Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Nem tudok beállítani a boltban...

Nem tudok beállítani a boltban vett - tehát nem a szolgáltató által adott - dekóderemen semmi csatornát, még a 7 ingyeneset sem. Hogy tudnám megoldani, hogy tudjak rajta TV-zni?

Figyelt kérdés

T-Home-os vagyok, viszont fent az én szobámban semmilyen beltéri egység nincs. Vettem a napokban egyet, ami médialejátszó is egyben. Elsősorban emiatt vettem. Viszont ha már félig dekóderről beszélünk, akkor TV-zni is szeretnék vele...

A doboza sarkán rajta van, hogy alkalmas a földfelszíni szabad hozzáférésű műsorok vételére. Vagyis a 7 digitális csatorna vételére. Ehhez képest semmit sem tudok rajta beállítani. :((( Ugye a dekóder be van dugva a 220-ba, ezen kívül még a TV-hez van kötve HDMI kábellel. A beltéri "Ant In" bemenetébe megy az antennakábel, a "To TV" csatlakozóból pedig szintén egy kábel a TV-be. Szóval normálisan össze van kötve. Ehhez képest semmit sem talál, ha elkezdek csatornát keresni...

ILLETVE! Tudok ugyan TV-zni, de csak úgy, ahogy eddig. Vagyis nem a dekóder menüjében állítom be a csatornákat /ott egyáltalán nem talál semmit :(/, hanem csak simán a TV keresőjével. Ezzel a módszerrel kb. 40 csatorna bejön analóg módon, azokat tudom is nézni. Valamint kb. 120 csatorna pedig digitális módon, viszont ott az összesnél kiírja, hogy "Kódolt jel". Még ilyeneknél is, mint pl. M1, M1, TV2, RTL Klub... Pedig ezek pont hogy beletartoznak a 7 ingyenes csatornába, és a dekóderem dobozán is írja ugye, hogy alkalmas lenne rá az eszköz...


Valami tipp? Ugye nem dobtam ki 7000 ezret az ablakon? :( /habár médialejátszásra még így is alkalmas, legfeljebb a TV-zés ugrik akkor/


2013. szept. 13. 23:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Kell neki egy külön antenna. Ha van és úgy nem talál akkor rossz felé néz.
2013. szept. 14. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha úgy van, ahogy írtad, akkor te a kábelTV kábelét dugtad be a dekóderbe, és ott nem talált segy darab DVB-T adást sem. Kell egy jó antenna, és működni fog. Ha van normális rálátás az adóra és nincs túl messze (10-15 km) akkor mehet szobaantennával is, egyéb esetben tetőantenna kell.
2013. szept. 14. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ettől féltem, hogy antenna is kell. :( Azt hogy tudom kideríteni, hogy milyen távolságra vagyok a toronytól, és hogy egyáltalán működni fog-e? Honnan tudjam, hogy szoba- vagy tetőantenna kell? :(

Ha sikerülne beállítani, akkor csak a 7 ingyenesen fogható adót tudom vele beállítani, más csatornát nem? Ugyan nyilván például az HBO-t, vagy a Cinemax-ot nyilván nem, mert azok prémium csatornák, de mondjuk ilyenekre gondolok, mint Eurosport 1-2, Filmbox, MTV, Animal Planet, stb. Ugyanis ezek lent a nappaliban, ahol van beltéri egység, bejönnek...

2013. szept. 14. 12:19
 4/6 anonim ***** válasza:
Miután beszereztél egy antennát és azt jól beállítottad, akkor a készülék 30 db. csatornát fog letölteni, ebből 7 ingyenes, a többi 23 vételéhez a MindigTVExtra szolgáltatásra kell előfizetned. Az általad írt csatornák közül (Eurosport 1-2, Filmbox, MTV, Animal Planet) a MindigTV-nél egyik sem szerepel. A MindigTVExtra csatornáit itt tudod megnézni: [link]
2013. szept. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
És akkor ilyen csatornákat, amiket most felsoroltam/tál, mint Eurosport 1-2, FilmBox, Animal Planet, MTV, és a többi, hogy lehet akkor fogni olyan beltérivel, amit boltban vesz az ember és nem a szolgáltató által adott dekóder? Vagy ilyen nem létezik?
2013. szept. 15. 18:16
 6/6 anonim ***** válasza:
Olyanokat sehogy. Be kell menned a szolgáltatódhoz és kérni 2 tvés előfizetést.
2013. szept. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!