Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » LG LCD TV összekötése 2.1...

LG LCD TV összekötése 2.1 hangrendszerrel fejhallgató csatlakozó nélkül, de hogyan?

Figyelt kérdés

Adott egy LG 32cs460-ZA típusú LCD TV és egy Genius SW 2.1-1200 típusú 2.1-es hangszóró szett. szeretném összekötni a két eszközt, azonban a TV-n nincs audio out RCA csatlakozó, továbbá nincs fejhallgató kimenet sem, így megpróbáltam a scart csatlakozó 1,3 és 4. lábáról levenni az audio jelet, ami sikerült, de ezzel az a probléma, hogy csak az analóg TV hangja jön át, azaz ha pendrive-ról vagy HDMI-ről videózok, akkor is a TV adás hangját vizi a hagszetthez és nem az aktuálisan játszott hanganyagot.


A TV garanciális, így szétbontani nem szeretném, bár gondoltam már a hangszórótól való jelelvételre is, de a burkolat megbontása nélkül ez nem lehetséges, másképp pedig ugrana a garancia.


Valakinek valami ötlete a lehetóségekhez mérve? Kábelt nem szeretnék vásárolni hozzá, csak az irány kéne nekem, hogy honnan hozzam el a jelet, hogy a TV képernyőn futó hanganyag jele kerüljön ki a hangszettre!

Köszönöm a válaszokat!



2013. aug. 29. 22:04
 1/3 Osynho ***** válasza:
Digitális jelről nem is fogod levenni a hangot analóg eszközzel. Kellene egy erősítő, ami fogadja és dekódolja azt.
2013. aug. 30. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Tehát azt mondod, hogy nem lehetséges a hang kinyerése?

HDMI TV okosító van rákötve amúgy a TV-re, s ennek a jelét szeretném a 2.1 hangfalszettre rákötni, de mint írtam: csak a TV adások hangja jön át a hangrendszerre attól függően, hogy melyik csatornán van a TV :(

2013. aug. 30. 07:55
 3/3 A kérdező kommentje:
Meg van a megoldás, így leírom azok kedvéért, akik hasonló hajóban eveznek! Le kell cserélve a HDMI eszközt olyan típusra, ami rendelkezik Bluetooth vevővel, illetve a 2.1-es hangrendszert is le kell cserélni egy BT-képes verzióra. Nem olcsó beruházás, de akiknek ez is húzós, van lehetőség BT-vevő jack átalakítóra. A pendrive-ról való filmezés csak a HDMI sticken működik továbbra is, ha szeretnénk a házimozin hallani a hangot!
2013. szept. 4. 13:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!