Hol kapok ilyen tévét?

Figyelt kérdés

Nem LED vagy Plazma tévét szeretnék, hanem CRT (képcsöves) televíziót, de 16:9-est és slim kiadásban.

Ilyesmire gondoltam: [link]

Nem a HD felbontás a lényeg, hanem az, hogy vékonyabb legyen egy normáltól, de ne "laptévé" legyen!



2013. aug. 21. 20:03
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
Ilyet már sehol se kapsz. Amit belinkeltél már 7 éves cikk.
2013. aug. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:
Oké, elfelejtettem írni, hogy használtan.
2013. aug. 21. 22:30
 3/36 anonim ***** válasza:
Nekem szélesebb van, AKAI és csak négy éves. Egyébként semmi baja, beszereztem hozzá set top boxot (SCART kábel, antenna is) és kifogástalanul működik. Talán van a Vaterán.
2013. aug. 21. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
2013. aug. 22. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
Ez nem hd hanem kdtv. Crt vagy projektoros tvben nincs hd felbontás. Amúgy kiváncsi lennék minek valakinek régebbi tv amikor már digitális és hd adások vannak.
2013. aug. 22. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:

Köszi, de projektoros tv nem jó. Nem szeretnék egy szekrény méretű tévét.


A hd felbontás nem érdekel. Mindig is CRT tévém volt, a LED meg a plazma nem érint meg. Most egy 52-es 4:3-as tévénk van, csak a mérete nem kielégítő, az adásminőséggel nincs bajom. Nekem van egy egy Philips 16:9-es CRT-m, de az nem slim és kb. 60 kiló. Azt nem tudom ide, a másik lakásba hozni, nincs neki elég hely és nehéz. Azt 2009-ben vettem. Jó a képe, bár nem HD és meglepően jó (sztereo) hangja van. Netről lepiszkált filmekhez, DVD-hez, normál minőségű tévéadásokhoz teljesen jó egy ilyen tévé. Vannak laptévék jó árban, de rossz minőségben. Vannak laptévék jó minőségben (hd-ready), de irreálisan magas árban. Nézegettem az áruházakban a minőséget, olyan volt, mintha agyon tömörített file-okat látnák*. Nem adok ki pénzt, hogy egy nagy, de rossz minőségű tévém legyen. A képcső mindig is jobb minőségű egy folyadékkristályos kijelzőnél, de kell is neki hely!! Sajnos megálltak a fejlesztésekkel, mert helyspórolás van. A slim CRT egy alternatív megoldás lehet és még a 1080-as felbontás sem fontos. A napokban találkoztam eggyel és tetszett.


*Ezeket tapasztalatból írom, ezzel foglalkozom.

2013. aug. 22. 01:01
 7/36 A kérdező kommentje:

Ne dőlj be a HD adásnak, nem minden az, amire rámondják. Egy élő példa: tegnap leadták a Macskafogó c. rajzfilmet HD-ban. Csak az a bőkkenő, hogy anno a filmkópiáról készült egy Beta verzió 4:3-ban és most meg csináltak belőle egy 16:9-es változatot, úgy hogy alul felül betakarták (letterbox) és mehet HD-ban? Nemá!!! :-)) Figyeld meg, hogy a 16:9-es adásoknál a fejtető sokszor kilóg a képből, mert 4:3-as képből készült a "szélesvásznú". Ha eleve 16:9-ben komponálod meg a képet, akkor nincs baj. Remélem, érthetően fogalmaztam. :)


Én most elég nagy fentartással fogadom a "HD" adásokat, főleg a régi filmeket… Inkább legyen egy jó minőségű SD, mint egy rossz minőségű nemhd. Persze, lehet venni több százezerért valós HD tévét, meg láttam egyszer egy 10millás tévét!! Na, annak volt képminősége, mint egy kisbb mozivászon. Csak álltam előtte és néééézteeeem. :)))

2013. aug. 22. 01:12
 8/36 anonim ***** válasza:

Az hogy nincs pénzed rendes tvre az egy dolog,de hogy ilyen hülye ideológiát is gyártasz hozzá... :)

Még ha nem is hdban van sugározva a műsor még akkor is szebb a kép egy modern tvén mint egy régi crtn, hidd el.

2013. aug. 22. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:

A képcsöves TV-k képe meg sem közelíti az LCD LED TV-k minőségét,és nem a 16:9 méret miatt lesz Full HD egy film hanem az 1920x1080p felbontás miatt (amire egy képcsöves TV alkalmatlan).

Mivel én konzolt is használok a TV-re kötve aminek a képe egy képcsöves TV-n egy kalap sz@r (tudom mert az LCD előtt azon toltam a gamek-et)a mostani 200Hz-es Samsung-ommal össze sem lehet hasonlítani a minőséget nem beszélve a Full HD filmekről.(nem a TV adásról beszélek hanem Full HD minőségű filmekről).

2013. aug. 22. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:
Igazad van, nincs rá 300ezer forintom. De megvetsz érte, ha nekem mégis képcsöves tévé kell?
2013. aug. 22. 09:12
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!