Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » C: lemezt kellene formázni de...

C: lemezt kellene formázni de nem engedi mer azt irja hogy lépjek ki a lemezkezelö programokbol pedig semmi sincs megnyitva aztán megprobáltam ugy hogy start->futtatás->megnyitás:compmgmt. Msc->lemezkezelés és itt néztem meg de itsem engedi. X?

Figyelt kérdés

mi lehet a baj?

válaszokat elöre is köszi


2009. okt. 31. 17:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát azt a meghajtót ne akard formázni, amin az oprendszered van...
2009. okt. 31. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%

Csak egy példát mondok: Most nagyjából azt csinálod, hogy ülsz a széken és próbálod magad alól kihúzni, de közbe meg ideges vagy, hogy nem sikerül, mert rajta ülsz.

Ez kb hasonlít arra a formázásra amit akarsz csinálni.

Amin a rendszer van csak újratelepítéssel tod leformázni...

2009. okt. 31. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A C:\ gyökérben keresd meg az autoexec.bat fájlt. Kattints rá jobb gombbal, a legördülő menüben válaszd a szerkesztést. Amikor megnyílik, legfelső sornak írd be:

format c: /u /v aztán indítsd újra a gépet.


Ha jól csináltad többet nem indul el, mert leformázta a lemezt.

2009. okt. 31. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
:D
2009. okt. 31. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Egyszer régen én Linuxal próbáltam hasonlót elkövetni. A renszer alkotói valószínűleg vicces emberkék, amikor beütöttem a parancsot, következő hibaüzenetet kaptam:

You are trying to format a living filesystem. You are incredibly stupid!

2009. okt. 31. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Újabb rendszerek nem engedik, hogy "magad alatt" megformázd a lemezt. A formázással mindent törölsz arról a meghajtóról, csakhogy maga a rendszer is arról megy, időnként irogat rá, időnként ezt-azt betölt róla, ezért hogy ne legyen utána gond, nem engedi maga alatt leformázni a meghajtót. Gondolj bele, lapozófájl, midnenek, abban a pillanatban hogy megteszed, instabillá válna az egész rendszer.

Régebbi rendszerek (DOS, meg talán a Win95/98) még engedte, de az újabbak már nem.

2009. okt. 31. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
18:37 az autoexec.bat-os dolog Win98 óta nem működik. XP-nél nincs jelentősége hogy mit raksz az autoexec.bat-ba, de még ha figyelembe is venné, akkor is a rendszer betöltődése után hajtaná végre, ergo nem tenné meg, mivel maga alatt nem gyalulja le a vinyót.
2009. okt. 31. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha nagyon le akarod formázni, keress valami külső formázóprogramot, és rendszerlemezről indítva formázd le! Vagy magával a Windows telepítőjével! Vagy netán egy Linux Live CD-vel.

Egyébként miért akarod leformázni?

2009. okt. 31. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!