Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » A számítógépem használata...

A számítógépem használata korlátozva van egy bizonyos időszakba. Fater azt mondta időrelé. Alul részeletesbben ki van írva. Valaki megoldás?

Figyelt kérdés
Üdv! 17 vagyok és valahogy megalázónak tartom fater módszerét. Beszereztem végre egy számítógépet (korábban is volt nem egy, csak sorra el lett adva a tanulmányi eredményem miatt). Most hogy végre jól tanultam maradhatott - nem egy erős valami, csak wowozni fogok rajta. Na most a legelső szipi-szopi --> nem tudom akármikor bekapcsolni! Apám átalakította a tápegységet, az áram legelőször egy időreléhez jut, ami nem engedi az áramot továbbfutni a tápba, csak egy másfél órás időtartamra (este fél 7től 8ig). Namármost. Ezt éppen meg tudnám buzerálni (ezt fater is tudja) talán épp emiatt lett a gép hátulja leszegecselve. A gép elején van egy lámpa, ami világít ha a relé engedi az áramot. Van továbbá egy kulcsos része is, amiről fogalmam sincs hogy mi a francra jó (mint mondtam bele sem tudok nyúlni a gépbe, pedig egy kis tuningot is kapott volna már). Ha valaki ért az ilyen relékhez az legyen szíves segítsen, mert nem igaz, hogy hétvégén csak este tudjak kockulni (nem beszélve arról, hogy újra is kéne telepítenem a gépet). Szóval aki ismerne erre jó megoldást az legyen szíves jelezze egy válaszban! Köszönöm :)

2013. szept. 22. 07:47
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
kedves ifjú titán,ezt neked kell megoldani,mert mi még csak nem is láttuk a gépet,így meg látatlanba, nem túl bölcs dolog volna tippeket osztogatni,
2013. szept. 22. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 JulesM111 ***** válasza:
100%

Nem semmi az öreged...

Nem tudsz vele mit tenni, hacsak...

Ha tényleg a gépen belül van, akkor ki kell nyitnod, hogy áthidald.

2013. szept. 22. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ... én is erre gondoltam, csak reméltem, hogy lehet vele valamit kezdeni :S köszi
2013. szept. 22. 07:58
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Figyu, ez nem egy kitaláció? 8 órakor elveszi az áramot a géptől vagy hogy? Mert akkor még kb két hétig fog müködni ez a gép, ezt mond meg apudnak.

Szegecselés, relé, zár meg minden, mindezt úgy hogy a rendszer teljes mértékben biztositja a gyermekfelügyeletet, beállithat bármit pár kattintással, meddig mehet a gép, mettől meddig jeletkezhetsz be a fiókodba, miket futtathatsz, mettöl meddig érheted el az internetet, stb.

Ki az aki ezek után szegecselni akar meg relézni + biztosan tönkretenni ezzel a módszerrel egy gépet?

2013. szept. 22. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az újratelepítésnek nem akadálya a szegecselés, ha elég hozzá másfél óra.

Lángvágó, flex? :D

Bocs, nem akarlak bántani, de ha korlátlan hozzáférésed lenne, milyen lenne a tanulmányi eredményed? Lehet, hogy egyszer még hálás leszel a faternak.

2013. szept. 22. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Gondlom popszegecs, azt vagy levágod, vagy megfúrod, utána majd egy visszatehető ha jól csinálod. A kulcsról felteszem valami főkapcsoló, azt nem kunszt megkerülni, a relé már húzósabb, mertha nem értesz a tápegységekhez, akkor veszélyes is lehet babrálni. Lehet érdemesebb volna egy másik tápot venned és azt bekötni. Ugyanakkor a probléma itt inkább családi, mert normális ember ilyet nem csinál a fiával, egy pszichológiai eset.

A magam részéről amúgy sztvágnám a gépet és az alkatrészeket kimenteném haverokhoz, aztán dühüngjél köcsüg...

2013. szept. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
*mármint másik szegecs tehető vissza, nyilván nem az amit szétcseszel.
2013. szept. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
rakhatnál egy képet a gépről ilyet úgyse sűrűn látunk:D
2013. szept. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
90%

Ahogy mondták már, ez nem egy technikai gond, hanem családi. Azt úgysem fogod tudni megoldani, hogy ne vegye észre, hogy megkerülted a védelmet. Sokra meg nem fogsz menni, ha újra eltűnik a gép. Inkább foglalkozz a tanulmányi eredményeiddel, és ezen keresztül győzd meg a családot, hogy lehet korlátlan gépidőt hagyni neked. Napi átlag másfél óra elég kell, hogy legyen, amíg nem kezdesz a gépen dolgozni.


Mellesleg a módszer inkább okos, azt, hogy ide jutottál, magadnak köszönheted. Ezt te is elismerted.

2013. szept. 22. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem lenne egyszerűbb inkább tanulni? Persze megértelek téged, hogy ehhez van kedved és én is így voltam ennyi idősen, de hidd el, hogy igaza van neki. Sajnos van egy barátom, aki hasonló cipőben jár. A legrosszabb, hogy észre sem veszi magát. Az ő édesapja teljesen átépítette a géped, korlátozta a wifi hálózatot stb-stb. A srác naponta több órát öl bele, hogy megkerülje az éppen aktuális védelmi rendszert. Ennyi idő alatt simán lehetne 4-5-ös tanuló és utána gépezhetne annyit, amennyit csak akar. Ehelyett 19 évesen most tapossa a második osztályt, mert ugye a wow, a lol és a minecraft meg a hasonló hülyeségek a fontosak, nem az, hogy majd később miből fog magának zabát venni...
2013. szept. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!