Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Honnan lehetne újabb audio...

Honnan lehetne újabb audio CD-t iso-ban letölteni? Nem flac alac hanem audio CD iso vagy bin képfájlban.

Figyelt kérdés

2013. szept. 12. 23:01
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Régebbi bármilyen cd is megtenné.
2013. szept. 12. 23:03
 2/13 anonim ***** válasza:
Miért pont iso? Ha mindenképp veszteségmentes, akkor tömörítetlen wav, nem szoktak isozni, mert minek? (Mär elnézést, ugye..)
2013. szept. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Azért mert a Cd lejátszóm nem igazán játsza le a ”tömörítetlen” wavot. Zenét szeretnék hallgatni nem zajt. Rendes audiosávra van szükségem.
2013. szept. 13. 04:22
 4/13 anonim ***** válasza:

Mi a bajod a FLAC-al?

A FLAC veszteségmentes tömörítés, a WAV formátum általában nem tömöríti az audioadatokat.



Mindkét formátumból írható jó minőségű audió CD, csak te rosszul írod ki (csak ne a fájlokat írd ki adatként, hanem audió cd-ként).

2013. szept. 13. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Hagyjuk a formátum vitákat, nekem iso kell ami audiosávot tartalmaz nem konvertált valami. A rendes audiosávot nem lehet hasonlítani semmihez. Egy audio cd 700-750 MB. Egy állítólagos veszteségmentes flac vagy alac meg 300-400MB ugyan azon album. Aki tud a kérdésemre válaszoljon, ne szemeteljünk. Köszönöm!
2013. szept. 13. 09:17
 6/13 A kérdező kommentje:
Írtam ki audio cd-t flacból wavból. Ugyan azon rendszeren óriási különbségek voltak. Nem a fájlokat írtam ki. Ezért szeretnék audio cd-t isoban, így megmarad az eredeti audio sáv. Igaz a cd minősége, az író típusa beleszól a hangba de ez már szőrözés lenne.
2013. szept. 13. 09:32
 7/13 anonim ***** válasza:
A WAV és az audió CD kódolási formátuma egy az egyben ugyanaz: 44,1 kHz mintavételi frekvencia, 16 bites kvantálás. Éppen ezért a minősége is ugyanaz és ezért nem találsz sehol audió lemezt ISO-ban. Az audió CD kapacitása megabyte-ban pedig azért látszik nagyobbnak, mint az adat CD, mert kisebb hibajavítással dolgozik, kevesebb rajta a hibajavító bit. Éppen ezért az audió CD sérülékenyebb, mint a CD-ROM.
2013. szept. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nos akkor hallgass meg egy wavot cd ről konvertálva és utána a cd-t amiről konvertáltad.Még egy botfülű is meghallja a különbséget. Van kifejezett torrent oldal amin ezek vannak (iso) de meghívót nem lehet szerezni. De mint írtam nem ezen akarok vitatkozni hanem segítséget kapni.
2013. szept. 13. 14:24
 9/13 anonim ***** válasza:
Akkor ott valami hiba van. Mert az átlagos ember egy mondjuk, cca 100000-es fejhallgatón (NEM hifin!), azt sem hallja meg, hogy 320-as mp3-at hallgat, vagy flacot. És ez tapasztalat, értekeztem ilyen emberekkel. Ha te mutatsz nekem egy olyan A-B-zést, ahol 90%+ megmondod, hogy melyik a tömörítetlen hang, és melyik a wav, akkor még beszélgethetünk a témáról. De hacsak nincs milliós nagyságrendű hifid/előző pont, nem hiszem el, hogy hallod a különbséget. Egyébként esetleg érdemes lehet a prohardver.hu fórumán a hifis vagy fejes topikban feltenni a kérdést, de ott is nagyjából ezt fogják mondani...
2013. szept. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Figyelj, tényleg hagyjuk ezt. Mutatok neked olyan embert aki azt megmondja vakon, hogy milyen hangfal kábelezés van épp feltéve egy hifire és nem kell hozzá milliós nagyságrendű hifi, azt gondolhatod hogy nem egy hifitornyon hallgatok zenét vagy számítógépes hangszórón vagy házimozin ha ennyire odafigyelek, van egy tök "szar" harman kardon erőm....talán ebből kiderült, hogy ha nem is milliós nagyságrend de pár 100ezer van költve erre a hobbira. Pár hónapja még én is elég mufurcul álltam az ilyenekhez mint milyen kábel, milyen tápvezeték, milyen rca, milyen hangfal és azt hová tegyem a szobában...stb...aztán meghallgattam egy hifista hifijét, elmutogatott pár dolgot és azt mondtam, hogy ilyen nekem kell. Számítógépen, vagy egy olyan lejátszón ami képes mp3 ra ne várj nagy hangminőség változást egy flac vagy mp3 fájltól bármilyen fülhallgatót is használsz.
2013. szept. 13. 19:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!