Asus Nexus 7 tablet megéri?

Figyelt kérdés
Sok jót olvastam róla, de szeretnék meggyőződni arról, hogy tényleg olyan jó. Mondjatok érveket miért érdemes megvenni. Esetleg mondhattok negatív érveket is. Tabletet szeretnék venni és nagyon gondolkodom egy nexus 7-ben. A válaszokat előre is köszönöm!!

2013. szept. 21. 22:18
1 2
 1/13 anonim válasza:
19%
Bocs, csak negatívat tudok mondani (nem is a típusról, hanem a tabletekről egyöntetűen). Szóval: mit tud egy tablet? Majd ugyanazt mint egy telefon csak nagyobb, könnyebb emiatt használni, jól néz ki, de pl telefonálni sem lehet vele. Akkor: mit érsz el vele? a teló kisebb helyet foglal, ráadásul android/apple stb rendszerek vannak telóra is. Jobban jársz ha veszel egy fasza jó laptopot és azon tudsz netezni is (a maiakban ált. van wi-fi, vagy a pendriveos megoldás is jó) kockulni is (jobbak a játékok mint egy tableten). Vagy vannak a netbookok. kicsik és tudnak annyit mint egy tablet. Ha hülyeséget írtam csak szólj :) de igazábó én az ára miatt sem támogatom a tableteket...
2013. szept. 22. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Én szólok, hogy hülyeséget írtál! Pont az ára miatt támogatom, sokkal mobilisabb, mint egy notebook, a netbook-okat meg hagyjuk, mert eget verő ára van annak, amivel lehet is boldogulni. Nexus 7 8GB-os refurb. már kapható 50 ezer forint alatt! Játékok terén egyértelműen lenyomja a legtöbb netbookot, notebook-okat nyilvánvalóan sok esetben nem, de szó nem volt arról, hogy játékra venné a kérdező.

3G-s tabletekkel ált. tudsz telefonálni is, régebben volt jellemző az, hogy nem, így a telefonálás is megoldott, de baromságnak tartom.

A különböző célirányos applikációknak köszönhetően a használata sokkal kényelmesebb, mint egy notebooknak, teszem azt mail fiókok kezelése, facebook (chat), viber, skype, picasa, google drive stb.

A telefonokkal szemben pontosan a nagyobb képernyő ami előnyt jelent, sokkal kényelmesebb a használata.

S ami talán a legnagyobb érv net/notebookal szemben a készenléti idő, ami több nap is lehet, s a használati idő, ami a nexusnál 7-8 óra simán megvan, egy netbook akkumulátora ált. 4000mAh-s, tehát ugyanakkora, mint ami a nexusban van, a különbség csak annyi, hogy egy tablet sokkal jobban tud gazdálkodni vele. Most az ilyen 12 órás üzemidővel rendelkező net/notebookokat hagyjuk mert az már nagyon nem ez az árkategória.

2013. szept. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Van laptopom. De azt a szüleimnek szeretném adni, és a tabletet pedig azért venném, mert ugyan arra használnám, mint a laptopot. 1.válaszoló: Nem hülyeség amit írtál, csak én most váltani szeretnék tabletre.

Netezésre, jegyzetelésre, és játékra használnám. Értem én hogy laptopon jobbak a játékok, de én használnám az érintőképernyőt és a döntést érzékelő funkciót is. Én erről a típusról csak jót olvastam, hallottam, de ha rosszul olvastam akkor ajánlhattok más típusokat is.

2013. szept. 22. 11:31
 4/13 anonim ***** válasza:

Hogy hozzászóljak kicsit az elsőhöz. A tablet az tablet, ne hasonlítsuk laptophoz.


Nekem van asztali gépem én egy Nexus 7 2. generációs tabletben gondolkozom, hamarosan meg is veszem. Rögtön mondok több okot, miért tablet PC-t veszek: mert szeretnék szoftvert fejleszteni Androidra, másrészt nagyobb a kijelzője, mint egy telefoné, harmadrészt van egy rém egyszerű telefonom, ami pont arra jó, amire kitalálták: telefonálásra. Ezen felül hasznát fogom venni az érintő bevitelnek apróbb grafikai dolgokhoz, másrészt jónak találom az operációs rendszer nyitottságát.


Egyébként kérdező, melyik Nexus 7-ben gondolkodsz, a régiben, vagy az újban? Igaz, az új drágább, de hardveresen sokkal jobb, mint a 2012-es modell. Elsősorban a hardvere miatt veszem majd az új modellt, erős a processzora, 2GB RAM van benne, FullHD kijelzője nagyon éles képet ad (bár 7"-nál kicsit furcsának tűnhet egy 1920x1200-as kijelző).

2013. szept. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
A 2012-es modellben gondolkodtam. Jó arra, amire én használnám? Úgy tudom, hogy a 2012-es is elég erős kis gép. Jó lesz arra amire én használnám?
2013. szept. 22. 18:52
 6/13 anonim ***** válasza:
Netre, jegyzetelésre és játékra az is nagyon jó.
2013. szept. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Teljes mértékben!
2013. szept. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Tablet is már lassan egy laptop,sőt igazából minden számítógépnek minüsűl amibe van ram proci VGA meg ilyenek,tehát nem csak az számítógép amin Linux vagy Windows fut,hanem az android és az IOS is :)

Egyébként nagyon megéri,valahol már 47.000Ft-ért kapsz és rettentően gyors,szép a kijelző játékra is nagyon jó mert az összes 3D-s játék elfut rajta,és mivel ilyen referencia termék ezért a játékiadók tuti optimizálják erre a tabletre a játékokat :)

2013. szept. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Sőt,már van rajta minden féle Microsoft cuccok is,olyan mint a "számítógépeden" tehát Office meg minden szir szar,tabletből ha nem ilyenből gondolkozol is lehet venni Hibridet,van neki billentyűzete tapipad a billentyűzet alatt és kényelmesbeb írni vele hosszabbtávon.

Meg még több dolog is tabletek mellet szól,igaz egy ilyen Hibrid tablet kb 130.000Ft körül mozog ami androidos,de viszont minden játék elfut rajta akadásmentesen ami csak valaha megjelent tabletre,ezen felül általába ezeknek már FullHD-s kijelzőjük van meg 10'-es kijelző.Viszont te ha egy laptopot veszel ennyiért az nagy gagyi lesz,először is nem nagyon hordozható mert több kilót nyom,kell hozzá táska,proci valami tuti intel atom lesz amibe az a röhej,hogy rokonoméknak ilyen laptopjuk van és kb fél óra ONLINE 2D-s játék után már tűzforró és éget...

2013. szept. 28. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Utolsó, nexus 7-hez is kapsz billentyűzetet, akár tapipadosat, akár billentyűzetes tokot stb. Szóval a hybridről ennyit.

Azt meg nem értem hogy éget téged egy laptop... Ha arra gondolsz, hogy az öledbe veszed, s úgy éget, akkor ne tedd, hiába ölgépnek mondható magyarul, a szellőzéshez, hűtéshez szükséges egy kis rés alul, de tény, hogy nehéz, hogy melegszik, hogy ár/érték arányban ha bizonyos feladatok ellátását nézzük, akkor sokkal jobb egy tablet...

2013. szept. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!