Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Csak szerintem undorító amit...

Csak szerintem undorító amit a Sony és a Microsoft csinál a konzolokkal?

Figyelt kérdés
Ugye most jön ki az xbox one és a ps4. Kb 120000 forint az ára. Eddig rendben is lenne de... Ha pl ps3-ról szeretnék váltani ps4-re akkor a meglévő ps3-as játékaimat vagy eladom poton pénzért vagy porosodhat a polcon mert a ps4-en nem lehet vele játszani. A ps2 még vitte a ps1-es játékokat, a korai ps3 is vitte a ps2-est. De ez már nem. Nem hiszem, hogy nem tudták volna megoldani, hogy a ps4 vigye a ps3 gameket. Azt hallottam, hogy az xboxnál (bár sose volt xboxom) is ugyan ezt csinálják. A másik, hogy a régebbi konzolokra miért nem adnak ki új játékokat (ugye ez volt a ps1-nél, a ps2-nél, és ez lesz a ps3-nál is)? Szóval ha új játékokkal akarok játszani mindenképpen új konzolt kell vennem, ha viszont új konzolt veszek a régi játékaimmal nem tudok mit kezdeni csak elkótyavetyélni. Ez szemétség nem? Azért megtisztelhetnék annyival a vásárlóikat akik százezrekért veszik tőlük a konzolokat, hogy legalább a régi játékokat is vigye az új konzol, és/vagy a régi konzolokra is adjanak ki új játékokat

2013. nov. 18. 19:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Technikai szempontból megoldhatatlan, hogy egy PS4 emulálja a PS3-at. Cell processzor nyers teljesítménye nagy, emulációhoz pedig mindig többszörös teljesítményt kéne nyújtani... (Vagy marad az, amit Sony csinált PS2, illetve az első amerikai PS3-ak esetén: alaplap tartalmaz egy korábbi generációs konzolt is, csak ugye ez meg nem 2 fillér...) Modern konzolok egyike sem különösen erős CPU tekintetében, inkább az APU (CPU+GPU) heterogén programozhatósága miatt tudnak kiemelkedőt alkotni.

Játékokkal kapcsolatos értesüléseid viszont nem állják meg a helyüket, évekig fognak még PS3-ra is megjelenni játékok, túl nagy piac ahhoz, hogy veszni hagyják. Másik dolog, amit nem értek: ha veszel egy PS4-et, mi kötelez arra, hogy megválj az elődjétől?

2013. nov. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Értem tehát nem lehet megoldani, hogy lejátsza a régebbi játékokat. De a régebbi konzolokra miért nem csinálnak új játékokat? (pl ps2-re) Nem muszáj megválni tőle csak sok ismerősöm ilyenkor eladja a régebbi konzolt és úgy vesz újat.
2013. nov. 18. 19:56
 3/11 anonim ***** válasza:
88%
Egy mai játékot azért már jelentősen kéne butítani ahhoz, hogy PS2-n is élvezhető lehessen. Kb tényleg két külön játékot kéne fejleszteni. No meg ott van az is, hogy PS2-t pár éve már nem is gyártanak.
2013. nov. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igaz, hogy nem gyártják de rengeteget eladtak belőle. Nekem is van csak az a baj, hogy nincs rá játék a régieket meg végigtoltam szóval nem tudom mire használni. Ha most kiadnának rá egy cod black opsot vagy bf3-4-et rohannék, hogy megvegyem és szerintem sok ps2 tulaj ezt tenné.
2013. nov. 18. 20:08
 5/11 anonim ***** válasza:
32%

Szerintem is szemétség...

Jah és ps3om viszi a ps2 ps1 és psp játékokat is m1 milyen gép DE A SONY kiírta belőle... így csak azok játszhatnak akik flashelnek vagy megveszik a psnből [de ott nem sok van]


Szal sztem ps4 is bőven elvihetné a ps3as játékokat csak nem csinálták mert nekik bevétel kiesést okozna...


Viszont legalább valamit csináltak:

Ha meg van a ps3 as játék psn-en keresztül (szal nem lemez) 10$ ért felturbózza neked a ps4es verzióra.

2013. nov. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

De imádom, amikor emberek, akiknek fogalmuk sincs a dolgok technikai hátteréről rögtön fikáznak. Még ha az lett volna a kérdés, hogy "miért nem csinálták meg úgy a PS4-et, hogy vigye a PS3-as játékokat" nem lenne semmi baj, hisz csak érdeklődsz, hogy miért nem megy. De rögtön ez, hogy milyen undorító dolog, miközben tényleg lehetetlen megoldani.



Meg hogy miért nem jön PS2-re játék. Egy majdnem 14 éves konzolról beszélünk, mégis mennyi ideig legyen támogatott? Az miatt nem szoktál panaszkodni, hogy miért nem gyártanak még CRT tv-t meg VHS lejátszókat, meg discmaneket, mert nem tudod min hallgatni a zenét?


De hidd el, hogyha az emberek vennék a PS2 játékokat, akkor nagyon sok PS2 játék jönne még, de a FIFA 12-ből kemény 90 ezer darabot adtak el, PS3-on ugyanebből a játékból majdnem 6,5 millió darabot. Akkor mégis 90 ezer szaros darabbal minek foglalkozzanak? Nincs benne pénz, nem veszik az emberek. FIFA 13-ról nem találtam adatot már, de valószínűleg még kevesebbet adtak el belőle.

2013. nov. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Itt a véleményem: nem tom mi a f @ sz n a k irta aza elozo valaszolo hogy miert nem gyartanak vhs megy discment. Mikor a ps2 nem osdi elavult szar . 2 meg a fifat azert nem veszik annyian meg ps2 re mert egy nem szeretik magat a jatekot,vagy mar valtottak ps3 ra. Szerintem a legjobb JÁTÉKÉLMÉNYT nyujto jatekok erre jottek ki. Szoval elozo valaszolo ezert beszelunk meg mindig rola
2013. nov. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Na ez most komoly?!

Tényleg nem lehet megoldani!Vagy úgy ahogy #1-es is mondja de akkor az ára is nőne és nem hiszem hogy jobban örülnél ha 125 helyet 160 vagy több ezer be kerülne.

Az meg a másik ps2 már majdnem 14 éves konzol!Ahhoz képest hogy milyen régi nagyon sokáig volt támogatott.Egy 14 éves pc-n sem fog elfutni a bf4.És nem csak fejleszteni kéne hannem újat venni mert nincs olyan erős proci abba a foglalatba stb. stb.

Ezért van generáció váltás konzoloknál!Nem várhatod el hogy örökre minden konzol támogatott legyen!

A bf4-et még csoda hogy a ps3 tudja futatni!Ha ki akarnák adni ps2-re másik motora kéne építeni ami nem tudja azokat ez efekteket stb stb.

Ezért olyan mintha másik játékot fejlesztenének ugyan azzal a történettel.(Ez pedig nem éri meg mert kevesebb lenne a haszon mint amenyi a bevétel,és ők is pénzbő élnek)De az nem teljesen igaz hogy nem jönnek ki még a fifa 14 is kijött ps2-re.

De ha van ps3-ad amire megveheted a bf4-et minek akarod megvenni ps2-re?És ha nincsenek új játékok a mostaniak meg porosodnak akkor akár ha képes lenne lejátszani a ps4 a ps3 as játékokat akkor is neked tök felesleges mert már kijátszotad és nem játszasz velük!Ha meg nem így gondolkozól ahogy írtad akkor meg nem elfér a ps3 mellett a ps4?

Szóval nem nem undorító!

2013. nov. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 tigerk válasza:
6.odik válaszolónak.Még mindig nem vagy képes felfogni hogy e-l-a-v-u-l-t?Mostani AAA-s játékok egyikét sem tudnád úgy lebutítani szinte (na meg persze technikailag is kivitelezhetetlen) hogy elfussanak (max cod meg ilyesmi szarokat de ha menne olyan lenne mint a híg bikafos) de bf4 meg gta 5 teljesen felejtős....Csak abba gondolj bele hogy pl xboxon nem is tudsz 64playeres multit játszani xboxon mert kevés a vas(hardverteljesitmény még mie lött másra gondolsz).De persze lehet hogy voltak jó játékok ps2-re DE beyond two souls,The last of us,GTA 5 ezek mik akkor?És a kérdezőnek ez nem szemétség így megy és kész amiben pénz van azt fogják csinálni
2013. nov. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
PS3 és PS4 esetében nem megoldható ez,mivel a Cell teljesen más rendszerre alapul,viszont ha az x86-ot hadják a PS5-ben is,akkor már elvárható lesz hogy menjen a PS4-es játékok is rajta mivel tök egyforma felépítése lenne a két konzolnak,csak az egyik erősebb másik meg gyengébb.
2013. nov. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!