Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » HDMI - RCA komponens átalakító...

Wadmalac kérdése:

HDMI - RCA komponens átalakító: működhet?

Figyelt kérdés

Ezt az érdekes terméket találtam:

[link]

Számomra meglehetősen hihetetlenül hangzik, hogy egyetlen kábel a digitális HDMI jelből minden látható konverter elektronika nélkül analóg AV jelet produkáljon, átverés-szagot érzek.

Valakinek tapasztalata van iylennel?

Előre is köszönöm a szakértő válaszokat.



2013. nov. 12. 12:50
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Közben rákérdeztem az eladóra, a (tulajdonképpen őszinte) válasza (melyben a kábelt "passzív jelátvivőnek" minősítette) kb. megerősítette a véleményemet, hogy a három koax vég dekorációként lóg csak a kábel oldalán. :D
2013. nov. 12. 13:26
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Rémlik, hogy valamelyik játékkonzolhoz jó ez, amiben a HDMI kimenet a menüből elektronikusan átkapcsolható analógra. De most így hirtelen nem találtam erről a leírást, esküdni sem mernék, hogy biztosan így van.

Mindenesetre egy sima HDMI kimenethez nyilvánvalóan alkalmatlan.

2013. nov. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Akkor erre vonatkozott a "passzív" jelző. :)

Amit én szeretnék, az a telefonom összekötése a TV-vel. Az Xperia Z telómnak MHL-képes a micro-USB kimenete, a Tv-nek meg csak RCA kompozit, S-video meg SCART bemenete van, tehát egyelőre keresgetéseimmel csak a következő összeállítást találtam a megoldásra:

telefon-usb kábel-MHL/HDMI átalakító-HDMI/AV konverter-RCA vagy SCART kábel-TV.

Számolgattam és valahogy nem akar a dolog olyan 20.000,- Ft alá kerülni, annyiért meg "nem tetszik a színe". :D

Aztán megláttam ezt a kábelt és égnek állt a hajam.

De akkor egyelőre marad a fenti nagy kaland a fél kilométer sorbakötött kütyüvel.

Vagy egy Sony Bravia okostévé bevásárlása potom 200 rongyért. Hát nem túl biztató.

:)

2013. nov. 12. 13:45
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Húszért már kapsz egy jó médialejátszót és nem kell a telefont rádugdosni.
2013. nov. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát elméletben működhet, mert a HDMI is ugyanaz, mint a DVI, csak könnyebb vele hangot átvinni, és a DVI alakítható D-subra, a D-sub pedig alakítható RCA-ra, de nekem akárhány ilyen kábel volt eddig a kezemben, egy sem működött:D

Ami működik, az DVI-D-sub átalakítás, és itt is digitális jelből csinálsz analógot, bár itt a vga kimenete fel van erre készítve.

Én is a médiaplayert javaslom, ASUS Oplay, mindent játszik.

2013. nov. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Épp tegnapelőtt vettem egy 6000 Ft-os set top boxot, csak az usb-ről film-lejátszás érdekében. Erre jó is.

ami miatt továbbra is érdekelne a téma, az egy számomra marginális dolog: a telefonon futó játékot a tv-képernyőn futtatni, így a telefon gyakorlatilag csak a kontroller lenne.

Mivel szinte sosem játszom, sem telefonon, sem pc-n, olyan ritkán használnám, hogy fáj erre érezhető pénzösszeget kiadni.

A fotók vagy videó egy mozdulattal átdobálása a tv-re már tényleg másodlagos dolog, enélkül még teljes az életem.

A dili, hogy mindezeket egy Sony tv drót nélküli kapcsolattal tudná, de mivel a telefonról (tán a vízállóság érdekében) lespórolták a HDMI kimenetet, most egy fél világnyi hightech frincfranc kellene az összekötéshez.

2013. nov. 12. 14:29
 7/12 A kérdező kommentje:
.....mármint összekötésre valamilyen nem Bravia kompatibilis tv-vel.
2013. nov. 12. 14:31
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
bluetooth adapter tvhez vagy wi-fi, máshogy ebből nem lesz semmi
2013. nov. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

#8:

Ilyen irányban kezdtem először keresgélni, de egyelőre elég sikertelenül.

Még az ún. tv-okosító androidos zsebszámítógépeket is nézegettem, de semmi olyat nem leltem ,amit biztonsággal meg mernék venni.

2013. nov. 12. 14:52
 10/12 anonim ***** válasza:
Olyan adapter létezik, ami wi-fit tud és így számítógéppel össze lehessen kötni, de hogy ezzel az eszközzel telefonnal tudna e kapcsolódni, azt nem tudom.
2013. nov. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!