Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » A laptopom nem kapcsol be. Ez...

A laptopom nem kapcsol be. Ez mitől van?

Figyelt kérdés
Ma du.lefagyott a laptopom es kikapcsoltam a kikapcsolo gomb hosszan nyomásával. Most mar be se kapcsol. Ez mitől van?

2013. júl. 29. 19:33
 1/5 anonim válasza:

Ha van benne akkumulátor - vedd ki, és foszd meg az áramtól úgy egy jó fél percig. Eztán vagy aksi vissza, vagy áram, és próba.


Milyen rendszer futott rajta?

2013. júl. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mar próbáltam.. De semmi. Windows 7
2013. júl. 29. 19:48
 3/5 anonim ***** válasza:
Live CD-vel újra lehet inditani.
2013. júl. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Még csak ki sem ír semmit!"

Ebben az esetben ellenőrizzük a kábeleket, csatlakozásokat! Ha ez nem elég, akkor alkatrészek cserélgetésével rábukkanhatunk a problémás alkatrészre, ami nagy eséllyel a tápegység vagy az alaplap lesz".

[link]

2013. júl. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Ha nem ad képet, akkor az lehet kijelző probléma, de leginkább videokártya - ha az alaplapi, akkor az egész kuka.


Persze, ha van kellő tápellátás.


Mindemellett nem áll össze valahogy a kép, egy lefagyás mellett még volt kép. Egy sima hard reset - power gombos kikapcsolás nem kéne hogy hardwer gubancot okozzon. Magam is többször reseteltem így (voltam kénytelen) és semmi hardweres látszatja - hiba nem jött elő.


Ha nincs kép, --- a bootfolyamat, illetve előtte a bios lefutásakor sem, az hardwerhibára utal.


Amikor megkísérled bekapcsolni - laptop ventilátor forog-e - szokott-e forogni? - a winchester visszajelző villog-e mintha olvasna a winchesterről?


Ha igen, akkor lehet videokártya hiba, ez esetben érdemes lenne külső monitort rákötni próbaképpen, és a megjelenítők/monitorok között váltani a megfelelő Fn- billentyű és Fx billentyű segítségével.


Én ezeket tenném.


Szeretnék kérni egy visszajelzést, ha meglett a hiba oka, esetleg, ha szervízbe került, mit találtak, mert érdekel.


üdv

2013. júl. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!