Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen márkájú rádiós erősítőt...

Milyen márkájú rádiós erősítőt + hangfal kombinációt ajánlotok?

Figyelt kérdés
aki válaszol írja meg neki milyen van, és milyet venne most, ha lenne kb 100 ft-ja?
2009. okt. 29. 16:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100 ft-ból esetleg kábelt vehetsz a hangfalhoz :D:D
2009. okt. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 tamasoft ***** válasza:

Manapság egyre olcsóbbak ezek az eszközök, de minőségükre oda kell figyelni.

Ne konkrét márkában gondolkozz, hanem mérd fel mire szeretnéd használni, válassz 2-3 szimpatikus teljesítményűt, utána nézd meg melyik tetszik, hiszen 15-20 évig ezt fogod látni a szobádban.

Sima sztereó készülék kell, 5.1-es, esetleg 7.1-es?


Erősítők közül nézd meg: Onkyo, Denon, Harman/kardon, Marantz, esetleg Pioneer.

Hangfalak: JBL, Cerwin-Vega, Phonar, KEF


A Sony, Panasonic, LG, Samsung márkájú HIFI cuccoktól ezúttal óvnálak.


Hangfalat újat vegyél, erősítő esetében gondolkodhatsz használtban is esetleg, ha összesen 100.000 Ft-ot szánsz rá.

2009. okt. 29. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

annyira drága? igaz a mini hifiket néztük de az volt már 80 000 tájt is, meg kevesebbért, és két hangfal meg egy erősítő az miért több egyébként? ne csak azt arja aki ír, hoyg mert a minőség.... ez nem mond semmit nekem. közönöm a válaszokat.

főleg rádiót szeretne hallgatni a fiam.

2009. okt. 30. 13:54
 4/9 tamasoft ***** válasza:

Hát igen drága, ha külön egységekben gondolkodunk. Egy integrált mini hifit nem lehet összehasonlítani egy normál cuccal. Kb. olyan a hasonlóság, mint egy elektromos kerékpárt hasonlítanánk össze egy jobb motorkerékpárral.


Egy hangfal (nagy általánosságban) minél nagyobb, és nehezebb, annál jobb minőségű. Ez alatt nem a hangerőt kell érteni, hanem a megszólaló zene részletgazdaságát, dinamikáját, élő zene utánzó képességét. Persze a hangerő sem elhanyagolható tulajdonság. Akkor jó egy cucc, ha becsukod a szemed, egy élő zenekart képzelhetsz magad elé. Ezt nagyon nehéz reprodukálni a sok százezres technikákkal is.

Az erősitő ugyanezt a szerepet szolgálja, azért kell a nagy "különálló" erősítő, mert annak van olyan hálózati tápegysége, ami kiszűri a villamos hálózatban kóválygó zajokat, és ebbe vannak olyan áramkörök, szerkezetek, amelyek zenei reprodukciója megfelelő.

Ezért ilyen drága. Ezt a mini hifi készülékek nem tudják nyújtani, de egy gyerekszobába untig elég a mini hifi is. Ez később derült ki, hogy gyereknek lesz.


Bocs, ha nagyon részletesen írtam.

2009. okt. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
üdv. énis pont ilyen cipöben járok mint te. az av planet vagy a netdepo webshopban egész sok infot találtam ezekröl hogy melyik erösitö mit tud és mit kell nézni egy erösitö megvásárlásánál.
2009. okt. 31. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

17.41-es nek nagyon köszönöm amit írt, nő létemre kezdem érteni miről van szó. a fiam már 13 éves, de szerintem nem tudja milyet "akarjon" én meg tájékozatlan vagyok ezért kérdezősködöm, hoyg ne feleslegesen menjen ki az ablakon X ezer forint.úgy vélem hosszútávra vesszük majd.

talán karácsonyra vagy tavasszal, mert jól körül szeretnék nézni és szabadidőnk sem sok van elmennei mewgnézni holmikat. még egyszer kösz a válaszokat

2009. nov. 1. 12:00
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha hosszú távra lesz akkor nem árt valami hangosabb rendszer... lehetmégis jobb lenne az erősítő + hangfal kombináció. Szerintem többen is igazolni tudják, hogy régebbi hangfalak + erősítők nagyon jól meg vannak csinálva, ezért én használt dolgok után néznék. De fontos, hogy egy szakember is megnézze, mielőtt megvásároljátok. Sok sikert!
2009. nov. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
ha tudok segíteni,nekem pl ONKYO erősítőm van és nem is mai darab,de nem is régi ,ami rádiós is,4*100 wattos,ami már komolyabb,és 2 db házilag összeszerelt(ami szintem boltinál szebb/jobb) hangfal,és azért az ablakokat is meg remegteti,amúgy a hangfalból pl JBL,vagy abból a S.A.L. ezek úgy mond jók....az enyémbe van s.a.l. mély,pioneer közép,meg s.a.l. magas,mivel 3 utas...ezek szépen és persze hangosan szólnak :)sok szerencsét:)
2009. nov. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha engedik az anyagiak lépj túl a SAL-on és MNC-n, igaz, olcsók, szóval ez inkább a "csóróbb" kategóriának készül(ne értsetek félre, nekem is somogyik vannak), de ha teheted akkor sony, philips, yamaha vagy valami márkásabb hangfalakat vegyél, vagy lehet házilag is építtetni rendelésre, de azt nem tudom mennyire csinálják meg jól, mondjuk én jobbszeretem magamnak megcsinálni, mert akkor jobban odafigyelek, és pontosan megcsinálom. Üdv.
2009. nov. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!