Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Melyik E-book olvasó a legjobb...

Melyik E-book olvasó a legjobb ár/érték arányban?

Figyelt kérdés
Érdeklődnek, hogy szerintetek milyen specifikációkra érdemes oda figyelni. Árban 30K-ig mennék el. Néztem Amazon termékeke is, Kobo Touch, és hasonlókat, akinek kicsit nagyobb tapasztalata van ezzel kapcsolatban, örömmel hallanék ötleteket, hogy melyik lenen a legjobb ár/érték arányban.

2013. aug. 31. 18:45
 1/2 anonim ***** válasza:

Mire érdemes figyelni?


A legfontosabb (ha olvasásra kell), hogy e-ink kijelzője legyen (ne TFT).

Az eink olyan mint a papír. Ennek nincs hátsó megvilágítása, így mindenképpen lámpa kell az olvasáshoz.

Létezik már beépített világítással is einkes ebook olvasó (Kindle Paperwhite, Nook Glowlight, Onyx Angel Glow, Kobo Aura, stb.), ezek lényegesen drágábbak, de ha sötétben, utazás közben, buszon-vonaton olvasol akkor megéri.


Formátumkezelés - mindegyik sok formátumot kezel, a legelterjedtebb ebook formátumok a prc, epub, mobi (ezeket vagy ezek valamelyikét szinte mindegyik kezeli), ha egyéb formátum pl.: djvu is fontos számodra akkor specifikációkban megtalálod. (a PDF az egyik legnehezebben kezelhető ebook formátum, ajánlatos konvertálni)

De minden formátum könnyen konvertálható a Calibre programmal.


Online bolt - ingyenes és fizetős tartalmak is letölthetőek (én nem használom)


Tárhely (szerintem nem fontos)- mindegyikben van beépített ~2-4GB, van ami SD kártyával is bővíthető. Mivel egy ekönyv kb. 05-1 mb, ezért még a 2GB-ra is több ezer könyv ráfér egyszerre, ami szerintem bőven elég.


Kezelőfelület - van ahol lapozás lapozógombokkal történik, és van az újabb érintőképernyős (Nekem lapozógombos van, tökéletes, de ez csak szokás kérdése)

Könyvek kezelése - készülékenként változó, van ahol címek, szerzők szerint rendezi, van a látványos 'könyvespolc borítóképekkel' megjelenés, és a könyvtárfa megoldás.

*(Kindle-nek két változata van, reklámmentes és reklámos /KSO, special offer/ ezeken a menüben és kikapcsoláskor angol nyelvű reklámokat jelennek meg.)


Kapcsolat

- a WiFi által még (korlátozottan) internetböngészésre is használható, ill. könyveket egyszerűen küldhetsz a készülékre



Egyéb szolgáltatások - sok egyéb kényelmi, hasznos szolgáltatás is elérhető

- betütípus és méret állítás

- szótár, hasznos

- jegyzetek, könyvjelzők, hasznos (van amelyik rajzolási funkció is van, pl.: Onyx)

- audio - ha van, akkor hangoskönyv és zenelejátszás, szövegfelolvasó

- játékok, sztem felesleges, aki ezen akar játszani, az elvetemült gamer



Mire van szükséged, milyen funkciókra?


Típusban ajánlom a Kindle-t vagy a Nook-ot, ezeket már ~25ezerért is kapsz.

2013. szept. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a kimerítő válaszodat.
2013. szept. 14. 12:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!