Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » 5.1 hangszóró, házi mozi,...

5.1 hangszóró, házi mozi, bármi? Segítség!?

Figyelt kérdés

Na már most olvastam itt 1200 féle dolgot mindkettőről. A kérdésem az lenne, hogy ilyen feltételek mellé mit éri meg venni:

- olyan 150k alatt legyen ha lehet, akörül költenék rá

- dobolok, a dobtanárom azt ajánlotta, hogy emiatt 1000W körül legyen a teljesítmény, ha azt akarom hogy túl szólja

- na ilyen 1000 wattos téma, úgy néztem csak házi mozi rendszerben van

- Főleg rockot, metált, dupstepet, dnb-t hallgatok. Itt sokszor olvastam hogy a 5.1 elrontja a metál és egyéb keményebb műfajok hangzását

- viszont olyat is olvastam h az 5.1-t is átlehet állítani, hogy sztereó hangzása legyen


Ne kövezettek meg nagyon nem értek ehhez, és sürgős segítségre lenne szükségem mert a vásárlás küszöbön van. Márkát kezdve, hogy a leírásában mi szerepeljen hogy minőségi legyen stb stb stb. Ennyi pénzért nem szeretnék valami sz@rt venni:D


Illetve még egy hasonló kérdés: PC-re is szeretnék venni de oda csak 2.1-et. Abból milyet érdemes?



2013. nov. 21. 12:03
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Szívesen segítenék ha konkrétan leírnád mit is szeretnél.

Ha jól értelmezem zenei alapra gyakorolsz dobbal és ehhez szeretnél az átlagnál hangosabb zenét hogy szinkronban legyen a dobbal.Ha erre gondoltál csak ajánlani tudom az aktív hangrendszereket a házimozi helyett mellesleg egy házibuli is elmegy róla. [link]

2013. nov. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Hát épp ez az, hogy magam se tudom. Olyan hangszettet ami megfelel a fenti feltételeknek, illetve az egyébkénti zene hallgatásra is jó. Igen a dobhoz való gyakorlás is szempont

pl. ezt néztem: [link] csak hát ez házimozi, illetve olyanokat is olvastam hogy ha nem fából van a a mélynyomó akkor sz@rul szól a basszus, ami nekem azért fontos lenne.

2013. nov. 21. 13:03
 3/22 A kérdező kommentje:
Le mentettem azt is amit linketél, szimpinek tűnik, még várom az ötleteket /ajánlatokat aztán majd mérlegelek!:) köszönöm
2013. nov. 21. 13:04
 4/22 Osynho ***** válasza:
100%

Amit linkeltél, az f.s. :D És mind az lesz, ami kapásból azzal kezdi, hogy 1000W. Hazugság, jó, ha 200W megvan az összteljesítmény.


A másik, hogy miért a W-okat nézed? A dobtanárod se nagyon érthet hozzá, ha csak önmagában azt ajánlotta, 1000W-os cuccot keress. Egyrészt mert nem a hangerő (és főleg nem a hangminőség) mértékegysége a W, másrészt egy valódi, rms 1000W-os rendszer több, mint valószínű, hogy megölne egy kis szobában. :)


Ha bármilyen hangszóró nem fából van, az sz.r. Nem csak a mélynyomó. Jó, lehet hozni kivételeket, de azok nem ebben az árkategóriában vannak. :)


A másik a keretösszeg. Ha te komoly, nagyteljesítményű és szép hangú 5.1-es rendszert szeretnél, akkor csak az erősítő lesz 150ezer Ft. :) Vagy nézz szét használtan, hifit érdemes.

2013. nov. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Vagy veszel hangfalakat és külön erőlködőt hozzá

[link] újonnan 45 darabja.

És keresel hozzá végfokot.

2013. nov. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Ember, szerintem egyszer-kétszer már megkérdezted kb ugyanezt...de nem akarsz ránk hallgatni valahogy...


A hangerőt decibelben mérjük, egyáltalán nem Wattban. Erről linkeltem videót is, ahol szépen elmagyarázzák, meg írtam is már.


A sok száz, meg 1000 wattos házimozikat felejtsd szépen el, egyrészt semmi nem igaz abból a sok wattból, másrészt gyenge a hatásfokuk is! Ide totálisan alkalmatlanok, hányszor kell elmondani??


150 ezer Ft elég kevés pénz komoly hangcuccra, de talán van remény.


Márpedig ide egy relatív komoly épkézláb zenekari cucc kell! Erre az való! Sztereó zenekari erősítő kb 2*150..2*400 Wattos és ehhez mérten JÓ ÉRZÉKENYSÉGŰ (95..99dB-s) 200..400 Wattos zenekari hangsugárzók, de nehogy valami f.s SAL-t vegyél. Reflex, JBL, Dynacord, Peavey játszik!

2013. nov. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Már eleve jó lenne tisztázni, hogy milyen helyiségben és mire is használnád...

De amit ki lehet silabizálni, az alapján egy használt, jó állapotú, aránylag kicsi zenekari hangosítás, erősítő+2 hangsugárzó jön szóba...Azt rákötheted sok mindenre, a számítógépre is végső soron.

2013. nov. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Döntsd el mit akarsz: szobában dobot hangosítani, vagy mozizni.

Egy olyan cucc ami szobában alkalmas dobolásra, alkalmatlan mozira. Fordítva is igaz.


Ha ilyen kevés rá a keret, használtan vegyél mindent.

2 lehetőséget látok: veszel 50 eft-ért egy házimozi erősítőt, 50 eft-ért egy front hangfal párt, meg 50 eft-ért egy aktív subládát legalább 30 centis hangszóróval. Később pár 10 eft-ért veszel hozzá centert meg háttér hangfal párt, lesz egy házimozid. Ami szobában bőven elegendő hangerőt tud produkálni. De dob hangosításra alkalmatlan, mivel kicsi a lesugárzási felület, meg az érzékenység.

Másik út: veszel szobába egy 40cm-es hangszóróval szerelt PA subot 40 eft körül, egy olcsó hangfalpárt (Pl. Reflex R150 vagy Reflex baby) 30-40 eft körül, 20-30-ért egy erősítőt a reflexeknek, maradék 40-50 ezerből meg egy 6-800 wattos végfokot a mélyládának. Lesz egy 2.1 rendszered, ami szobai zenehallgatásra, mozira alkalmatlan, mert nem mennek mélyre a hangszórók, és nem elég részletezők.


Harmadik alternatíva, amit én csinálnék a helyedben: vennék 2 előbb említett Reflex hangfalat 30-40 eft körül, egy házimozi erősítőt 30-40 eft körül, egy 800-1000 wattos végfokot 40-50 eft körül, 30-40 eft-ért valami bivaly 2x4 ohmos 15 colos autós subhangszórót. Belerakod 100-120 literbe, behangolod 30 Hz-re, meglökve ezer wattal, kiegészítve a két reflex frontal szobában elég lesz hogy szétnyomja az agyvelőd 30Hz-en, és üssön is 50-60 Hz-en.

Később mint első esetben mondtam, majd veszel hozzá 20-30 eft körül 2 hátteret meg centert.

2013. nov. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Sose írtam még ki ide ilyen kérdést, úgyhogy jó lenne ha nem lenne rögtön leugatva a fejem, azért mert valaki más s_ggfej és nem hallgat rátok:D

Másrészt, NEM VÉLETLENÜL ÍRTAM HOGY KICSIT SEM ÉRTED HOZZÁ. Tényleg. SEMENNYIRE. és mivel sehova se írtam hogy dögöljetek meg nem értek veletek egyet, így megint csak nem értem a lecs_szést.

Harmadrészt, a "ma 18:11"-esnek köszönöm a kommentjét, lehet a harmadik verzióját megpróbálom összeszedni, illetve mindenki másnak is kösz, aki normális hangnemben tudott megnyilvánul!:)

2013. nov. 21. 18:33
 10/22 anonim ***** válasza:
0%

Te jó isten, hova akarsz te 1000W-os hangfalakat rakni?! Olyat kommersz helyeken használnak csak, ahova kell is a nagy teljesítmény...


Ha 5.1-et átállítod stereora, akkor meg mi értelme van az egésznek?! Veszel 5+1 hangfalat és csak kettőt használsz belőle + a mélynyomót... Tök logikus. És mindezt méregdrágán.


Azt sem igazán értem, hogy mit kéne túlszólnia a hangfalaknak, mert nem írtad. De neked bőven elég lesz 200W-os hangfal is, vagy akár 150W-os is.

2013. nov. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!