Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Aktív studiomonitor hangsugárz...

Aktív studiomonitor hangsugárzó jó otthoni zenehallgatásra?

Figyelt kérdés
A közeljövőben szeretném fejleszteni itthon a hangtechnikát. Jelenleg Modecom aktív hangsugárzóim vannak, ami elég alsó kategória. Mivel a zene számítógépről szól, a helyem korlátozott, a hangsugárzók pedig a monitor mellett vannak, így kézenfekvő megoldásnak tűnik egy pár aktív studiomonitor használata zenehallgatásra. Mennyire megfelelőek ezek az otthoni zenehallgatásra, mennyire élvezhető a hangjuk? Ha valaki tud, ajánlhat konkrét márkát, típust, esetleg hangkártyát vagy DAC-t is. A rászánt összeg a hangsugárzókra 2-300ezer, a DAC-ra mondjuk 50-80ezer Ft. Ennyiért jobb ár/érték arányt nyerek, mint egy erősítővel és egy állványra helyezhető hangsugárzóval? Azt még hozzátenném, hogy a zenei ízlésem változatos, komolyzenétől a technoig minden előfordul, hangulattól függően, ezért nem olyan hangzást szeretnék, ami csak bizonyos zenéken szól élvezhetően.

2013. szept. 27. 20:45
1 2
 1/16 anonim válasza:

Mivel a studio monitor zenbekesziteshez keszult, nyers hangokat ad ki a hi-fi hangfalakhoz kepest igy zenehallgatasra nem ajanlanam! Nem minden zene szol rajta jol! A studio monitort altalaban a sajat stilusaban valasztja ki az ember, igenye szerint, ellenben a hi-fi hangfalakkal melyeken mindennek jol kell szolni, erre lettek optimalizalva! Szoval annyi penzbol inkabb hazimozit vennek a helyedben azzal zenelni is tudsz es filmezni is, stilustol fuggetlenul! Annyi penzert mar eleg komoly cuccot meg lehet venni, mindenesetre mielott megveszed vigyel magaddal pl. 10 zenet kulonbozo stilusban es hallgasd meg a kiszemelt aldozatokon, amelyiken a legjobban tetszik azt veszed meg :)

Az elado ugy is engedi majd, hogy kiprobald (neki is erdeke, hogy vasarolj)!

2013. szept. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, de ez az irány nem érdekel.

A házimozik nem az én műfajom, és ennyiből szerintem nem lehet kihozni egy normális szettet. Ráadásul a házimozi is kompromisszum zene szempontjából. Szüleimnél már van egy újonnan közel ennyibe kerülő sztereó erősító+álló hangfal szettem, onnan szeretnék előrelépni a minőség irányában, maradva a sztereó vonalnál, de állványra helyezhető hangsugárzókkal. Albérletben lakok, itt az álló hangsugárzók sok helyet foglalnak, és nem lehet kihasználni.

Amit a studiomonitorokról mondtál, abban lehet valami, mivel ezek alapvetően munkára vannak kitalálva, viszont elvileg a céljuk, hogy a zene minél élethűbben szólaljon meg rajta, míg a hifi alacsonyabb kategóriájában inkább színeznek a hangfalak, hogy kellemes legyen a fülednek, amit hallasz. Ettől függetlenül lehet benne valami, olvastam már olyat, hogy valakinek nem tetszett egy elég drága Genelec monitor hangja, holott a legjobbak közt vannak. Ő is azt mondta, hogy túl száraz volt neki a hangzás. Kíváncsiságból azért el fogok menni egy boltba meghallgatni pár monitort, és meghallgatok hasonló árkategóriában hifi hangfalakat is.

2013. szept. 28. 13:07
 3/16 anonim válasza:
2013. szept. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Köszi a linket! A végső következtetésem mégis az kell legyen, hogy elmegyek meghallgatni pár monitort, majd pár hifi hangfalat, aztán meglátom, melyik áll közelebb az én elképzelésemhez. Összeállítok egy CD-t a kedvenc számaimmal, mindenféle stílusból, aztán meglátjuk, melyik képes a legnagyobb részét számomra kellemesen megszólaltatni.

Hol érdemes hallgatózni? Friendlyhouse-nál láttam, hogy lehet monitorokat hallgatni.

2013. szept. 28. 19:19
 5/16 anonim ***** válasza:

Népszerű vélekedés, hogy a Stúdió hangdobozok kissé "karcosabban"/frontálisabban/nyíltabban szólnak, mert az a céljuk, hogy minél több részlet átjöjjön és a felvétel lehetséges hibái nyilvánvalóak legyenek.


Egyébként a dolog erősen szubjektív. "Test for puding is eating." Meg kell hallgatni párat. Nekem pl éppen a legtöbb mai Hi-Fi hangdoboz hangja nem nagyon jön be, mert azok is kissé "prezenszesek", kicsit túl sok a "fényük" a valósághoz képest, míg basszusban jellemzően kissé súlytalanok. (Élő komolyzenei koncerthez képest)

2013. szept. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Én eddig úgy tudtam, hogy a Hi-fi is a valóság legtökéletesebb leképzésére törekszik, de ezzel nem mindenki ért egyet. Nekem a hangszeres sutióalbumoknál mindig hiányérzetem van. Nem tudom, hogy ez a felvétel, vagy a hifi hibája-e. Lehet, hogy ez a felhasználói igény, de szerintem közel sincs az élő zenéhez. A lábdobokat és a cintányérokat kivéve a középhangon szóló dobok (bocsánat, nem tudom a szakkifejezést) teljesen erőtlenek, elbújnak a zenében. Ahogy mondod, a puding próbája az evés, aztán majd meglátom, nekem mennyire tetszik ez a hangzás.
2013. szept. 30. 16:08
 7/16 anonim ***** válasza:
Elvileg High-Fidelity, tehát igen, persze kérdés, hogy meddig lehet elmenni hanghűségben és kinek milyen kompromisszum fér bele. Nyugalom, úgy szólni úgysem fog, mint az élő zene, képtelenség. :)
2013. szept. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Nyilván, a hangtechnikának számtalan korlátja van már a rögzítéstől kezdve, de az ember azért szeretné minél jobban megközelíteni a valóságot.
2013. szept. 30. 18:14
 9/16 anonim ***** válasza:

A B&W termékei lehet bejönnének Neked. [link] itt számos adatlap megtalálható, nekem szimpatikus nagyon, hogy a frekiátvitelnél mindig megírják, hogy hány dB tűréssel, ráadásul torzítási adatokat is megadnak, ami "very professional". :)


(A legtöbb hangsugárzó gyártó nem adja meg, hogy hány dB-n belül érti a frekiátvitelt, így össze sem lehet hasonlítani őket...)

2013. okt. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Dreigang válasza:

Kizárólag puding módon lehet dönteni (nekem jó pár évbe tellett a döntés-keresés kombó:-)), de arra is ügyelni kell, hogy az erősítővel és úgy az egész lánccal jól érezze magát.

Ezt kipróbálni már elég nehéz, hiszen ha egy komplett rendszert vásárolsz a boltban meghallgatva, azt még otthon is ki kellene próbálni, ha biztosra mész. Nálam a használt hifi jött be, vannak minőségi cuccok, ált. audiofil termékek, amik max. hangszó átperemezést igényelnek, vagy csak egy kis tisztogatást.

A stúdió monitorokat senki sem ajánlja otthonra (hifi boltokban biztosan nem), hiszen attól, hogy esetleg semleges hangzásúak és az átlagnál jobb a frekvencia menetük, a dinamika kevésbé lehet az erősségük, de főleg a közép tartományban kevésbé érzékenyek/érzelmesek.

2013. okt. 2. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!