Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » MKV formátumú filmek 5.1-es...

MKV formátumú filmek 5.1-es hangrendszerre digitális koax kábellel hogyan?

Figyelt kérdés
Van egy led tv-m ,s a beépített médialejátszón keresztül nézek avi és mkv formátumú filmeket,a tv-nek csak digitális koax kimenetje van a hangnak,mivel nem szeretnék külön erősítőt és hangfalakat venni (mivel költséges lenne),gondoltam veszek használtan régebbi kompakt házimozi szettet hangfalakkal (amibe az erősítő is benne van).Ezekbe általába van digitális koax be és kimenet is.Vajon ezek megszólaltatják az mkv (ac3) 5.1-es hangját rendesen vagy csak lekeveri stereoba,mire figyeljek oda,egyáltalán megvalósítható ez hogy erősítőként működik a házimozi szett?Előre is köszi a segítséget!

2013. júl. 28. 19:02
 1/1 anonim ***** válasza:

Inkább az lenne a kérdéses, hogy a TV képes-e kivinni az 5.1-es hangot valóságosan és nem sztereóban. Azt gondolom, hogy amin digitális koax van, az nem sztereót visz ki, mert arra elég lenne az RCA kábel is önmagában. Így azt kellene megnézni valahol a TV beállításaiban, hogy van-e arra lehetőség, hogy ezt konfiguráld valahol. Ha igen és ott találsz 5.1-es választást, akkor igen, ki tudja adni a hangot.


A kompakt házimozi szettnél ugyanez a helyzet: szerintem tudnia kell.


Az elképzelés jogosan merült fel és szerintem meg kellene hogy valósítsd így az 5.1-es hangzásvilágot.


Azért ne csak az én véleményemre támaszkodj, mert mindezt csak a józan logika diktáltatja velem :)


43/F

2013. júl. 28. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!