Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Digitális földi adások vétele...

Digitális földi adások vétele régi tv-vel set-top-box nélkül?

Figyelt kérdés
Azaz létezik -e dvb-t dekóder antennában vagy valami antennakábel és tv készülék közé iktatható jel átalakító? (Mamámnak bonyolult a 2 távirányító használata) Tv előfizetést kerülnénk egyenlőre ha van más lehetőség is.. Köszönjük a segítséget:)

2013. júl. 17. 18:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem tudok ilyenről.Ha lehet akkor inkább vegyetek egy

aránylag olcsóbb készüléket amibe be van építve.

2013. júl. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Sajnos én nagyapám is küszködik a két távirányítós használattal, mi sem tudunk más megoldást. Egyetlen olyan van amibe bele van építve a TV-be a digitális jelfogó, de azok a TV-k nem olcsók, maximum használtan de azok nem hosszú élethűek sajnos.

Én azt csináltam hogy a sima TV képernyő távirányítójára rányomtattam hogy csak bekapcsolni és hangerőt szabályozni. A másikra meg a csatorna váltást írtam rá, így működik a dolog úgy néz ki mert már 5. napja hogy nem hívott fel hogy menjek át mert nem boldogul.

Pedig 1 hónapja állítottam be neki ezt és voltak gondok sajnos.

2013. júl. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1 -esnek: Vettünk egyet már kb. 5 hónapja, csak hát :/ Sajnos a kora miatt nem boldogul és hát egyedül él.

#2 Köszi szépen. Nem rossz ötlet, lehet meg is csinálom :)

2013. júl. 17. 21:34
 4/7 anonim ***** válasza:

"#1 -esnek: Vettünk egyet már kb. 5 hónapja, csak hát :/ Sajnos a kora miatt nem boldogul és hát egyedül él. "


Ezt nem értem,mert...


Azokhoz a televíziókészülékekhez, amelyek gyárilag beépített DVB-T MPEG-4 tunerrel rendelkeznek, nem szükséges külön dekódert vásárolni. Az alábbi készülékek már tartalmazzák a jelátalakítót, így a MinDig TV adását közvetlenül foghatjuk velük.


Tehát 1 távirányító van.

2013. júl. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
#4. A kérdésbe benne volt, hogy régifajta tévéről beszélünk. Nincs benne tehát a DVB-t jelátalakító. Most jön az, hogy vegyünk olyan tévét. Nem veszünk .)
2013. júl. 18. 18:58
 6/7 A kérdező kommentje:
Ja most néztem vissza, és én nem tv-ről beszéltem hogy vettünk kb. 5 hónapja, hanem a set-top-boxról:)
2013. júl. 18. 19:01
 7/7 anonim ***** válasza:
Hangerőt a dekóderen is lehet állítani, a nagyinál is így megy, egy évvel korábban mint az átállás elromlott a tévéantennája és úgy oldottuk meg, hogy vettünk neki MinDig TV-s műholdvevő egységet, lavór a háztetőre (parabolaantenna) és egy beltéri egység. Külön távirányító, de hamar megtanulta használni, a tévé irányítójával csak ki-be kell kapcsolni a tévét (piros gomb), aztán a másikkal lehet mindent, hangot állítani, csatornát váltani stb.
2013. okt. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!