Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » ASUS OPLAY DHP-R1 két fekete...

ASUS OPLAY DHP-R1 két fekete csík a filmek szélén, hogy lehet eltüntetni?

Figyelt kérdés
A filmek 95% -nak az alső felső részére fekete csíkot rak, ami kb.20-25% képveszteséget okoz, ami egy 16:9 -es TV nél azt jelenti, hogy középen van egy vékony csík amiben a filmet lehet nézni. Lehet szó full HD filmről, vagy csak egy sima divx ről. A filmeket a PC simán lejátssza a TV-n teljes képernyőn. Az asus lejátszóban már átállítgattam mindent, de a csíkok ottmaradnak. Van valakinek valami ötlete ?

2013. okt. 19. 10:08
 1/1 A kérdező kommentje:

Közben találtam magyarázatot, az aspect ratio miatt van.

A 16:9-es, felbontásank 1,77272727272723 ~1,8 kell, ami valós is mart azok jól jelennek meg a TV-n, a FullHD filmeknek 2,35 amit torzulás nélkül csak a két fekete csíkkal tudnak megjeleníteni. Alternatíva a nagyítás funkció, ami a két oldalról vesz el képet. Már csak azt nem értem, hogyha minden TV képaránya 16:9, akkor miért nem abban a formátumban adják ki a FullHd filmeket ?

A PC-n a lejátszó automatikusan igazítja a képet, vagyis torzít, a TV ezt nem tudja. Tehát ha veszek egy pl. egy 55" TV-t és FULLHD filmeket egy 40" TV méretében nézhetem :) 15" ment a kukába ami vagy 150 ezer körül van.

2013. okt. 19. 10:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!