Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Meglehet oldani, hogy a TV-be...

Meglehet oldani, hogy a TV-be épített Media Player használata közben a házimozi 5.1 hangszórói szóljanak?

Figyelt kérdés

Leírok minden információt, remélem tudtok segíteni.


A házimozi típusa LG HT202SF, Scart csatlakozóval kapcsolódik a TV-hez.


További kimenetek: [link]


A TV típusa LG 42LD450, minden csatlakozó megtalálható rajta mint ami a házimozin. Azért szeretném a TV beépített lejátszóját használni mivel a FullHD filmeket is lejátszik, a házimozi pedig max DVDRip-et.


2013. aug. 18. 16:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem sikerült mindent leírni.


1) a beépített médialejátszó egyáltalán kezeli-e az 5.1-et?

2) házimozi, házimozi... na de milyen módon van összekötve benne a DVD-lejátszó és a hangfal? 6 RCA vagy HDMi?


A Scart a te esetedben fix, hogy csak a képet közvetíti, neked pedig, ha a médialejátszó viszi az 5.1-et, akkor AZT (a hangot) kell eljuttatnod a hangszórókhoz!


Úgy nem fog menni, hogy közé ékelődik még a DVD lejátszó is.

2013. aug. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

1) Igen kezeli.

2) Hát a nevét nem tudom de az a csíptetős módszer.

2013. aug. 18. 17:08
 3/5 anonim ***** válasza:

Utánanéztem a házimozinak, sajnos semmilyen bemeneti csatlakozó nincs rajta, nem tudod megoldani.


Ehhez a tv-hez olyan házimozit lehet csatlakoztatni, aminek van optikai audio bemenete.

2013. aug. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Csíptetős... :)


Megnéztem inkább a használati útmutatót.

Tehát a DVD-lejátszó működik kvázi erősítőként.

A TV-n pedig van HDMI, viszont a lejátszón pech, de nincs.

(a beépített médialejátszóról egyik netes útmutató sem ír semmit)


Mindenesetre a TV-ből az 5.1-et csak a hdmi segítségével tudod kicsalogatni, azt viszont közvetlenül nem tudod csatlakoztatni a hangfaladhoz.


Próbálkozhatsz különféle átalakítókkal, amik egyenként annyiba kerülnek, mint a hangfalrendszered, vagy veszel egy komolyabb erősítőt.

2013. aug. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat akkor venni kell egy rendes hangfalszettet, amúgy megértem ha nem találtál hivatalos infót a beépített lejátszóról, ez olyan fajta LG amiben gyárilag le van tiltva a videólejátszás csak univerzális távirányítóval feloldottam :D
2013. aug. 18. 18:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!