Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » AKG K240 vagy Sennheiser HD25...

AKG K240 vagy Sennheiser HD25 vagy valami Beats fejhallgatót vegyek?

Figyelt kérdés
2013. okt. 26. 18:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A Beats az egy túlárazott "szemét",a másik két márka viszont tökéletes választás.
2013. okt. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

:D tudom. Igazából ez csak 1 provokativ kérdés, hátha válaszolnak agymosott emberek is :D Bár úgyse fognak.


AKG K141-em van már pár éve.

2013. okt. 26. 18:22
 3/11 anonim ***** válasza:

Audio Technica ATH-M50 (Red):

[link]

Árkategóriájának legjobb hangzását kínálja és még jobban is néz ki, mint a gagyi Beats-ek.

2013. okt. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem hinném, hogy ez jobb lenne, mint az AKG vagy a Sennheiser.
2013. okt. 27. 16:27
 5/11 anonim ***** válasza:

Pedig jobb, elhiheted: [link]


Még a Shure SRH840-et is ajánlom: [link]

2013. okt. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

esetleg valami átviteli görbét tudnál mutatni? :O


Nekem ezek az audiotechnikák nagyon bonyolultnak tüntek mindig is. Az AKG full egyszerü konstrukció. A HD25 meg csak simán legendary.

2013. okt. 27. 21:13
 7/11 A kérdező kommentje:
ja és am rájöttem, hogy a nyitott fejhallgatók sokkal jobbak! Mert sokan nem értik meg, hogy a zárt fejhallgatóban a két füledbe elszigetelten nyomja a jobb és bal csatornát...egy hangszóróból meg egyszerre hallod a kettőt és keveredbe jut mindkét füledbe a sztereo katyvasz. És egy nyitott fejhallgatónál is ugyanez a szitu, tehát hogy áthallod a másik csatornát is.
2013. okt. 27. 23:36
 8/11 anonim ***** válasza:

Azt ugye tudod, hogy a legutóbbi hozzászólásoddal jó nagy baromságot írtál?

Már hogy a fenében hallanád át mindkét csatornát egy nyitott fejhallgatóval? Az addig oké, hogy kifelé is szól, de egy külső szemlélő is, aki mondjuk melletted áll szinte csak a magasabb tartományok cincogását fogja kihallani abból, amit hallgatsz, tehát még ha el is jutna ez a magas ciripelés a fejhallgató egyik feléből a másik felében lévő füledig (amit nehezen hiszek, mivel a füleidet érő hangnyomás a fejhallgatóban vagy 50xese annak, mintha mondjuk a jobb füleddel hallgatnád a bal csatornát úgy, hogy közben a bal füledet befogva tesztelnéd, hogy a jobb mennyire érzékeli az abból jövő hangokat mialatt a fejhallgató a fejeden van.) a hangszórók általi füledet ért erőteljes hangnyomás semlegesítené a kívülről, jóval kisebb decibel értékkel érkező hangokat. Még ha valóban hallanád is, akkor sem ugyanaz lenne az eredmény, mintha hangszórón hallgatnál zenét, mivel egyik füled a másik csatornának csak a magasabb hangfrequenciáit hallaná és azt is csak nagyon halkan.


A nyitott fejhallgató előnye tehát nem az, hogy mindkét csatornát hallani vele, hanem az egyes csatornák hangjai jobban szétszóródnak a füleid körüli térben, így sokkal természetesebb hangképet lehet létrehozni, mint egy zárt fejhallgatóval.

A Stereo-nak sosem az volt a lényege, hogy a 2 csatorna keveredjen egymással. Hallgass meg egy profibb stereo felvételt hangfalon és fejhallgatón is. Fejhallgatóval sokkal térbelibbnek fog hatni, mert hangfalon a csatornák keveredése miatt a sztereo tér szétesik, mosottá válik, aról nem is beszélve, hogy érvényesül az adott szoba/terem akusztikája is, amiben éppen használod a hangfalakat, míg egy fejhallgatóval a zene eredeti akusztikáját, térérzetét fogod hallani, mivel nem játszik közre semmiféle külső tényező, hogy megváltoztassa azt.

2013. okt. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, de akkor mondj egy kva nagyot szóló zenét, amit csak zárt fejhallgató használatával kevertek ki. Tehát pl hangfalon sose dolgoztak vele. Csak szólok, hogy kizárt, hogy legyen ilyen :D
2013. okt. 28. 13:03
 10/11 anonim ***** válasza:

Nyitott fejhallgatók gyártásában szerintem a Beyerdynamic és a Sennheiser a legjobb.

Az olcsóbb Sennheiserek sajnos manapság kissé túlárazottak, ezért én minimum a HD600 típust javasolnám. Most outlet-ben egy megbontott, alig használtat fél év garanciával megkapsz 50000 Ft-ért: [link]

Ennyiért szerintem best buy!

2013. okt. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!