Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » A közelmúltban a hangfalam...

A közelmúltban a hangfalam mélye sajnos kiment és ehhez szeretnék venni mély hangszórót, de néhány adattal hadilábon állok. Valaki információt tudna adni?

Figyelt kérdés

Egy régebbi (15 éves) hangfalpár egyikéből kiment a mély és ehhez szeretnék venni újat. Viszont nem tudom, hogy hány wattosat kellene/szabad vennem, hogy az működjön.

Az infók, amiket tudok (mert sajnos papír, doboz nincs hozzá):


- a hangfalra ráírtak :

short term power: 100W

long term power: 160W

40-20000 Hz

4-8 Ohm


- a hangszóró beépítési mérete: 18,5 cm


Na most ez a 100/160 W azt jelenti, hogy ilyen mélynyomó kellene bele, avagy ennél kisebb teljesítményűt? (ugyanis a hangfalban van még 1-1 magas és közép hangszóró, és nem tudom, hogy ezt hogyan számolják)



#hangszóró #100/160 W
2013. szept. 26. 19:32
 1/9 A kérdező kommentje:

'párdon':

short term power 160 W

long term power 100 W

2013. szept. 26. 19:39
 2/9 anonim ***** válasza:
Legegyszerűbb, ha kiveszed a hangszórót és elviszed mintának egy szaküzletbe!
2013. szept. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem ilyen, olyan, ennyi meg annyi wattos kell bele, hanem ugyan olyan. Először nézd meg a hangfal márkáját, majd a modell számot, és hátha tudsz bele vásárolni csak hangszórót. Ha nem, akkor így jártál. Javíttatni nem mindig érdemes, általában drágább mint használtan egy ugyan olyan hangfal.

Ja, és egy hangszóróról a ráírt wattok azok, amik senkit nem érdekelnek, és nem számít. Viccen kívül.

2013. szept. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
JAMO márkájú, éppen keresgélek olyat, de eddig nem nagyon akadtam rá :/
2013. szept. 26. 19:53
 5/9 A kérdező kommentje:

a hangfalra pedig egyetlen egy dolog van ráírva "Studo Sound"

az égvilágon semmi más sajnos

2013. szept. 26. 19:54
 6/9 A kérdező kommentje:
Studio Sound*
2013. szept. 26. 19:55
 7/9 anonim ***** válasza:

ezek közül valamelyik?

[link]

[link]

2013. szept. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem teljesen, viszont a 2. Hangszórója echte ugyanaz
2013. okt. 11. 16:59
 9/9 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, nem egy családi költségvetést romba döntő árú hangfalak ezek,lehet nem érdemes javíttatni, hanem venni ugyan olyan hangfalat.

Az első képen Jamo Studio 180-as, másodikon Jamo Studio 130-as van. 15 eft körül lehet hogy találsz, bár a belinkeltet kicsit sokallom 17-ért.

[link]

2013. okt. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!