Mi lesz, ha egy 8ohm-os hangfalat egy 4ohm-os erősítőre kötünk?

Figyelt kérdés
Kissebb teljesítmény, vagy mi?
2013. dec. 16. 18:32
1 2
 1/15 dirtboy ***** válasza:
67%
halkabb lesz annyit veszel észre,kisebb ellenállású hangszót viszont ne próbálgasd,meg van az erősítőknek hogy hány ohm stabil,az alatt raksz rá akkor tönkre mehet.
2013. dec. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
14%
Semmi. Miért lenne halkabb? :D
2013. dec. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 dirtboy ***** válasza:
60%
hát nem is tudom,mondjuk dupla annyi ellenállás?
2013. dec. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy erősítő 4-8 ohmig terhelhető, 4 ohmon 2x akkora kakaót tud leadni, mint 8 ohmon. Tehát ha van egy erősítőd, ami 4 ohmon 2x100 watt, az 8 ohmon 2x50 watt.

A hangfaladtól függ, hogy mi lesz a vége. Ezt így kijelenteni, hogy ha 8 ohmos hangfalat kötsz egy 4 ohmos erősítőre, akkor halkabb lesz, hülyeség kijelenteni. Nem féltétlenül igaz.

Ez akkor lényeges, mikor van egy 2x100w 4 ohm erősítőd, és hangfalat választasz hozzá, ha 8 ohmos lesz a szóró, 50 wattot fog leadni. Célszerű 4 ohmosat venni, hogy minél nagyobb kakaót vegyél ki az erősítőből. De attól önmagában hogy a hangfal 8 ohmos, az erősítő meg 4-el terhelhető, nem következik a hangerő csökkenés. Ha a hangfal kisebb teljesítményű, mint 50 watt, akkor tök mindegy. Ha nagyobb mint 50 watt, akkor számít. Szóval ehhez tudni kéne a hangszóró terhelhetőségét.

Megjegyzem, impedancia minimumoknál fog a hangfal 3 decibellel halkabban szólni. Ami nem egy eget verő különbség. Szóval tök mindegy, csak 4 ohmnál ne legyen kisebb a hangfal.

Előző voltam.

2013. dec. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
22%

Szóval ha van egy 8 ohmon ezer wattos végfokod, ami 4 ohmon 2 ezer wattot tud, és te ráakasztasz egy 8 ohmos, 500 watt terhelhetőségű szórót, az halkabb lesz, mint egy szintén 500 wattos de 4 ohmos még mielőtt leégne mindkettő?

Baromság... Így látatlanba nem lehet kijelenteni. Ha a hangszóró terhelhetősége nagyobb mint az erősítő teljesítménye 8 ohmon, akkor lesz halkabb... Amég ez nem tisztázott, fölösleges találgatózni.

2013. dec. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 dirtboy ***** válasza:
69%

ha így nézzük így igazad van de én valamiért mindig úgy tekintek mindenre hogy nem hogy túl erős az erősítő hanem pont hogy kevesebbet bír mint a hangszóró terhelhetősége.

ez persze az én hibám.

valószínű azért van ez nálam mert sok erősítő tele van kamu adatokkal aminek a töredékére képes csak a valóságban.

2013. dec. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
17%
Vegyél olyan terméket amire valós adat van írva, vagy te legyél tisztában a valós terhelhetőségével/teljesítményével. És akkor vegyél 2x akkora erőt a hangfalhoz, mint az RMS terhelhetőség. Akkor nem lesz ilyen gond. :)
2013. dec. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 dirtboy ***** válasza:
33%

nálam nincs is ilyen gond,csak az ilyen elméleti kérdéseknél vagyok vele így.

saját erősítőimet és hangszóróimat tudom mit tud ténylegesen.

2013. dec. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
16%
pl: 200w rms 8 ohm subwoofer akkor az 4 ohmon már 400w ami ugyebár nembiztos hogy hangosabbnak hangosabb de lehet hogy dinamikusabb lesz meg nagyobb lesz a kilengés
2013. dec. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
ha rákötöl egy 8ohmos hangfalat az 4ohm erősítőre nembiztos hogy hangosabb lesz, dinamikusabb lesz esetleg, de 4 ohmos hangfalat ne köss 8 ohmos erősítőre mert rövidrezárja neked a hangfaladat mert nagylesz az ellenállás
2013. dec. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!