Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hogyha valaki fül- vagy akár...

Hogyha valaki fül- vagy akár fejhallgatóval hallgat hangosan zenét, és halláskárosodást szenved, az elmúlik egy idő után?

Figyelt kérdés
2013. szept. 30. 12:17
 1/8 anonim ***** válasza:
A halláskárosodás nem szokott elmúlni...
2013. szept. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Értem. Akkor viszont miért mondják azt hogy maradandó vagy nem? Igazából ez érdekelt volna, csak rosszul írtam ki a kérdést. :/
2013. szept. 30. 12:37
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha pl kilukad a dobhartyad, az begyogyul, es ujra hallani fogsz. Az pl nem maradando.
2013. szept. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Mindenre választ kaptam amit tudni szerettem volna. Nagyon szépen köszönöm!
2013. szept. 30. 12:56
 5/8 anonim ***** válasza:
Részleges halláskárosodás azt jelenti, hogy egy több óra hosszán át tartó erős hanghatás következtéen rongálódott halló receptorok pár nap alatt regenerálódnak. Ha a zaj nagyon sokáig tart, illetve nincs ideje pihenni pl. 2 egész estés diszkózás között a fülednek, nincs idő regenerálódni. Így meg lehet süketülni, bár ehhez elég sokáig kéne minden nap dizsibe járni. Egy hírtelen nagyon erős hanghatás miatt esélyesebb, hogy megsüketülsz. Vagy a minden nap órákon át hallgatott fülhallgatóktól.
2013. okt. 2. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Értem! Akkor viszont, ha zongorán gyakorlok napi 2-4 órát, de épen hogy nem hallom a billentyűket pusztán olyan erős a hangja, akkor nem leszek halláskárosult ugye? Ja és a fejhallgató: Sony MDR ZX 300, Vagyis nem zár ki semmilyen külsp hangot.
2013. okt. 2. 21:11
 7/8 anonim ***** válasza:

Én előbb a fülhallgatókról beszéltem. Mivel az közvetlen dobhártyára sugároz, egy 2 óra hosszáig 90-100 decibellel, fülhallgatón keresztül terhelt halló szerv sokkal jobban károsodik, mint egy koncerten első sorban veled farkas szemet néző 32 darab mélysugárzó tölcsér, 140 decibel fölött veretve.

Fejhallgató megint más, az közel nem olyan káros mint a fülhallgató, netán "agyba dugható" füles. Használhatod nyugodtan a fejhallgatót. :)

2013. okt. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Remek! Nagyon szépen köszönöm! :)
2013. okt. 4. 11:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!