Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a baja a gépemnek?

Mi a baja a gépemnek?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Van egy számítógépem( sajnos számítógép bánom, hogy megvettem...) Intel core i5 4 magos processzorral ami 3,1ghz-es, 8(2x4) GB rammal és msi nvidia gt440 gddr5 videokártyával( amin need for speed most wanted szaggat...) És Gigabyte GA-H61M-S2V-B3 (Rev. 1.0) alaplappal és HKC 7045ND 400W 12cm fekete ATX házzal. És az a problémám, hogy régen sony jack fülhalgatóval hallgattam a zenéket és ugyebár az 1m es volt és az rövid volt így az elülső panelba volt csatlakoztatva és még így is feszült az egész. És nem tudom miért, de kb 3 hónapja épp elég annyi, hogy a fejhallgatóm kábele egy kicsit megmozdul, vagy éppen hozzá sem érek a kábelhez (jelzem a fejhallgató tökéletesen működik mp4 el illetve telefonnal is) gépen az értesítés jön, hogy egy jack csatlakozót kihúztak utánna meg írja kb. 1-2 mp múlva, hogy egy jack csatlakozót csatlakoztattak. Jó én ezt meguntam 2-3 napja hátra bedugtam az 5m-es Hama márkájú nem aranyzott jack hosszabítót a fejhallgatóm aranyzott jack csatlakozós. És tegnap este miközben a Mixx nevű programmal szórakoztam észre vettem, hogy halkabb a zene és tényleg így van azt hittem a fejhallgatómnak van baja, de rácsatlakoztattam a telefonra és úgy szólt ahogy régebben is. És ma rá csatlakoztattam az elülső panel csatlakozójába ami még mindig hibás és ott normálisan szól, de hátul nem... Szóval röviden hátsó panelbe csatlakoztatva a fejhallgatót akkor nem szól normálisan ha meg előre állandóan a hülyeségeit írja ki...

Valaki segítene esetleg, mert nagyon idegesít...

Előre is köszönöm.



2013. máj. 30. 21:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem a géped konfigurációja nem rossz, bár lehet, hogy érdemes lenne egy új videokártyát beújítani, főleg, ha sokat játszol (ez látványosan gyengének tűnik, emiatt simán akadozhat egy erősebb játék).


Én elsőre arra tippelnék, hogy a hangerejét állítottad el a hátsó kimenetnek (vagy valamilyen program szórakozott). Először ezzel lenne érdemes játszadozni. Meg megnézni a hangkártya beállításait, nem állítottál-e/állítódott-e el valami(t). Esetleg újrarakni a hangkártya driverét, bár nem hiszem, hogy ez lenne a megoldás.


Az előlapi kimenetet valószínűleg szétfeszegetted (és valószínű, sajnos nem is volt valami szuper minőségű, ha így megadta magát). Talán érdemes lenne egy jack hosszabbítót/elosztót venni (néhány száz forint), mert sokszor azok dugóit elméretezik (de ez pont előny, mert nem fog lötyögni). Nem garanciális a géped, elég újnak tűnik?


Amúgy jól szellőzik a házad, milyen meleg a proci? (Így elsőre elég kevésnek tűnik a léghűtésre a nyílás, lehet, hogy azért is lassul be játék közben, mert túlmelegszik, és az alaplap visszafogja a procid teljesítményét.)

2013. máj. 31. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Annyira nem vagyok nagy játékos ember. Szóval egyenlőre jó ez a videokártya.

Már az egész gépet újra raktam és még mindig nem jó...

Mint ahogy írtam van 5m-es jack hosszabbító és most jól működik elől vele.

Kétlem, hogy jól szellőzik habár van hátul 3 hely ahol tud szellőzni és ugyanolyan méretben oldalt még 1 és azon az oldalon egy eléggé nagy nyílás. És az ablak is ki van nyitva szóval :) Azért kétlem, hogy nem jól szellőzik mert van amikor kicsit langyos a ház teteje ahol van a ventilátor. A gép még garanciás elvileg 1 év garancia van rajta, de neten 2 van írva amikor 1-2 hónapja bevittük szervizeltetni ingyen megcsinálták mert állandóan befagyott 2-3 mp-re a gép és amikor bekapcsoltam néha búgott is. A baja az volt, hogy a ventilátorba bele lógott 1 kábel így a gép nem volt hűtve. Amikor a gépet vettem akkor kellett volna Cooler Master házat nézni hozzá mivel az volt is ott a boltban csak én hülye nem nyitottam ki a számat, hogy ez lenne ami jó nem a HKC...

Hátul nem tudom miért halk előröl jack hosszabbítóval most jól működik. Köszi a tippet. Ha valaki tud arra megoldást, hogy hátul jól működjön az nyugodtan leírhatná.

2013. máj. 31. 13:56
 3/3 A kérdező kommentje:
Már megoldódott apukámnak szóltam és tűvel megpiszkált az elülső panel részénél a jack cuccot így előröl most jól működik, nem írja kifelé a hülyeségeit. Hátulról meg szerintem a Mixx nevű dj program rontott el mindent. Mikor fent volt a gépemen.
2013. máj. 31. 15:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!