Mihez kell az 1080p?

Figyelt kérdés

Most szeretnék TV-t venni, de az az igazság, hogy a lehető legolcsóbban akarom a legjobbat. Mindenképp 32'-esben gondolkodom, már csak az a kérdés hogy HD Ready, vagy Full HD legyen. Amire használnám: nagyon nagy százalékban konzoljátékra (XBox 360, ahol a játékok többsége 720p, és csak nagyon kevés 1080p), illetve normál tv adásokra és filmezésre. A számítógép képét biztos, hogy nem fogom rákötni, szóval amiatt nem szükséges a FullHD.


A kérdésem szóval így összefoglalva, hogy a fent említett dolgokra kell-e nekem 1080p, vagy csak felesleges extra lenne? Egyébként nem tudom, hogy mennyire van összefüggésbe, de néztem gameplay videót a korábban írt konzolnál és ugyanaz a játék 720p-ben fixen hozta a 60 fps-t, míg 1080p-ben gyakran 50 alá is leesett. Ezt gondolom a nagyobb felbontás eredményezte. Mindez mennyire zavaró? Ti végül melyiket választanátok? Illetve, úgy egyébként hol élvezném ki igazán az 1080p előnyeit, és ehhez képest hol szenved hátrányt a 720p?


Válaszaitokat és tanácsaitokat előre is köszönöm!


2013. nov. 29. 21:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem 32" TV-hez felesleges a full HD felbontás, főleg, ha 1.5m-nél távolabbról akarod nézni. X360-nak 720p bőven elég, TV-nézésre szintén. Filmek esetében is többet számít az, ha egy jó minőségű BD-RIP-et nézel, mintha egy ugyanakkora bitrátájú 1080p-sel tennéd. 40" (Full HD) TV-men is alig látom a különbséget, 720p és 1080p forrás között.
2013. nov. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
32"-on sehol nem élveznéd ki az 1080p előnyeit a 720-al szemben, mert egyszerűen nem látszik. Tényleg hülyeség Full HD-t venni 40 col alatt, én már megbántam azt a 20 rugót, amit pluszban költöttem el a Full HD felbontás miatt. Viszont afelett csak Full HD! A nappaliban 55"-os tévé van, azon már komolyan látszik, hogy milyen a felbontás.
2013. nov. 30. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Azért kell a FULL HD,mert azokban a TVk-ben van skálázó elektronika (up scaler),és egyből minden Xbox360-as játék 1080p-ben megy + az Xbox-ban is van "up scaler",és a két eszköz együtt nagyon jó képet produkál nekem 5 éve van Xbox360-am és azóta nem kellett a felbontást levennem a konzolon az 1080p-ről.

Magyarán a HD Ready csak akkor kapsz HD képet ha a csatlakoztatott eszköz képes olyan jelet küldeni a TV-nek.

2013. nov. 30. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
#3: remélem azzal tisztában vagy, hogy felskálázással semmi többletet nem kapsz. Nem létező információt nem tud kitalálni az algoritmus, ilyen csak a bűnügyi filmekben létezik (gy.k.: mikor egy autó rendszámát rögzítő csavar fejére rá tudnak nagyítani, hogy a tükröződésben látszódjon a gonosztevő). Mivel a 720p-hez képest relatíve nem nagy a full HD (1.5x-ezés történik mindkét dimenzióban), így az ebből adódó élesség-vesztés nem szembeötlő (no meg gyanítom nem 55" kijelző előtt ülsz). Azt meg most hagyjuk, hogy x360/PS3 esetén sok játék belső felbontása 720p-t sem éri el, már ott is felskálázás történik (GTA5-nél szépen megfigyelhető).
2013. nov. 30. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Megnéztem az a dolgot az Xbox-on visszavettem a felbontást 720p-re az eredmény egy okádék kép az 1080p-hez képest,valami pozitív dolognak még is csak lennie kell a nagyobb felbontásnál.
2013. dec. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!