevezett "ezüstvászon" szolgál. Kipróbáltam már több féle felületet. Ami még meg tartja a rávetített fény polarizációs síkját, az pl egy megsmirglizett acél felület. De pl a sárga láthatósági mellény fényvisszaverő (szürkés) fehér visszaverő felülete kiválóan megtartja a polarizáció síkját. Ezeket már próbáltam.


Egyébként ki tudod próbálni magad is moziban kapott szemüvegekkel. Egyik szemüveget felteszed és a másiknak valamelyik szűrőjén keresztül egy erős fényű lámpával megvilágítasz egy láthatósági mellény visszaverő csíkját. Közben a szemüveget a kezedben elforgatod valamerre. Esetleg a másik oldalról világítasz át rajta. Aztán kipróbálod, hogy a másik oldali szűrőn világítod meg a fény visszaverő csíkot.


Valamelyik esetben a kézben tartott szemüveg egyik oldalán megvilágítva a csíkot, csak egyik szemmel látod a fényt és a másik oldali szűrőn világítva csak a másik szemmel látod.


Ez az alap, aminek alapján működik a passzív rendszerű vetített 3D.


Az aktív 3D minden speciális vetítő felület nélkül úgy ahogy kivetíted, működni fog. Az aktív rendszerű monitor aktív szemüvegével látni fogod a kivetített képen is a 3D-t.


Sokat foglalkoztam 3D-vel, már gyerek korom óta (néhányszor tíz éve). :)

2013. júl. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!