Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Jó minőségű hifi hangszórók?

Jó minőségű hifi hangszórók?

Figyelt kérdés

Az a kérdésem, hogy tudna e valaki nagyon jó hangzású hangszórómárkat mondan? Leginkabb melynyomó érdekelne, ami nagy teljesitményű kp 200W és olyan 15Hz-500Hz v. 600Hz-es frekvencia tartomány, és persze nagyon jó minőségű hangzás.

Esetleg hozzáillő kozép es magashang.



2013. nov. 21. 12:41
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja és alacsony árú. Ezt kifelejtettem
2013. nov. 21. 12:42
 2/7 anonim ***** válasza:

Alacsony ár meg jó hangzás nem fog összejöni együtt, pláne nem úgy, hogy lemenjen 15 Hz-ig. Olyan ládát ami 15Hz-ig valóban lemegy, 4-500 eft fölött keresgélj. Olyan gyártóknál, hogy JL Audio, REL, Velodyne, Polkaudio DSW széria, stb...

Alsó közép kategóriában vannak már Velodyne, olcsó REL subok 100-150 eft között. Ezek egyenletesen olyan 30-35 Hz-ig mennek le. De a hangzásuk nem egy nagy durranás.


Ha valóban nagyon döngölni akarsz akkor vegyél egy végfokot, és egy 2-3 centi kitérésű autós nyomót használtan. Nagy CZ Audio, Massive Audio, JL Audio, Rockford F., Kicker L7 széria, Digital Designs, Audio System Helon, Cerwin Vega Stroker, SPL Dynamics, JBL GTi széria, min. 15 col de ink 18, olyan 50-100 eft között. Hozzá egy 1-2 ezer wattos végfok 50-100 eft körül.

Ahhoz nagyon komoly technika kell, hogy lemenj 15Hz-ig, szépen is szóljon, nem úszod meg 200 wattal meg 200 eft alatt.

2013. nov. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Lehet h nem jol fejeztem ki magam. nekem csak driver kell

A ladat azt megepittetem az oregemme (egy joparat epitett mar es szereti az asztalos munkat). Nem nagy hangerot akarak csak minoseges hangzast. Kocsimelynyomom az van es aranylag jol mukodik

2013. nov. 21. 23:50
 4/7 A kérdező kommentje:
meg nincs szugsegem akkora teljesitmenyre mert egy 4x3 meteres szobam van csak. az ha megszolala en egyszeruen megyek a legnyomassal egyutt meg az ablakok is
2013. nov. 21. 23:54
 5/7 Dreigang válasza:
Visaton-nál néztél?
2013. nov. 22. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Megint beleesel ugyan abba a hibába, mint minden 2. ember.

Nem feltétlen a hangerő miatt vesz az ember JL Audiot, REL-t, Velodyne-t. Hanem a hangzás miatt.

Egy hifi minőségű rendszer, akár hogy is nézzük, ha feltétel hogy lemenjen 15Hz-ig, nagy hangszóró (min. 12 col de ink 15) kell. Mivel egy 8-10 colos hangszóró fizikailag képtelen lesugározni 15-20 Hz-es hangot. Illetve szobában képes rá, de az nem ez a pár 100 eft-os kategória.

Azért ajánlottam az autóhifi hangszórókat, mert baromi alacson rezo freki, nagyon nagy xmax --> jó ládában le tudnak menni 20 Hz környékére, talán 15-re is. A legolcsóbban így tudod megúszni. Valamint amellett, hogy nagy dögök, mélyre mennek, elég jó hangzásuk van, nagy tekercs nagy mágnessel fogva--> gyors, precíz. Egy föntebb említett márkájú hangszórót egy hifi vagy audiofil hangzású rendszerbe is berakhatsz, helyt állnak.

Nem muszáj neked kihasználni a 130 decibeles hangerőt. Mondhatni az csak egy "mellékhatása" a nagy xmax-nak, ami elengedhetetlen ha 20Hz alá akarsz menni.


Ez olyan, mint ha azt kérted volna, kell egy kényelmes autó (hangminőség), ami úgy gyorsul (alsó határfreki) mint a legjobbak a világon, olcsón. Evidns, hogy ez nem fog összejönni. Erre a célra veszel egy M5-ös BMW-t pl. Nem olcsó. :D Vagy beáldozod a kényelmet, és veszel mondjuk egy Lancer Evo 8-at, vagy Subaru Imprezát, és gyorsul mint a barom (mélyre megy), de azt se mondanám olcsónak. Vagy feláldozod a gyorsulást, és jó hangja lesz (hangminőség). Na ez már más téma, mert ha nem várod el egy hangszórótól hogy lemenjen neked 15 Hz-ig, nyilván olcsóbban kapsz jó minőséget.

2013. nov. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kell neked a 15Hz, az még a legfelsőbb osztályú, legerősebb nyomóknak is kihívás. Igaz még az sem hi-end, van ami lemegy 5Hz-ig is, meg hangos is, meg jó hangja is van, (jól gyorsul, 300 fölött megy, kényelmes is pl. dupla turbós M6 BMW, Sl Merci, S-es Audik, Bentley C. GT), pl. Mark Lewinson+B&W abszolút csúcskategória.


Mindegy, ha jó minőségű hifi hangszóró, és félretesszük ezt a sok100 eft-os beruházás alatt elérhetetlen 15Hz-es alsó határfrekit, akkor ajánlom a Vifa, Hivi hangszórókat. :)

2013. nov. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!