Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzataplalashoz lenne nehany...

Hozzataplalashoz lenne nehany kerdesem, teljese bizonytalan vagyok sajnos. Tapasztalt anyukak, jo ez igy? Hogy kellene?

Figyelt kérdés

Hat honapos mult a babam e honap negyediken. Talan osszesen egy honapja kap barack/nektarin alma szilva banan let. Es mar a pepet is elkezdtem. Tegnap kapott eloszor alma-krumpli fozit harom kanallal (a vedono tanacsa szerint) majd ma kapott cukkini krumpli fozit (miuta elkeseredtem h meg mindg nem tudtam kivaltani egy etkezest sem es sosem szokik at..majd meg eretsegin is adom neki a cicit..) stoval kapott ma cukkini-krumpli fozit annyit amennyit bele tudtam tolteni. Hagyta h etessem tehat nem eroszakoltam bele vagy ilyesmi. Szoval . Az egyik vedono mondta h eloszor csak harom kanallal. Aztan a masik ennyit se..siman eldaralta h miket kell adni majd lerazott. Axharmadik meg adott egy feymasolt lapot. Koltozes miatt van ilye solk vedono.... Most akkor hogy kellene adni neki? Meg utana kell cicit adni ha amugy nyugton ul a piheno szekben? Honnan tudom h milor lakott jol? Mostmeg is szoptattam etetes utan, nem sokat de azert evett. Napi egyszer kap vagy fozeleket vagy gyumolcs pepet. Mikor leet napi tobbszor adni neki? Johet mar egyeb gyumolcs is, pl. sargadinnye?

Azt mondta az egyik vedono h akkor mezdjem el a fozit ha pepet stb.t ha mar szereti a gyumolcsleveket...nos egy honap alatt sem lattam h nagyon remeg erte de csak nem levezetek meg tiz honapos koraban is.. ;/ eddig minden renden volt dw amiota kostoltatni kell azota kezdek frusztralt lenni. Pedig biztos nem olyan bonyolult de valamit ugy erzem nem tudok... Megkoszonnem ha irnatok par sort segitseg keppen.. ;/


2013. aug. 16. 17:33
 1/3 anonim ***** válasza:

1. A leveket hagyd szerintem, nem minden baba van oda érte, egyébként sem kell egy hónapig leveket kóstoltatni a babával. A fiam például a leveket kiköpte, így mi pépessel kezdtünk.

2. Én sosem kínlódtam ilyen először 2 kanál, utána 3 kanál és hasonlókkal. 1. nap kipróbáltam pár kanállal, hogy nem-e fáj a hasa az adott ételtől , de másnap már evett amennyit kért.

3. Evés után kínáld meg tejjel, ha kér eszik, ha nem, akkor már nem éhes. Idővel úgyis kitapasztalod, mennyi elég neki főzelékből.


Nyugi, nem olyan ördöngős dolog ez, csak ne izguld túl.

2013. aug. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Jo..lazan..

Es mikor lehet neki nap tobbszor adni? Pl fozeleket mad pepet is egy nap?

2013. aug. 16. 17:59
 3/3 anonim ***** válasza:
Én akkor adtam főzeléket, mikor az uzsonnát gyümölccsel már kiváltottam, de ezt nem feltétlen kell így csinálni, mert nekem annyira jó evő a fiam, hogy 2 hét alatt kiváltottuk az uzsonnát, a többi étkezést pedig egyik napról a másikra. Kóstoltass vele délben zöldségeket nyugodtan, majd látod mennyire vevő rá a babád.
2013. aug. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!