Laptop billentyűjét hogy takaritsam ki?

Figyelt kérdés

van egy tesóm meg egy anyukám akik sikeresen mindig a gép felett kajálnak... a gusztustalan zsíros mancslenyomatokat még ok letörlöm, de hogy szedjem ki a dzsuvát a billentyűk közül? ki lehet szedni a billentyüket? v ha kiporszivózom akkor nem fogja beszippantani a gombokat? ezt hogy kéne?

elöre is köszii


2009. okt. 19. 07:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Elöször is forditsd fejre a gépet és rázd ki amit csak lehet belöle - meglepöen sok minden ki fog potyogni. Utánna meg porszivózd ki, nem fogja beszivni a billentyüket.

Viszont figyelmetetheted a családtagjaidat, hogy adott esetben a laptop tönkremehet ilyen miatt, pl ha valami ital ráömlik a billentyüzetre, akkor ki lehet dobni.

2009. okt. 19. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

én vagyok a legfiatalabb a családban, az én gépem, és már 900000x elmagyaráztam mindenkinek h a gépem nem tányéralátét... tesóm nem él velünk, nekiis van, nemtom az milyen lehet:)

akkor marad a porszivó meg a rázogatás:D köszii

2009. okt. 19. 08:24
 3/5 anonim ***** válasza:
Az előbbieket nyugodtan kipróbálhatod, de én még tanácsolnám, hogy vegyél porpisztolyt, és azzal is ki tudod fújatni a nehezen elérhető helyekről a koszt. A családodnak meg vegyél egy-egy tányéralátétet fejenként, csak úgy jelzésként. Vagy ha van rá mód, lehet kapni az IKEA-ban laptop-tartó asztalt. Használják azon a gépedet. Kb. 5000 Ft, de jó kialakítású eszköz, nem nagyon lehet rajta enni.
2009. okt. 19. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Talán ha megemlítenéd, hogy az bizony egy százezer forintos eszköz, amire nem ártana vigyázni, mert akár tönkre is mehet ha olyan dolog kerül a billentyűzetébe (jó, ezért nem könnyen, de mondjuk egy bögre teától simán...), talán megértik. Azt szokták mondani, hogy a gépnél nem szabad kajálni, de ha mégis, akkor legalább arra kellene ügyelni, hogy a laptopot ne koszoljuk be.Amikor esznek, nem kell föléhajolni, meg zsíros kézzel, amivel előtte a rúdszalámit fogdozta, ne taperolja végig a billentyűzetet. Nem hiszem el, hogy ezt nem lehet felfogni/betartani.
2009. okt. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kiborítás, rázogatás, kiszívás résszívó előtéttel (nem férnek bele a gombok), kifújás, nedves törölgetés, száraz törölgetés. Ebben a sorrendben. Ha kész, akkor van egy ilyen lehetőség is a probléma orvoslására: [link]
2009. okt. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!