Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Digitális átállás. Több TV...

Digitális átállás. Több TV esetén hogy? (kicsit bonyolult)

Figyelt kérdés

Az alaphelyzet a következő volt. Analóg adást fogtunk mindenféle előfizetés nélkül (3 csatorna). 2 tv volt a lakásban. Az egyikkel semmi gond, a másik viszont nagyon gyenge jelet kapott ezért beépítettek egy erősítőt. Minden ment rendben.

Na itt jött a digitális átállás. Fel lett szerelve egy új antenna (beépített erősítővel) illetve vettem 2 beltéri egységet is. Minden összedugva ahogy kell. Régi erősítőt ki kellett vennem mert azzal nem ment semmi. A helyzet úgy áll, hogy a nappaliban minden megy szépen viszont a hálóban (emiatt kellett az erősítő analógnál is) azt mondja a box, hogy nincs jel (maga a box jó, leteszteltem a nappaliban). Mindkét boxban be van állítva, hogy küldjön az antenna erősítőjének 5V-ot így elvileg működnie kellene, nem? Ismerős mondta, hogy szerezzek egy olyan elosztót ami "átengedi" az 5V-ot mert valószínűleg amiatt nem megy. Most a régi elosztó van bekötve ami az analógnál is volt. Tényleg lehet, hogy ez a gond? Igazából nem nagyon értek a TV szereléshez szóval örülnék ha valaki tudna adni pár tanácsot. Előre is köszi...



2013. júl. 25. 21:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy antenna van, akkor csak egy helyről kell táplálni az erősítőt!

Lehet, hogy ez a baj?

Ha ilyen az elosztó, annak jónak kell lenni!

[link]

2013. júl. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy ott van a gond hogy a hálószobátokban a kábel vagy rosszul van az antennár rákötve és nem csatlakozik rendesen az antennához és mivel a régit egy darab dróttel is lehetett fogni így az erősítő segítette, mivel most átálltatok így célszerű a nappali és a hálószobai kábelt leszedni az antennáról. Az antennára kössetek rá egy néhány centis koax kábelt majd a végére kössetek csatlakozót és csatlakoztasd egy T elosztóra ami ketté osztja a kábelt majd a két végére mehet rá a két kábel a nappalié és a hálószobaié, elvileg úgy kell hogy működjön mindkét dekódernél.

ha az sem akkor szerezzetek egy másik antennát és külön antennán legyen mindkét tv akkor biztos hogy fog működni.

Vagy hívjátok fel a MinDig TV számát

06-80-90-99-00

És ezen érdeklődjétek meg hogy akkor mégis mi a lóp**cs baja van.

2013. júl. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kellene mindkét helyről táplálni...próbáld meg, hogy csak az egyik doboz táplálja az erősítót.
2013. júl. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha a régi TV ( amiben az erősítő volt) simán vette az analóg adást, akkor vennie kell a beltériről lejövő jelet is. Mert azért van a beltéri, hogy a digitális jelet visszaalakkítsa analóggá. Valamit csak elkötöttetek. Ne hibát keress, hanem szedd szét, és rakd újra össze a rendszert.
2013. júl. 25. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Tetőantennát szereltél fel? Mert a DVB-T hálózatot erre tervezték. A szobaantenna kevés.
2013. júl. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek.

Megoldódott a probléma. Lényegében nem az elosztó volt a gond, hanem a kábelhossz. Kicsit átrendeztem a szobát és így ki tudtam iktatni egy hosszabbítást. így már működik mindkét helyen. Bár valószínűleg nem ártana még egy erősítő erre az ágra de ezzel a megoldással legalább nem kellett még többet költenem :)

Kénytelen vagyok mindkét helyen bekapcsolni a tápolást, mert van, hogy nem egyszerre megy a két tv illetve ha csak egy táp aktív akkor a problémás helyen nagyon gyenge a jel. Gondolom ez is az erősítés hiányára utal. Hogy ez azért van mert az antenna rossz vagy a hálózat régi, vagy rossz valahol az érintkezés azt nem tudom, de mindenesetre így most megy és egyenlőre ez elég.

Még egyszer köszönöm a segítséget mindenkinek.

2013. júl. 28. 15:00
 7/7 anonim ***** válasza:

Szedd le mindkét táplálást, és vegyél az antennának egy 12 voltos tápot, valamint vagy a DC leválasztás után ossz, vagy használj DC-PASS-os elosztót.

A kábelhossz biztos nem gond, hacsak nem 50 métereket vettél ki... Ott a toldás lehetett a ludas.

Két helyről ne táplálj antennát!

Ha infó kell, keress meg priviben, átbeszéljük, hogy mit tegyél, esetleg ha lerajzolod, lefotózod, akkor elmondom, hogy én mit tennék.

2013. júl. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!